Operace E

Drama / Thriller

Francie / Španělsko, 2012, 109 min

Miguel Courtois

Antonio Onetti

V zemi, kde armáda, partyzáni a povstalci mají plné huby vznešených ideálů, za které je třeba bojovat, aby se žilo lépe, se žít nedá. Aspoň ne normální život, kdy se beze strachu spí, jí a vychovávají děti. Velmi sugestivní drama, které z člověka tahá emoce, aniž se zdánlivě příliš namáhá. Prostě popisuje: tak to bylo.(13.9.2014)

Zaujímavý, dojímavý film z Latinskej Ameriky, ktorý na udalostiach z nedávnej doby ukazuje bezmocnosť jednoduchého človeka, ktorý sa nevediac ako dostane do situácie, z ktorej nezíska nič iné, ako holý život pre seba a rodinu. Dôvodom je, že partizáni a štátna moc sú na celom svete rovnaké, ale v Kolumbii rovnakejšie. Ešte porozmýšľam nad štyrmi hviezdičkami, pretože film nebol zaujímavý iba príbehom a myšlienkou, ale napr. aj kamerou a strihom.(28.10.2014)

Drsný život v Kolumbii mě určitě přiměl být vděčnější za podmínky, ve kterých se žije u nás. Především války a vnitřní nepokoje jsou pro lidské životy vždy destruktivní, protože se jedinec stává jen prostředkem a komoditou, ale ztrácí svou lidskost. Stejně jako zde Luis Tosar se může každý dostat do situace, kterou nezavinil, ale za kterou bude skoro celý život trestán. Válka rozděluje rodiny, zabíjí obrovské množství lidí prakticky pro nějakou boj o moc bez reálného významu, anonymizuje a dehumanizuje. Proto byl tento film podle skutečných událostí tak působivý a jsem ráda, že jsem měla možnost ho zhlédnout.(27.2.2013)

Už jsem si zvykl na to, že Cinemax občas představí dost drsný realistický film ze života, o kterém nemám ani páru. Tady ten je přesně takový, vyprávějící příběh z daleké Kolumbie. Jednoduchý, upřímný, pravdivý a dost krutý příběh. Holt život takový občas ale je a já jsem rád, že jsem zrovna tento film mohl vidět. Člověk si hned uvědomí jak na tom v rámci sebe sama je a jak by mohl být...(3.9.2014)

Tešil som a sklamal som sa. Manželka hovorieva, že sklamanie prameni z očakávania. Vôbec mi to nepripadalo ako podla skutočnej udalosti. Nebolo to dôveryhodné a hlavny aktér mi prišiel ako blbec s IQ na hranici 80, čo je hranica debility. Slabúčke 3*, ale tunajších 72% je trošku prehnaných za toto nič moc. Užívatel Malarkey ma pravdu.Tvorcovia asi o tom až tak moc nevedeli a značnú časť si len domýšlali. Niekto z pralesa čo si vytiera riť lopuchom po vysrati vie dobre kresliť a to ešte aj podobizne ľudských tvári. Na čom to asi tak trénoval?(3.11.2014)

• - Natáčení probíhalo v Kolumbii. (Terva)