666 Park Avenue (TV seriál)

Diablov advokát

Drama / Fantasy / Mysteriózní / Horor / Thriller / Sci-Fi

USA, 2012–2013, 9 h 10 min (Minutáž: 41–43 min)

Tvůrci:

David Wilcox

Předloha:

Gabriella Pierce (kniha)

Trevor Morris

Rachael Taylor, Dave Annable, Robert Buckley, Samantha Logan, Mercedes Mason, Erik Palladino, Helena Mattsson, Vanessa Williams, Terry O'Quinn, Lucy Walters, Whoopi Goldberg, Cotter Smith, Nick Chinlund, Enrique Murciano, Tessa Thompson, Jim True-Frost, Aubrey Dollar, Wendy Moniz, Clark Johnson, Mili Avital, Victor Slezak, Peter Friedman, Karl Jacob, Teddy Sears, Andi Matichak, José Zúñiga, William Sadler, Raúl Esparza, Mike Doyle, Richard Joseph Paul, Rakesh Shah, Doris McCarthy, Jennifer Kim, Susan Heyward, Kerry O'Malley, Donald Corren, Richard Short, Marty Krzywonos, Michael Cullen, Francesco Nuzzi, Doug Wert, Heidi Armbruster, Remy Auberjonois, James Waterston, De'Adre Aziza, Jenna Stern, Ursula Parker, Rocco Sisto, Lia Yang, Christine Evangelista, Thomas Kopache, Fulvio Cecere, Mimi Michaels, Christine Toy Johnson, Malachy Cleary, Carmen Pelaez, Tijuana Ricks
  • iampatrik

55% Jeden z loňských seriálů, který jsem neviděl do konce, přesto ho hodnotím. Ze začátku zajímavý mysteriozní příběh, kdy jsem měl chuť odkrývat příběh domů a jejich nájemníků. Chuť však s přibývajícími díly slábla. I když mě samotný příběh zajímal, to stejné se nedá říct o strašně necharakterních studených postav, špatných dialozích, tempu a napětí seriálu. Seriál mě musí upoutat hned, nebo v prvních pár dílech - tady se tomu nestalo a i přesto, že jsem se díval dál, poslední díly jsem již neviděl.(4.4.2013)

666 Park Avenue je názorným příkladem toho, že se dá podělat vše, co je "potřeba" přenést do seriálové podoby. Samotné dílo Gabrielly Pierce určitě má větší potenciál. Jenže seriálové podobě strašně trvá, než se rozjede a prakticky nemotivuje ke sledování dalších dílů. Být to delší, tak na to ani nekoukám, ono i 13 epizod je více než dost, protože se skoro nic neděje a závěrečné cliffhangery jsou spíše úsměvné. Vše se mění se závěrečnými díly, kdy je atmosféra minimálně zajímavá. Škoda, že se tvůrci nepopasírovali s nahuštěním atmosféry a nevytvořili tak méně epizod. Herecké obsazení ... mno, přesně tady jde vidět, jak byl scénář děravý, na hercích jde vidět, že se v samotných rolích topili a nebo to jsou absolutní žabaři a skoro nic jsem jim nevěřil. I Terry O'Quinn měl občas co dělat a jeho postava je asi nejvíce zahalena tajemstvím podobně jako jeho John Locke z Lost. Na seriál se dá dívat, ale osobně druhou řadu - pokud bude - vyhledávat nebudu, jedna série mi tak nějak stačila k utvrzení, že existují lepší varianty!(26.4.2013)

EDIT: už se to zhoršilo... odebírám * No takhle, při sledování mi dost často přechází mráz po zádech a není to tím, že by to bylo tak špatné. Naopak, je to hodně dobrý seriál, hned od začátku Vám ukáže oč v tomhle seriálu poběží a toho se drží, takže ano, dočkáme se mystifikací, ale nejsou to takové šáhnuté mystifikace nahlodávající celou konstrukci, jako jsme to mohli vidět třeba v seriálu Alcatraz. Pro fanoušky hororů, thrillerů a podobných vřele doporučuji - mějte, ale na vědomí, že stále je to jen seriál ;)(31.10.2012)

666 je jeden ze seriálů na které jsem se v úvodu sezóny těšil, než jsem se k němu však stihnul propracovat, tak už bylo víceméně jasno o jeho osudu a tak jsem ho nechal v klidu uležet a pustil jsem se do něj až teď po sezóně, když už je kompletně venku. Přímo se nabízí srovnání s AHS. Přesto je 666 spíš tajemná soapka s příjemnou atmosférou, kde musel někdo psát roli na tělo Terry O´Quinnovi. Nedovedu se představit v jeho roli nikoho jiného. K tomu se vybrala sympatická skupinka hereček a herců a obsazení se dá považovat za zdařilé. Příběh hlavně v závěru působí dost uspěchaně, jak jinak si vysvětlit, tak jednoduché odstraňování postav, které jdou po krku Gavinovi. Za mě si svých 70 % zaslouží, protože je to příjemná jednohubka.(6.8.2013)

• ADIO45

Seriál 666 Park Avenue také dojel na předčasné ukončení, neboť osudy spousta postav byly zakončeny trošku podivně a mnoho tajemství a nezodpovězených otázek, které jsme se o Drake v průběhu seriálu dozvídali, zůstalo nezodpovězeno. Nicméně i tak to byl po dlouhé době seriál, který měl lehce hlavu a patu. Možná i tím nabalováním tajemství jednoho na druhé lehce již zmiňovaný seriál Ztraceni připomínal, ale rozhodně až tak tajemné to nebylo, i když kdo ví, jak by to dopadlo.(13.4.2013)

• - V říjnu roku 2012 na New York City udeřila bouře Sandy, která těžce poškodila ateliéry. (theFtip)

• - Seriál byl natočen namotivy stejnomenného románu od Gabrielly Pierce. (..Lucas..)