Hrdinou napínavého příběhu je řidič kamionu Wellman Santee, který se stane obětí přestřelky, při níž zahyne také jeho přítel, černoch Eddie. O devět měsíců později je Santee odsouzen za vraždu policisty. Během převozu se ho pokusí podplacení policisté zabít. Santeemu se však podaří ubránit a uprchnout. Rozjíždí se pátrání po uprchlíkovi, v jehož čele stojí šerif Cepeda. Santee se zmocní rukojmí, půvabné Rity Merrickové a v jejím terénním voze uprchne do pouště. Velení pátrací akce se ujímají detektivové Severance a Rudisill. Byli to oni, kdo zavraždili policistu a potom zatkli nevinného Santeeho. Policejní uniformy totiž ukrývají nebezpečné vůdce gangu, obchodujícího s drahými automobily. Také se ukáže, že Santeeho rukojmí je ve skutečnosti zástupkyně šerifa Cepedy. Rita si začíná uvědomovat, že uprchlík není takový zločinec, za jakého jej vydává Severance, nakonec pochopí celou pravdu a postaví se odvážnému hrdinovi po bok, aby spolu s ním svedla boj s nemilosrdnými padouchy. A jak už to v takových příbězích bývá, nechybí vedle spousty honiček, přestřelek a soubojů ani láska. (oficiální text distributora)

kOCOUR

S přehledem nejlepší Lundgrenův film, velice vypečená je zejména přestřelka v garážích a závěrečná honička titánů na čtyřech kolech. Ač dneska působí film už téměř směšně, v době prvních videií a videokazet s ryclodabingem byla tahle věc opravdovývm akčním klenotem. ()

Enšpígl

Když jsem viděl Čas pomsty v devadesátkách poprvé, docela jsem si ho nevážil. Dneska musím konstatovat, že v mládí člověk prostě blbne. Dolphovi jeho role zásadového nemluvného polozáporáka neskutečně sedí a i když příběh je danej ještě dřív než skončí úvodní titulky, tak se rozhodně nekoná žádná nuda. Ve filmu je víc akce než dialogů a to filmu a "hereckému umu" Dolpha jen prospělo. Kroěm Dolpha je potřeba ještě pochválit kameru, protože ať už "výškový" záběry nebo bitky jsou natočený poměrně lahůdkově. Hlavní představitelka byla sice trošku legrační, ale i tak jsme jí nepřal nic špatnýho, taková neherecká šmudlina co si z přehlídkového mola odskočila do akčního filmu. ()

Pohrobek

Zoufale mdlé, unylé, nevýrazné a výborně ilustrující okrová raná léta devadesátá. Fïlm, u nějž postupně přestává platit plus akční a nastupuje pocit nostalgie. Hlavní "disco-kráska", dnes poněkud zaprášené ferrari a dost legendární vyvraždění mírumilovné asijské skupinky automechaniků. Lundgren tak, jak si ho chci uchovat v paměti. ()

Superpero

Ale jo náhodou to docela šlo bylo to sice béčko jako vyšitý, ale v těch já si přímo libuju. Scénář byl fakt debilní a některé scény (docela dost např. scéna kdy Lundgren drží svýho černošskýho kámoše a řve na něj "co je dneska za den?") vina Lundgrena to ovšem není. Dolph Lundgren byl na to filmu nejlepší a sympaticky často nosil brokovnici. Přestřelky se taky povedly i když těžce vykrádaj Zloděje od Johna Woo. Horší to ovšem začne bejt když ta ženská "specialistka na kung-fu" začne zvedat nohy (tomu se nedá říkat kopy) nevím co tím tvůrci mysleli ale většího antitalenta než tuhle herečku bys pohledal. Dolphovi pěstní souboje taky moc nejdou a oproti tomu jakej je to badass s brokovnicí, když se pere jak malá holka musíte se smát. Dále se dočkáme i nějaké té romantiky, když Lundgren pomazává svojí holku ňákou sračkou z kaktusů a oba tak roztomile papkaj bramboru (nebo co to je) bohužel je vyruší dva nezbední motorkáři.... No berte nebo nechte být ale já jsem po tomhle filmu začal mít Dolpha Lundgrena docela rád. ()

