Hrdinou napínavého příběhu je řidič kamionu Wellman Santee, který se stane obětí přestřelky, při níž zahyne také jeho přítel, černoch Eddie. O devět měsíců později je Santee odsouzen za vraždu policisty. Během převozu se ho pokusí podplacení policisté zabít. Santeemu se však podaří ubránit a uprchnout. Rozjíždí se pátrání po uprchlíkovi, v jehož čele stojí šerif Cepeda. Santee se zmocní rukojmí, půvabné Rity Merrickové a v jejím terénním voze uprchne do pouště. Velení pátrací akce se ujímají detektivové Severance a Rudisill. Byli to oni, kdo zavraždili policistu a potom zatkli nevinného Santeeho. Policejní uniformy totiž ukrývají nebezpečné vůdce gangu, obchodujícího s drahými automobily. Také se ukáže, že Santeeho rukojmí je ve skutečnosti zástupkyně šerifa Cepedy. Rita si začíná uvědomovat, že uprchlík není takový zločinec, za jakého jej vydává Severance, nakonec pochopí celou pravdu a postaví se odvážnému hrdinovi po bok, aby spolu s ním svedla boj s nemilosrdnými padouchy. A jak už to v takových příbězích bývá, nechybí vedle spousty honiček, přestřelek a soubojů ani láska. (oficiální text distributora)

lennyd

Po přestřelce při přepadení kamionu zůstává na zemi ležet mrtvý jeden z řidičů Eddie a policista. Druhý řidič Wellman Santee (Dolph Lungren) je ihned obviněn ze zabití policisty a při převozu do vězení napaden převážejícími kolegy mrtvého policisty. Ale Santeemu se podaří uniknout, a za pomoci Rity Mareková, kterou o své nevinně přesvědčí, se snaží zjistit kdo za celým spiknutím stojí. Ale nitky ukazují do nejvyšších míst ... Tento film si pamatuji ještě z dob, kdy nebyla žádná multikina, a při filmu se tak místo popcornu maximálně šustilo pytlíkem od bombónů. Na svoji dobu měl film vše, co si dospívající teenager mohl přát - rychlá kola, spoustu akce a i to nějaké ženské tělo. Ze dnešního pohledu už to vidím ale trochu jinak - rychlá kola zůstala stále parádní, akční scény působí poněkud směšně (hlavně přestřelka s nekonečným zástupem číňanů) a nějaké koukání po ženských taky manželka nevidí moc ráda :). Ale to nic nemění na tom, že tohle je jeden z nejlepších filmů Dolpha Lungrena (to znamená, že to není taková sračka jako zbytek jeho tvorby)... ()

Luk80

Santi, Severajn, Šušejn a to vše v dabingovém opojení Intersonic. Slast a zároveň poslední koukatelný film Lundgrena. Kristian Alfonso je fajna baba co chce za každou cenu prokázat nevinu jednomu uprchlému vězni. Zaživají dobrodružství a bojují proti bezcitnému šerifovi Cepedovi. Už jsem si říkal, kde je Al Leong ? Musí tady přece hrát a vida - byl tam. Ve své klasické kratké roli pistolníka z gangu :-) Al Leong for president, hehe ()

BROKEN_

Typický akční film z 90. let. Dolph Lundgren je dřevo, a moc ani to charisma nemá, ale tak nějak ho mám rád z filmů Rocky 4, Univerzální voják. Film má rychlí spád a na nic nečeká. Jde vidět že film nestál moc peněz, protože některé scény pěkně rychle utečou a divák si možná po chvilce nevzpomene co sledoval, na druhou stranu, čas díky tomu uteče rychle. Film ale i díky tomu působí směšně. Já se ale bavil a nevadilo mi to. Akční scény jsou fajn a asi nejlepší část byla kdy Lundgren vystřílel celou garáž, to bylo cool. Automobilové honičky taky fajn. Na Kristian Alfonso byl pěkný pohled. Finále bylo bohužel trochu natahovaný, což bylo na škodu. Je to typický akční béčko se vším všudy, fajn akcí, celkem i trefnými hláškami některé fakt pobavily, a červené ferrari bylo pěkný. Slušné 3 hvězdy. Na odreagovačku dobrý. : ) ()

PetrPan2

Další pocitvé béčko s Dophem Lundgrenem, na které se dá přitom docela dobře koukat. Dolph zde obstojně mlátí, střílý a navíc má po boku docela pěknou kočku, která je většině scén buď spoutaná nebo polonahá :o) ...teda alespoň ve většině scén, které mi uvízli v paměti :o))) ()

shantim

Ničím zajímavý děj s naprosto tupým herectvím Dolpha Lundgrena vytvářejí z tohoto snímku hodinu a půl dlouhou nudu. Místo Lundgrena by už klidně mohli použít robota, kdyby to vyšlo laciněji. Alespoň že se dalo dívat na vnady (pouze ty vrozené) Kristian Alfonso. 45% hvězdiček ()

zdenny

Jako akční béčko devadesátých let je tento film spíš lepší než průměrný. Pěkné prostředí, slušná zápletka, děj a vyvrcholení. ()

