poster

Demonia

 • USA

  Liza

Horor

Itálie, 1990, 85 min

Režie:

Lucio Fulci

Kamera:

Luigi Ciccarese
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • darkrobyk
  ***

  K nejlepším Fulciho flákům má samozřejmě Demonia hodně daleko. Největší problém je velmi kolísavé napětí, kdy chvílemi se snímek proměňuje v artovou nudu. Na druhé straně - pěkné snové scény, fajn gore (i když ho mohlo být daleko více) - oči vytržené kočičími prackami, probodnutý krk, nebo zřícení se do pasti s ostrými bodci...vrcholem je pak jistě roztržení na dva kusy - a Fulciův rukopisný smysl pro detail. Meg Registerovou si vybral asi proto, že během celého filmu parádně třeští oči, jelikož režisér na nich ve svých dílech permanentně ujíždí... Satanské téma si určitě žádalo více, Fulci se moc neodvázal, ale úplně zklamán nejsem. A nesmím zapomenout na velmi dobrou hudbu....(17.7.2015)

 • kosta73
  ***

  No nevím. Mě se film líbil, už začáteční titulky byly parádní a víc než polovina filmu měla výbornou dusnou atmosféru, skvělé snové sekvence a celkem logický průběh. Celý ten příběh není sice nikterak objevný ( režisér už prostě vykradl sám sebe ), ale dle mého názoru je dostatečně nosný a dobrý a Fulci z něj vyždímal působivé dílko, kde mně malá frekventovanost gore efektů nijak moc nechyběla. Těmi režisér sice šetřil, ale zase je dokázal použít ve správnou chvíli. Bohužel závěr, ten se mu prostě nepovedl, ale v kontextu to pro mě není zas až taková pohroma.(14.10.2007)

 • eraserhead666
  *

  Tak tohle mě stálo hodně úsilí, abych neusnul. Film takřka bez života. Za pozornost stojí jen samotné vraždy jinak nic, nuda, šeď, nezájem. Jenže kvůli nim absolvovat celý film možná ani nestojí za to. Nudné scény se tu střídají s podivnými snovými a jen tu a tam a obzvláště ke konci (nepříjemně dlouho od začátku) jsou proloženy trochou toho typického Fulciovského gore. Jeden z nejslabších Fulciů, co jsem viděl. Tohle je snad opravdu jen pro zaryté fandy mistra a jen jako odškrtnutí z jeho seznamu.(15.1.2012)

 • giallo
  *

  Další z řady nedodělaných Fulciho polotovarů, které byly tak typické na sklonku jeho kariéry. Tu jednu malinkatou hvězdičku dávám za celkem fajn gore-scény, ale vše ostatní bylo na zblití. Málem jsem měl nové číslo jedna, pro nejhoršího Fulciho film (Aenigma zatím zůstává). Kde jsou 70. a začátek 80.let, kdy byl Fulci v největší síle...(4.11.2009)

 • Magika82
  odpad!

  Že se Italové snad v žádném filmovém snímku neobejdou bez nahých žen, kopulace...obvykle ovšem bez nahých mužů, a tak my ženy prakticky vždy tzv. Utřeme nos, na to už jsem uvykla... Zvláště po pohromě zvané Armáda démonů: Matka slz... Nicméně zde jsem měla oči nevěřícně vypoulené patrně stejně, jako jeptiška v popředí filmového plakátu... Zkrátka - a nyní doufám, že jsem z Italštiny ještě nezapomněla vše: Dopo tutti i diavoli, il film più dannoso che è davvero solo una mucca! I basta! ... Odpadkový koš, prosím!(28.12.2018)