tron

„To nie je jeho štýl. A chlap ako on má len štýl.“ – „Tuším ho máš rád.“ – „Vždy som ho mal rád.“ Začiatkom 90-tych rokov na tom akčné hviezdy 80-tych rokov neboli najlepšie. Doba sa postupne menila a ony sa pokúšali meniť spolu s ňou. Lenže príliš im to ne(vy)šlo. Staré dobré (a úspešné) časy boli preč a akční borci sa (väčšinou so zmiešanými a rozporuplnými výsledkami) pokúšali zaujať v novom desaťročí. Sly a Arnie hrali v komédiách, Willis mal pred sebou podpisy zmlúv na také newillisovské filmy ako 12 opíc a Pulp Fiction, Seagal presedlal na ekologickú réžiu (a predtým jeden z jeho filmov získal Oscara!), Chuck Norris sa z kín vytratil do televízie a Belgičan Van Damme sa v roku 1993 pokúsil získať rešpekt divákov nie príliš akčnou drámou Útek nikam, v ktorej stelesnil väzňa na úteku. Snímka sa namiesto akcie odvážne spoliehala na dialógy, vzťahy a postavy. Jeho švédsky kamoš Dolph Lundgren mal v tom čase za sebou Rockyho 4, Vládcov vesmíru, Červeného škorpióna, Univerzálneho vojaka a Temného anjela. V rovnakom roku čo Van Damme nakrútil Útek nikam, Dolph podnikol Čas pomsty. Niekto, neviem kto, mu dal k dispozícii 9-miliónový rozpočet, kaskadéra ako režiséra (wtf?) a scenár od autora pecky King Kong žije (!), Freejacka (!!) a seagalovky Nico (???). Aj Dolph si v Čase pomsty zahral väzňa na úteku, nachádzajúceho vzťah ku krásnej žene (ale tentoraz sa to zaobišlo bez detí). Predtým, než sa dostal za mreže, sa živil ako šofér kamiónu a to napriek tomu, že keď čosi podobné v roku 1987 skúsil Stallone v Do útoku, bol to jeden z najväčších prepadákov jeho kariéry. Dolph dopadol o čosi lepšie. Síce sa taktiež snažil, aby bol Čas pomsty trochu „proti očakávaniam“ (čiže mu vo finále úplne nevierohodne, smiešne a WTF nabúcha dvojica starých tučných fotrov), ale nakoniec to vzdal a prepašoval do nej množstvo samoúčelných akčných scén. Vrátane gigantickej likvidácie mega-početného ázijského zabijackeho gangu. Čas pomsty som prvý raz kompletne celý videl až v roku 2017. Dovtedy som počúval zvesti o tom, aký hrozne neakčný film to je a aký kvalitný výkon v ňom Lundgren predvádza. No, Lundgren je ako herec naozaj v pohode, ale že by toto bol neakčná dráma, tak to teda vážne nie. Po stránke scenára to tiež nie je žiadny zázrak, ale skôr jedno veľké klišé. Potešia ksichty v podporných rolách, adrenalínová hudba, dobrá púštna americká výprava á la Stopár s Hauerom, srandové hlášky („Na pápeža rozhodne nekandidujem.“) a fajn dialógy („Viete po španielsky?“ – „Vrátane nadávok.“). ()

B!shop

No na jednu stranu jsem nic moc necekal, ale zase na druhou stranu vsichni pisou, ze to je nejlepsi Lundgrenuv film a ze je velmi dobrej, tak sem aspon malicko dufal, jenze byl to dalsi podprumernej film. Lundgren vypada celkem jeste v pohode, nic moc nehraje a ostatni herci taky ne, ale to uz tak nak k temhle vecem patri. Pribeh je naprosto smesnej, ale aspon dava prostor k prestrelkam a honickam. A tech tu je bohuzel malo. Prvni hodina je silene nudna, Lundgren jen nekam jezdi s zenskou, ale pak se dostane do skladiste a zacne fakt vybornej masakr. Opravdu vyborna prestrelka, akorat se mi tak nak nezda, ze by obycejnej ridic delal kotouly, otocky, chytal zbrane padajici ze vzduchu a zabil nakejch 40 lidi. Navic kdyz to ze zacatku vypada, ze je tam tech lidi max tak 15. Ale tyhle nelogicnosti opet k takovejmhle druhum filmu patri. Zaverecna honicka autama v pousti je docela zabavna a konec celkem v pohode. Potesilo me, ze tim, ze vymlatil vsechny zaporaky (+jednoho zatkli) tak se neocistil a taky ho zavreli. Ale celkove to pusobilo spis smesne a je to stale jen podprumerny becko. ()

