Tasogare otome x Amnesia (TV seriál)

• japonský

黄昏乙女xアムネジア

Dusk Maiden Of Amnesia

Animovaný / Drama / Fantasy / Romantický / Psychologický / Komedie

Japonsko, 2012, 12x24 min

Další úžasné anime, které jsem měl tu možnost shlédnout. Nejdříve mě hlavně zaujali barvy podzimu. Normálně nemá roční období, ve kterém se film, seriál, nebo anime odehrává žádný vliv, ale tady to je rozhodně naopak. To listí se sem krásně hodilo a už jen to přivodilo skvělou atmosféru. Atmosféru tu dělá skvělou i škola, ve které se děj odehrává. A děj jako takový je také dost dobrý. Musím se přiznat, že první polovina prvního dílu na mě tak dobře nezapůsobila. Druhá polovina tak nějak omluvila první, ale pořád nic extra, i když už tu byly náznaky dobrého děje. Od druhého dílu ale Amnesia už jede jak má a a máte problém se od ní odtrhnout. Hlavních postav je tu celkem málo, ale každá má svůj charakter a do děje pasují. Třeba Yuuko a Teiichi byli skvělý. Dál už se tu nemůžu moc rozepisovat, abych něco neprozradil, takže jen řeknu, že to jak se děj postupně vyvjíjel a do jakého bodu to zašlo bylo úžasné. Poslední díl byl dokonce skoro nejhezčí konec u anime, jaké jsem zatím viděl. Hudba tu je taky dobrá, ale opravdu dobrá mi přišlo až nějak od čtvrtého dílu, ale i to je dobré. Takže nakonec dávám pět hvězdiček za dobrý zážitek.(20.6.2014)

Ze začátku to vypadá na komedii s duchem, z čehož se později vyklube drama a chvílema i horor. Anime mi hned sedlo a těch 13 epizod jsem skoukl v kuse. Ze začátku se mi líbili vtipné momenty mezi Teiichim (chlapec, který vidí ducha), Yuuki (duch) a Momoe (dívka zakoukaná do Teiichiho, ducha nevidí) u kterých jsem se dost nasmál. A později, když se začne rozvíjet příběh z minulostí Yuuki tak z něj chvílema i mrazí. A na konci i ta slzička ukápne. 13. epizoda je samostatný DVD speciál v kterém se podíváme na souboj mezi Yuuki a Kirie v různých soutěžích a potom na dvě záhady. Za mě 75%.(30.6.2013)

Nádherná, nádherná a nádherná je Tasogare otome x Amnesia po vizuálnej stránke. Jedna nádhera pre hudobnú stránku a vynikajúci opening nie len hudobne, ale aj slová v ňom (lyrics) sú nádherné. No bohužiaľ to je pre toto anime asi z tých kladov všetko. Výborne vyzerajú jednotlivé obrázky plné symboliky atď. To sa mi po vizuálnej stránke tak páčilo, že som si urobil niekoľko screenshotov (fotenie obrazovky). Tam kde sa anime berie vážne tak tam je príbeh ešte úplne v poriadku a dá sa na to pozerať. Horšie je to s tým kde má byť "akože" sranda a postavy sa chovajú stále bláznivejšie. Na dennom poriadku sú neopodstatnené facky čo hlavný hrdina Teiichi ich dostáva jedna radosť a keď nie on tak sa fackajú medzi sebou ako sa im zachce. Minimálne sedem dielov je na tom kvalitatívne dosť zle. Potom čím bližšie je koniec tak sa to zlepšuje a tvorcovia hrajú na smutno romantickú nôtu a potom to pekne zabijú. Takže vyvrcholenie celej snahy tých dielov čo som videl bolo zničené a v podstate tvorcovia nič nedosiahli (pre mňa). Som rád, že v príbehu bolo aspoň jedno prekvapenie, inak by som bol aj s príbehom nespokojný. V podstate u každej veci čo pozerám je u mňa príbeh dosť podstatný. Postavy sa chovajú veľmi nepredvídateľne a to napriek tomu, že viem o čom toto anime bolo. Veľa scén je ecchi a veľa krát chytí Teiichi ducha Yuuko za jej obrovské prsia a potom sa proste červená, ako keby on je len muzikant čo má zapichnúť vlajku na mesiaci. Ja by som povedal, že toto anime je aj žánrom "hárem" aj keď v podstate hlavný hrdina má k dispozícii tri dievčatá. Prvá je náruživá Yuuko, ktorá je hlavnou hrdinkou celého počinu a najpodstatnejšia pre celý príbeh. Dobrý nápad bol, že sa snažili do príbehu zasadiť určité prvky psychológie a toho ako si človek môže pretvoriť svet, aby sa mu ľahšie žilo (aj keď teraz ide o ducha). Druhá je navonok nedostupná a silná Kirie, ktorá potrebuje, aby ju hlavný hrdina videl ako dievča (aby o ňu mal potencionálny záujem), Tretia je bláznivé dievčatko Momoe, ktorá rozhodne ešte nedozrela (okrem pŕs). Strašidelná a hororová atmosféra sa v Tasogare otome x Amnesia veľmi nevyskytuje.(16.7.2015)

• SonGokussj

Tak jsem se konečně donutil se na to dokoukat. Napřed jsem skončil na nějakém 7. dílu, kdy už to bylo k nezvládnutí, ale když jsem to viděl ležet na disku, proč se do toho nepustit, což? :-) || Příběh: || Yuuko je duch. Resp polovina. || Postavy: || A Keichi je gay. Protože se snaží všemi způsoby vyhnout se jakékoli sexuální aktivity. Holka se žlutýma vlasama je naprosto zbytečná postava, která je tam jen proto, aby děj nepůsobil tak nudně, jakým opravdu je. Holka s fialovýma vlasama je naprosto zbytečná postava, která je tam jen proto, aby děj nepůsobil tak nemysteriózně, jakým opravdu je. Duch Yuuko by zmršil celý seriál, kdyby to byl chlap a ještě k tomu nehezký, takže je to žena a ještě k tomu hezký. Keichi je gay. Ano. Dvojnásobný.|| Hudba: || Ze začátku super. Po druhé episodě stále se opakující.|| Animace: || Ze začátku super, po třetí episodě se stále opakující. || Závěr: || Naprosto bezpáteřní nic o ničem, které přehrává, nemá to nic zajímavého a jestli chcete pravý horor, koukněte spíš na Higurashi no Naku Koro Ni, (někdo by mohl doporučit Another, nevím, neviděl jsem), Elfen Lied (ale to spíše mangu) či něco jiného. I Akira je větší horor než toto. Nebo drama. Nebo fantasy. Nebo romanťárna. Nulová znovu-koukatelnost a tedy hodnocení: 25%(18.10.2012)

Jak jsem měla z tohoto anime původně strach, byla jsem mile překvapena. Bylo to docela solidní, lehce nadprůměrné anime. Není zde však nic, co by mě nějak extra zaujalo - hezká grafika (snad?). No dobrá, ještě ten soundtrack mě dostal. Requiem.. Jop, to si právem získalo místo v mém mobilu jako přední vyzváněcí tón!(29.1.2016)