JohnSmith

Asi to nejlepší co Lundgren kdy natočil.Sice je to klasický béčko s děravým scénářem,nulovými hereckými výkony a katastrofálním střihem.Obvzlášť mě pobavilo dvanáct výstřelů ze šestiranného revolveru etc.Ovšem celkem slušná byla honička v horách a přestřelka ve skladišti a poměrně slušné tempo celého filmu. ()

ssfan

Čas pomsty je asi nejlepší Lundgrenův film, co jsem zatím viděl. Přesto se nejedná o žádnou akční pecku. Je to lehce nadprůměrné béčko, které má sice zajímavý příběh o neprávem obviněném vězni na útěku, ale jinak není mnoho, čím by film zaujmul. Musím zmínit snad jen nabušené auťáky, které se ve filmu asi po hodině objeví. Souboje nejsou moc dobré , a tak nemůžu dát viíc než 3 hvězdy. ()

Pecival

Hodně fajnová podívaná, která splňuje do putníku požadavky poctivého béčka raných devadesátek. Příběh, stejně jako chování postav je echt dementní, navíc mezi sebou vedou hodně cheesy dialogy. Akční scény jsou docela fajn, Lungren je neskutečně topornej jako vždycky, ale ženská je dost šik. Kdyby to bylo kratší byl bych ještě o fous spokojenější, přecijen 110 minut je na takovýto klenot dost. Ale na Lungrena až nečekaně koukatelné. ()

solskjaer

Nevím čím to je ale Lundgren je jako počasí, jednou hrozně špatný podruhé docela dobrý a v tomto případě spíše podprůměrný. Film se mi moc nelíbil i když scény s auty mě fakt dostaly a to i přest, že mi jsou auta zcela ukradená. Za snahu musím dát alespoň dvě hvězdy! ()

sedm.1

Těžko hledat typičtějšího zástupce akčních béček z let minulých.Těchto filmů je sice opravdu tuny a tuny,ale tohle je prostě jedna gigantická ukázka toho,co se točilo v devadesátých letech se vším zlým i dobrým,pro co tyto filmy vznikaly.Má nabušeného sympatického hrdinu(Lundgren tu byl skutečně hodně charismatický),přitažlivou parťačku(o které už nikdy nikdo neslyšel),skrz naskrz prohnilé záporáky(chvílemi to už ale bylo především v podání George Segala až parodie),spousta honiček(kvalitních),spousta výbuchů((už méně kvalitních) a především hodně střílení(opravdu špatné efekty).Lundgren tu dokonce předvede i něco ze svého bojového umění,závěr je pak jednoduše praštěný,ale jiné finále se zkrátka netočili.Čas pomsty určitě patří k tomu lepšímu z Lundgrenovi filmografie,celkově je to ale šedošedý průměr,který před patnácti lety mohl bavit,dnes s nostalgickým úsměvem spíše jen prostě existuje. ()

misstake

Kdysi jsem to opravdu považoval za nejlepší film Dolphíka. Stejně jako Rudý Škorpion mě ale při shlédnutí v tomto století trochu zklamal, takže měním na 3 hvězdičky. V rámci Dolphovy filmografie i v rámci akčních béček let devadesátých slušné. Stupidní ale slušné. Temný Anděl a Zúčtování v malém Tokiu jsou lepší. ()

wosho

Jeden z nejpodařenějších filmů Lundgrena ve kterém byl hlavní hvězdou. Kdo čeká akční výplach ve stylu Rudého škorpiena bude sklamán. Je to spíše kriminální akční drama s pár solidníma akčníma scénama. ()

AdamesWWE

[7/10] Aj ked´ Čas pomsty určite nieje perfketktný akčný film, ale určite patrí medzi lepšie Lundgrenové akčné filmy, ktoré natočil. V rámci celkovo akčných filmov je to takisto podarený a dobrý akčný film. Takéto námety mám najradšej, Lundgren tu hrá presne tú rolu, ktorá sa mu hodí. Z ostatných hercov sa mi najviac páčili Lewis a Alfonso. Veľa sa tu striela, veľa sa tu zabíja. Strelba na ledisku kde Lundgren likviduje veľa nepriateľov sa mi páčila najviac z celého filmu, ale aj ostatná akcia je vydarená. Videl som film niekoľko krát a aj tak sa pri nom nenudím. ()