Pět nevěst

Pyat nevest

Five Brides

Dobrodružný / Komedie / Romantický

Rusko, 2011, 104 min

Máj 1945, celá Európa oslavuje víťazstvo a tešia sa na nový začiatok života. Len Sovietski vojaci vo východnej zóne Nemecka nemôžu opustiť Berlín a nemôžu ani snívať o návrate do vlasti. A tak jedného dňa ide Alexej späť do Sovietskeho zväzu a jeho štyria druhovia v zbrani, piloti, ho poveria plnou mocou, aby im vo vlasti našiel pekné dievčatá, zosobášil sa s nimi a doviezol ich do Berlína. Na uzatvorenie vlastnej svadby a štyroch nasledujúcich sobášov má iba 24 hodín. Čo všetko dokáže vyprodukovať päť pekných žien sa mu isto iste ani nesnívalo. Ide o odľahčenú romantickú komédiu, ktorá najskôr ukázala historickú podstatu života sovietskych vojakov v Nemecku po 2. svetovej vojne, množstvo nezmyselných nariadení a šikan a na druhej strane, spôsob, ako sa s tým vysporiadali vojaci. Takže moderná fraška tesne po vojne, kedy v Sovietskom zväze zostalo veľké množstvo dievčat, mladých vdov a zrelých žien bez mužov. Ale chlapci v Nemecku sa báli, aby pre nich neostali už iba tie škaredšie a tak sa so sobášom ponáhľali.(3.10.2015)

• Argondia

Teatrálně rozčilující od začátku do konce! Každou ženskou, hystericky uječenou, přehrávající a nesnesitelně pitomou postavu, jsem měla zběsilou chuť uškrtit! Hlavně madam řidičku, ta ve mě vzbuzovala vražedné sklony už od první chvíle. A do toho ten idiotsky ztřeštěný, hudební doprovod! Čiré utrpení bez vtipu a nápadu. Na facku, nebo radši na pět facek - pro každou nevěstu jedna!(4.5.2017)

Ruská povojnová romantika s veľmi sympatickou poštárkou, ktorá vonia od oleja, mi dosť pripomínala vojaka Čonkina. Možno to bolo len prostredím, ktoré sa značne odlišuje od čohokoľvek, čo pochádza zo západných filmov, pričom bláznivé príhody a situácie, umelé alebo prirodzené, sa už súčasnému filmu podobali. Možno slabší priemer, ale budem zhovievavý.(9.9.2015)

Skvělá zábava, alespoň pro nás, kteří nerozumíme "humoru" amerického nebo novočeského stylu. Samozřejmě, scénář byl trochu ujetý, ale nápady tomu nechyběly; typický ruský humor mě vždycky unese. Bláznivá komedie, v níž Aljoša slíbí kamarádům, že jim z opušťáku přivede nevěsty, s nimiž se stačí naoko oženit s doklady kamarádů. Krásný odpočinkový film, škoda, že jich je dnes tak málo. A nádherné ruské holky, takové hned tak nenajdeš...(14.12.2015)

• kaposlav

Chcel som, fakt chcel to dobre ohodnotiť akoto ruský film, ale nie. Buď bol scenár prihriaty, alebo herci sú banda gayov. Pozeral som to asi 40 minút a žiadny humor som nepostrehol, len taký trápny. Ešte to pôsobilo umelo a neprirodzene ako homosexualita. Pri pozeraní som mal pocit, že pozerám na porno s teplošmi.(21.9.2015)