poster

El Niño

Drama

Španělsko, 2014, 136 min

 • Rob Roy
  ***

  Španělský blockbuster. Hezky se na to kouká, postavy jsou jednorozměrný, nějaká ta akce na člunech, něco málo romantiky, tradiční finále...Pokud mě něco překvapilo, tak relativně odlehčený tón celého filmu, vzhledem k tématu jsem byl připravený na tíživější atmosféru, kde půjde o životy. A pak to, že Luis Tosar tu nemá moc prostoru a spíš si sem šel přivydělat. Jinak jsem ale i podle zahraničních reakcí tušil, že to bude spíš fajn jednohubka, ve výraznější zážitek doufám za pár týdnů u La Isla Mínima.(4.1.2015)

 • DaViD´82
  **

  Zatímco pasáže věnované policejní stránce věci jsou sice bezpočtukrát viděné, ale jinak v zásadě žánrově zdařilé, tak hloupoučká linie „hrajeme si na pašeráky“ je tím, co film ve výsledku potápí do hlubin Gibraltarského průlivu. Jednak se v ní nic neděje nad rámec poflakování se odnikud nikam dvojice, kde jeden je jakože odlehčující element a druhý, který má po celý film natolik totožný výraz i postoj, až pojmete důvodné podezření, zda je to skutečně živá osoba či pouze kartonový panák dosazovaný do jednotlivých scén. A to má tato nechtěně směšná linie stejně prostoru jako ta solidní policejní, což dohromady vytváří neopodstatněně olbřímí stopáž. K protnutí těchto dvou linií pak dochází pouze v akčních scénách samotných pašeráckých aktů, které působí jako Kobra 11 naruby. Zatímco v ní sebemenší škobrtnutí o trs trávy znamená několik desítek přemetů a výbuchů, tak zde je hlavním heslem „hlavně nic neponičit a neškrábnout, to by nám pojišťovna dala“ a tak jsou veškeré honičky (není jich mnoho, ale o to jsou delší) ztělesněním na akční scény nebývalé nezáživnosti.(3.2.2015)

 • - Filmovanie snímky prebiehalo na autentických miestach na juhu Španielska, konkrétne v Andalúzii a Ceute, taktiež na Gibraltáre a marockom prístavnom meste Tanger. (MikaelSVK)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace