Operace E

• Španělsko

Operación E

Drama / Thriller

Francie / Španělsko, 2012, 109 min

Tešil som a sklamal som sa. Manželka hovorieva, že sklamanie prameni z očakávania. Vôbec mi to nepripadalo ako podla skutočnej udalosti. Nebolo to dôveryhodné a hlavny aktér mi prišiel ako blbec s IQ na hranici 80, čo je hranica debility. Slabúčke 3*, ale tunajších 72% je trošku prehnaných za toto nič moc. Užívatel Malarkey ma pravdu.Tvorcovia asi o tom až tak moc nevedeli a značnú časť si len domýšlali. Niekto z pralesa čo si vytiera riť lopuchom po vysrati vie dobre kresliť a to ešte aj podobizne ľudských tvári. Na čom to asi tak trénoval?(3.11.2014)

Už jsem si zvykl na to, že Cinemax občas představí dost drsný realistický film ze života, o kterém nemám ani páru. Tady ten je přesně takový, vyprávějící příběh z daleké Kolumbie. Jednoduchý, upřímný, pravdivý a dost krutý příběh. Holt život takový občas ale je a já jsem rád, že jsem zrovna tento film mohl vidět. Člověk si hned uvědomí jak na tom v rámci sebe sama je a jak by mohl být...(3.9.2014)

Zaujímavý, dojímavý film z Latinskej Ameriky, ktorý na udalostiach z nedávnej doby ukazuje bezmocnosť jednoduchého človeka, ktorý sa nevediac ako dostane do situácie, z ktorej nezíska nič iné, ako holý život pre seba a rodinu. Dôvodom je, že partizáni a štátna moc sú na celom svete rovnaké, ale v Kolumbii rovnakejšie. Ešte porozmýšľam nad štyrmi hviezdičkami, pretože film nebol zaujímavý iba príbehom a myšlienkou, ale napr. aj kamerou a strihom.(28.10.2014)

Sám už ani přesně nevím, kolikátý je to film s Louisem v hlavní roli. Tentokrát ne jako despotický manžel, ani nehodný soused, či nezaměstnaný povaleč. Teď jako chudý rolník, který nám pomalu a hlavně herecky přesvědčivě vypráví svůj příběh. Příběh o tom, že není nikdy tak hrozně, aby nemohlo být ještě hůř, což tady platí dvojnásob, nebo možná ještě víc. Bez něho by to byl jen veskrze průměrný film, s jeho bravurním výkonem nemůže být moje hodnocení nižší.(23.10.2014)

V zemi, kde armáda, partyzáni a povstalci mají plné huby vznešených ideálů, za které je třeba bojovat, aby se žilo lépe, se žít nedá. Aspoň ne normální život, kdy se beze strachu spí, jí a vychovávají děti. Velmi sugestivní drama, které z člověka tahá emoce, aniž se zdánlivě příliš namáhá. Prostě popisuje: tak to bylo.(13.9.2014)

• - Natáčení probíhalo v Kolumbii. (Terva)