666 Park Avenue

(seriál)
  • Slovensko Diablov advokát
Drama / Fantasy / Mysteriózní / Horor / Thriller / Sci-Fi
USA, (2012–2013), 9 h 10 min (Minutáž: 41–43 min)

Tvůrci:

David Wilcox

Předloha:

Gabriella Pierce (kniha)

Trevor Morris

Rachael Taylor, Dave Annable, Robert Buckley, Samantha Logan, Mercedes Mason, Erik Palladino, Helena Mattsson, Vanessa Williams, Terry O'Quinn, Lucy Walters (více)

Epizody(13)

Mladý pár zo stredozápadu, Jane Van Veen a Henry Martin, prichádzajú do New Yorku pracovať na kariére a snáď aj nájsť lepší život. Obaja sú unesení možnosťou stať sa správcami historickej budovy. Ponuku im dá Gavin Duran, ktorý je spoločne so svojou ženou Olíviou majiteľom domu. Čoskoro je však jasné, že v hre sú úplne iné sily a mladá dvojica to nebude mať ľahké... (TV Markíza)

hellstruck

Vítejte na 999 (nebo snad 666?) Park Avenue v NY, v luxusním bytovém domě s děsivým tajemstvím. Mladá sympatická dvojice (v čele s Rachael), zajímaví nájemníci a John Locke jako "dábel" sám. Proč ne? Pro náročnější hororové fanoušky to asi nebude, ale já dostala odlehčenou verzi AHS, což jsem taky přesně chtěla. Samotné American Horror Story na mě bylo příliš psycho. Tady bezvadně funguje nejen napětí, ale i dramatické linky. Uvolněnější atmosféra je pro mě úlevou. Co mi ale maličko vadí je to, kam hlavní hrdinka pokaždé naivně vleze. Znáte takové to nechápavé kroutění hlavou u televize a naříkání "kam to ta blbka leze?" - tak tohle je přesně případ 666. Asi tak pětkrát za díl.. Což o to, já to překousnu. Přítel Jane mi ale připadá jako bezduchý blb, který ani vlastní přítelkyni neumí naslouchat. (Hm, zdálo se ti o vraždě, která se vážně stala, ale ještě před tím, než jsi věděla, že se stala? Hm). Když nad tímhle přivřu oči, vychází mi zatím skvělý seriál, kterému prostě chcete přijít na kloub..Škoda jen toho pomateného konce, který vlastně většinu věcí nevysvětlil. Nebýt toho, jdu klidně na plný počet. Oblíbené postavy: Jane (Rachael Taylor), Alexis (Helena Mattsson) ()

Loooki

Pilotný diel ma nepresvedčil, ale ďalšie časti už pôsobili lepšie, potom sa to znova dostalo do mŕtveho bodu a nakoniec ABC seriál zrušila [aby som uspokojil svoju potrebu videnia ako to skončí, posledné 3 časti som si pozrel po španielsky, nerozumiem, vidím obrázky trocha chápem], lebo ABC svoj prekliaty slot 22:00 už nemá šancu nikdy vzkriesiť. ()

MATADOR

666 Park Avenue je názorným příkladem toho, že se dá podělat vše, co je "potřeba" přenést do seriálové podoby. Samotné dílo Gabrielly Pierce určitě má větší potenciál. Jenže seriálové podobě strašně trvá, než se rozjede a prakticky nemotivuje ke sledování dalších dílů. Být to delší, tak na to ani nekoukám, ono i 13 epizod je více než dost, protože se skoro nic neděje a závěrečné cliffhangery jsou spíše úsměvné. Vše se mění se závěrečnými díly, kdy je atmosféra minimálně zajímavá. Škoda, že se tvůrci nepopasírovali s nahuštěním atmosféry a nevytvořili tak méně epizod. Herecké obsazení ... mno, přesně tady jde vidět, jak byl scénář děravý, na hercích jde vidět, že se v samotných rolích topili a nebo to jsou absolutní žabaři a skoro nic jsem jim nevěřil. I Terry O'Quinn měl občas co dělat a jeho postava je asi nejvíce zahalena tajemstvím podobně jako jeho John Locke z Lost. Na seriál se dá dívat, ale osobně druhou řadu - pokud bude - vyhledávat nebudu, jedna série mi tak nějak stačila k utvrzení, že existují lepší varianty! ()

iampatrik

55% Jeden z loňských seriálů, který jsem neviděl do konce, přesto ho hodnotím. Ze začátku zajímavý mysteriozní příběh, kdy jsem měl chuť odkrývat příběh domů a jejich nájemníků. Chuť však s přibývajícími díly slábla. I když mě samotný příběh zajímal, to stejné se nedá říct o strašně necharakterních studených postav, špatných dialozích, tempu a napětí seriálu. Seriál mě musí upoutat hned, nebo v prvních pár dílech - tady se tomu nestalo a i přesto, že jsem se díval dál, poslední díly jsem již neviděl. ()

TeeAge

|| Scenár: David Wilcox / Predloha: 666 Park Avenue - Gabriella Pierce (novela) | Hudba: Trevor Morris | Produkcia: Mary Rae Thewlis | Distribúcia: ABC | Štúdio: Warner Bros. Television, Alloy Entertainment | Počet sérií: 1 || Nenápadná, ale atmosferická záležitosť s najlepšími digitálnymi trikmy na trhu seriálov. Nebyť naivity a slaboduchosti niektorých postáv, je to naozaj počin, z ktorého číha vášnivosť a démonickosť - trošku samoúčelne, samozrejme. Len preto zatial nižšie hodnotenie, ale pravdepodobne sa to ešte dosť zmení. 70% | HD, EN DTS | ()

• Seriál byl natočen namotivy stejnomenného románu od Gabrielly Pierce. (..Lucas..)
  • V říjnu roku 2012 na New York City udeřila bouře Sandy, která těžce poškodila ateliéry. (theFtip)