Jara.Cimrman.jr

"Nikdo je neviděl, nikdo je nezná, nikdo nemluví anglicky." Tak je ten Santee řidič nebo zabiják? Od všeho trochu, ale já u něj nejvíc oceňuju schopnost vybrat si atraktivní rukojmí. Takže pokud budu někdy prchat do pouště, tak bych si to asi užil, kdyby to bylo ve Ferrari a s bojovnou Ritou. Tady prostě jde jen naštvaného svalovce, rychlá auta a něco pro potěšení pánského oka. Já jsem tedy dostal přesně to, co od béčka očekávám a ještě jsem se naučil fintu, jak se dá nenásilně odstranit policejní zátaras. Až budu jezdit něčím, co dokáže překonat nejvyšší povolenou rychlost ve městě, tak to určitě využiju. ()

dobytek

Lundgren mi vždycky víc pasoval do rolí záporáků. Jak hrál někde kladnou postavu, tak to obvykle stálo za hovno. Nějaká akce a střílení ve filmu je, ale působí to strašně naivně. Honičky jsou vyloženě trapný, protože kdo se aspoň trochu vyzná v autech, tak pozná na první pohled, že to neni žádný Ferrari nebo Lamborghini, ale jsou to poněkud disproporční repliky. Snad akorát ta hlavní buchta, která jinak v podstatě v žádnym jinym filmu nehrála, byla docela hezká. Akční Béčka z 80. a 90. let mám docela rád a někdy se na ně z nostalgie podívám, ale tohle fakt ne. ()

choze

Pěkné káry, pěkná kost, pěkně masivní a krvavá přestřelka v garáži a la John Woo, to vše v pěkných kulisách rozpálené kalifornské pouště s divnými stromy. Škoda, že v první polovině je jen stopové množství akce, a že závěrečná honička červeného Porsche s černým lambem je fajn, ale ne vyloženě památná (a je ve filmu jen jedna), a že na konci Lundgren nemá fyzicky adekvátního protivníka, se kterým by si dali po hubě (postavit ho proti Seagalovi, byl by to masakr, ale proti Georgi Segalovi - jako fakt?). Lundgrenův poslední solidní devadesátkový akčňák, byť pak natočil ještě pár kinofilmů jako Střelec nebo Johnny Mnemonic. ()

Gilmour93

Co to je za akčního hrdinu, který místo aby si užil po téměř roční abstinenci 30 vteřin sexu, tak maže partnerku jakýmsi kaktusovým extraktem? Jednalo se snad o způsob lubrikace osvojený z romantických večerů ve sprchách nápravného zařízení..? Kult ženského i mužského těla, záporák vzbuzující spíše smích, než hrůzu, slušná přestřelka ve skladišti, po které na jihozápadě klesla populace asijských přistěhovalců o 50 %, F40 a Lamborghini z papundeklu a Santa Santee, co rozdává olověné dárky a pere se jak holka. Akční devadesátky v celé své kráse i stupiditě. Nechápu, že Lundgren byl v jisté době docela v kurzu a přitom vypadal i hrál jak Frankensteinovo monstrum bez jizev.. ()

