666 Park Avenue (TV seriál)

Diablov advokát

Drama / Fantasy / Mysteriózní / Horor / Thriller / Sci-Fi

USA, 2012 - 2013, 9 h 10 min (Minutáž: 41–43 min)

Tvůrci:

David Wilcox

Předloha:

Gabriella Pierce (kniha)

Trevor Morris

Rachael Taylor, Dave Annable, Robert Buckley, Samantha Logan, Mercedes Mason, Erik Palladino, Helena Mattsson, Vanessa L. Williams, Terry O'Quinn, Lucy Walters, Whoopi Goldberg, Cotter Smith, Nick Chinlund, Enrique Murciano, Tessa Thompson, Jim True-Frost, Aubrey Dollar, Wendy Moniz, Clark Johnson, Mili Avital, Victor Slezak, Peter Friedman, Karl Jacob, Teddy Sears, Andi Matichak, José Zúñiga, William Sadler, Raúl Esparza, Mike Doyle, Richard Joseph Paul, Rakesh Shah, Doris McCarthy, Jennifer Kim, Susan Heyward, Kerry O'Malley, Donald Corren, Richard Short, Marty Krzywonos, Michael Cullen, Francesco Nuzzi, Doug Wert, Heidi Armbruster, Remy Auberjonois, James Waterston, De'Adre Aziza, Jenna Stern, Ursula Parker, Rocco Sisto, Lia Yang, Christine Evangelista, Thomas Kopache, Fulvio Cecere, Mimi Michaels, Christine Toy Johnson

Žádný zázrak od toho nečekejte, ale jako oddechovka, proč ne? Pilotní díl mě celkem zaujal a naladil na další sledování. V následujících dílech se sice seriál vyvíjel úplně jinak, než jsem čekala, ale zatím mě to celkem baví, i přesto, že herecké výkony nejsou nijak zvlášť skvělé a Henry (Dave Annable) mi přijde jako neuvěřitelně pitomá postava... P.S. zařazení "horor" je trochu přehnané...(6.5.2013)

666 je jeden ze seriálů na které jsem se v úvodu sezóny těšil, než jsem se k němu však stihnul propracovat, tak už bylo víceméně jasno o jeho osudu a tak jsem ho nechal v klidu uležet a pustil jsem se do něj až teď po sezóně, když už je kompletně venku. Přímo se nabízí srovnání s AHS. Přesto je 666 spíš tajemná soapka s příjemnou atmosférou, kde musel někdo psát roli na tělo Terry O´Quinnovi. Nedovedu se představit v jeho roli nikoho jiného. K tomu se vybrala sympatická skupinka hereček a herců a obsazení se dá považovat za zdařilé. Příběh hlavně v závěru působí dost uspěchaně, jak jinak si vysvětlit, tak jednoduché odstraňování postav, které jdou po krku Gavinovi. Za mě si svých 70 % zaslouží, protože je to příjemná jednohubka.(6.8.2013)

13/13 Letos mi to přijde mnohem lepší, než American Horror Story. Tajemné domy se základy ve 20. letech, tajemství, nejistá skutečnost, manipulace, děsivá - ale ne laciná - atmosféra. A k tomu velmi dobře rozehrané příběhy jednotlivých partají. Hotové dvojče Rosemary's baby. Závěru jsme se sice dočkali se zpožděním, ale je epochální a nyní již mohu doporučit celou sérii, stejně jako literární předlohu.(24.10.2012)

Naprostá naivita, až hloupost chování většiny postav ubíjí seriál k naprostému průměru. Ač námět, příběh i prostředí Draku samotné má neskutečný potenciál. Scénář se po pár dílech dostane do smyčky, kdy jsou podobné scény donekonečna předsouvány divákovi, kterého v pozornosti drží už jen touha poznat, kdo je sakra Gavin Doran a co se v Draku stalo. Kopírování lekavých scén s holčičkou v pyžamu a medvídkem v ruce, která se zčistajasna zjevuje, netřeba komentovat. A když už napětí upadá moc, prostě se tam hodí konec dílu, aby to jako diváka hnalo se podívat na další. Asi už nikdy nespočítám, kolikrát mě absurdní chování postav nebo nesmyslnost děje donutila vykřiknout: "Proboha co to je?!" I přesto solidní průměr, především svým námětem (průměrováno s těmi ostatními výkaly, které jsou nám předsouvány). 5/10.(26.5.2013)

• ADIO45

Seriál 666 Park Avenue také dojel na předčasné ukončení, neboť osudy spousta postav byly zakončeny trošku podivně a mnoho tajemství a nezodpovězených otázek, které jsme se o Drake v průběhu seriálu dozvídali, zůstalo nezodpovězeno. Nicméně i tak to byl po dlouhé době seriál, který měl lehce hlavu a patu. Možná i tím nabalováním tajemství jednoho na druhé lehce již zmiňovaný seriál Ztraceni připomínal, ale rozhodně až tak tajemné to nebylo, i když kdo ví, jak by to dopadlo.(13.4.2013)

• - V říjnu roku 2012 na New York City udeřila bouře Sandy, která těžce poškodila ateliéry. (theFtip)

• - Seriál byl natočen namotivy stejnomenného románu od Gabrielly Pierce. (..Lucas..)