Bez rodiny

(TV film)
  • Sovětský svaz Bez semi (více)
všechny plakáty

Kri-kri

Tak dokonce i Sověti v polovině 80. let natočili vlastní verzi Malotova románu Bez domova ve formě dvojdílného filmu. Není to špatné, i když příliš časté zpívané pasáže mi velmi brzy začaly vadit. V první části se tvůrci docela drželi knižní předlohy, dokázali do ní vměstnat vše podstatné. Ve druhém dílu od Vitalisovy smrti ovšem už bylo mnoho scén vypuštěno. Absolutně schází celá Acquinova rodina a tudíž i Remiho láska Lisa a taktéž scény s uvězněným Remim v zaplaveném dole. Zápletka s Driscolovými sice byla dostačující, ale útěk od nich mi připadal až příliš snadný. V porovnání s třídílnou francouzskou verzí z r. 1981 tomu něco schází, nicméně pořád je to mnohonásobně lepší, než nesmyslně překombinovaný paskvil z r. 2000. Tato verze se alespoň dá shlédnout, aniž by divák nabyl dojmu, že se Malot v hrobě obrací. Jen škoda, že Remi a Mattia na konci jdou každý svou cestou. Že Artura zde hraje dívka mi zas až tak nevadí, ale na představitelku Milliganové mohli vybrat hezčí herečku. Hodnotím průměrně 3 *. 55% ()

vitekpe

Tohle neni film pro mne, me zajimala jen Елена Соловей. Pribeh maleho kluka, ktery se protlouka svetem jako komediant atd. Ani jsem nepoznal z jake to bylo doby - zrejme 19. stol.? ()