sniper18

Po kultovom Univerzálnom vojakovi, v ktorom si Dolph Lundgren zahral svoju životnú úlohu by som od neho síce čakal o trochu viac, ale aj Čas pomsty je stále dostatočne vydarené béčko, ktoré za jeho klasikami ani moc nezaostáva. Vždy ma bavili tieto zápletky o mužovi na úteku, ktorí bol nespravodlivo obvinený z vraždy a tak na úteku musí čeliť nielen polícii, ale aj skutočným vinníkom, pričom v tomto prípade sa film môže oprieť aj o zaujímavý a v rámci možností celkom slušne spracovaný scenár. Poteší, že film naberie slušné tempo prakticky okamžite a tak už po pár minútach dojde nielen k samotnej tragickej udalosti, ale aj úteku a tak už je to po celý čas slušná naháňačka pred políciou a snahe dostať tých, čo za to môžu. Ale ten prvok s rukojemníčkou nie je dobre zvládnutý, do filmu s touto tématikou to síce patrí, ale tu to pôsobí úplne nelogicky, keďže hlavný hrdina si ju drží aj vtedy, keď je mu nielen úplne zbytočná, ale aj veľmi riziková, čo sa mu aj potvrdí a stále robí tú istú chybu. Ale zase dá sa cez to preniesť a veľkým plusom je zasadenie deja do púštnych oblastí a malých mestečiek Kalifornie, takéto zápletky sú v podobných prostrediach najlepšie. Obsadenie ale mohlo byť aj trochu zaujímavejšie, Dolph Lundgren je tu výborný, s ním nemám ani najmenší problém, nesklame ani postava rukojemníčky a Geoffrey Lewis ako slušný šerif, ale chcelo by to lepších záporákov, títo ma moc nebavili. Chcelo by to ale trochu upraviť akčnú zložku. Akcie je tu síce pomerne dosť, je výborne natočená a aj technicky dobre zvládnutá, ale chcelo by to, aby bola trochu osobnejšia. Väčšinou sa jedná len o rôzne naháňačky a úteky na poslednú chvíľu, ktoré sú vo svojej kategórii až prekvapivo dobré, len by som ocenil viac plnohodnotných súbojov a prestreliek. Lundgren tu vlastne len občas niekoho udrie alebo vystrelí, ale aj to s cieľom ho odohnať, nie zneškodniť. A tak úplne podivne pôsobí tá jedna dlhá prestrelka, ktorá pôsobí ako z iného filmu, mal som z nej pocit, ako keby chceli tvorcovia rýchlo dohnať slabšiu akčnosť filmu a tak vytvorili jednu úplne preakčnelú sekvenciu, v ktorej protivníci umierajú po desiatkach a viditeľne sa to snaží kopírovať štýl Johna Woo, ktorého kvalite sa to samozrejme nepribližuje, ale aj tak je to stále zábava a z celého filmu je to vlastne aj najlepšia akčná scéna. Ale aj tak si myslím, že by bolo lepšie, keby ju rozdelili a Lundgren týchto protivníkov zneškodnil v dvoch, troch samostatných scénach, než v jednej takto prehnanej. A finále sa mi zase zdalo zbytočne naťahované, pričom Lundgren tu mal až prekvapivo veľké problémy. S réžiou a technickou stránkou som dosť spokojný, skutočne ideálne béčko prvej polovice deväťdesiatych rokov, v ktorom nechýba slušný vizuál, atmosféra a až na to finále aj dobré tempo. Takže jednoducho jeden z tých dobrých Lundgrenových filmov, ktoré nemám problém pozerať opakovane. 73% ()

castor

Jedno velké loučení.. Prkenný atlet Dolph Lundgren ve svém asi posledním slušném filmu, kterému hodně nahoru pomohl veleslavný kaskadér Vic Armstrong (Total Recall, Hvězdná pěchota, Gangy New Yorku, Charlieho andílci, Mission: Impossible III, Válka světů, celá řada dobrodružství agenta 007)!! Tady jednoznačně nastupuje pocit nostalgie na ošumtělé videokazety s mizerným dabingem. Lundgrenova vizáž dvoumetrového blonďatého Vikinga ho předurčila do rolí, které jsme měly rádi (Punisher, Dark Angel, Universal Soldier), bohužel, ty časy jsou už neuvěřitelných patnáct let nenávratně pryč!! Tohle mělo ovšem šťávu, několik precizních akčních momentů a nesmírně půvabnou rukojmí Kristianu Alfonso. ()

Wacoslav1

Takovej Lundgrenovskej prumer prestrelka ve skladisti a auto honicka byly dobre natocene skoda ze to obklopuje dost zbytecny vaty a kecu okolo mohlo to dopadnout jeste lip i tak jsem byl celkem spokojenej nicmene Dolph ma na konte i lepsi kousky to rozhodne ()

pepo

vynikajúce akčné béčko.posledný lundgrenov dobrý film.skĺbenie hongkongu a hollywoodu sa tentokrát podarilo ()

Xmilden

Pěkný káry, pěkná kočka, jedna střílečka v garáži alá John Woo. Nejvíce mě pobavilo, jak se neustále objevovaly nové a nové terče. I Van Dammovo Inferno má příjemnější režii a střih scén. S podivem že se mě tohle kdysi docela líbilo. Hlavní záporák je pěkný nudař. 40% ()

Shakers

Klasická Lundgrenovina. V dnešnej dobe ťažké béčko, v dobe vydanie určite ťažký akčný náhul. Hlavne akcia v garáži a naháňačky na diaľnici sú fajn. Škoda, že sa tu len strieľalo a moc rán päsťou Dolphík nerozdal. Lundgren je sympaťák a ta sexi prdelka mu fajn sekunduje. Slušná akčná jednohubka, jedna s tých lepších od švédskeho sympaťáka, ktorý ma skratka smolu, že hraje v tom čom hraje. 60% - 3* ()