poster

Fort Bliss

 • USA

  Fort Bliss

Válečný / Drama

USA / Turecko, 2014, 116 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Morholt
  **

  Rozumim tomu, že ty návraty jsou těžké a obvzláště pro vojandy, které doma nechaly děti, to musí být často bolestivé. Ale já prostě nemůžu sympatizovat s hlavní postavou, když se chová jako absolutní kráva. Člověk si pak chtě nechtě říká, že nejvíc by svému dítěti i bezprostřednímu okolí prospěla, kdyby si střihla taneček tělo na tělo s náložemi opásaným ručníkářem. Nevím, jestli Myers chtěla všem těm kritikům US Army ukázat, co všechno musí vojáci obětovat za klidný spánek svých krajanů, ale vím, že ať se snažila o cokoliv, rozhodně se jí to nepovedlo. 30%(8.7.2015)

 • esmoke
  **

  Dalo by se říct, že je to American sniper bez Clinta Eastwooda a Bradleyho Coopera :-). Zde nastupuje Claudia Myers, která si to napsala, zrežírovala a zprodukovala a Michelle Monaghan, která to odehrála. Úmysl to byl zajímavý, ale strhující podívaná zachycující drama matky po návratu z války se moc neodehrává. "Herecké" výkony a prokreslenost postav jsou tak tak (dětský představitel je jak ze seriálu Ulice). (2D dabing)(28.2.2016)

 • papadoce
  ***

  Dráma pri ktorej som sa absolútne nestotožnil s hlavnou hrdinkou. Úplne že zlá matka, človek, ktorý nikdy nemal mať deti a mal. A čo je horšie, nedochádzalo jej to ani časom. Ona nenaprávala veci, iba ich komplikovala a rúcala. Každé ďalšie rozhodnutie, každý hoc aj drobný počin bol vždy chybou. Toľko ku “hrdinke”. Čo sa filmu týka, chýbalo tomu trocha šťavy. Bola to dobrá dráma s veľmi jasným odkazom, ale nedokázala upútať ako napríklad oskarová Smrť čaká všade. Navyše vojakov vykreslila ako dosť vážne jebnutých, bez základných schopností žiť obyčajný život. No, zrejme na tom niečo bude.(4.11.2019)

 • Aljak
  ***

  Vzhľadom na tie priemerné hodnotenia som čakal niečo oveľa horšie, no napokon to celkom išlo. Príbeh o žene-vojačke, ktorá sa vracia po dlhých mesiacoch odlúčenia za svojim malým synčekom, bol v podstate dosť sľubný. Obzvlášť tá zápletka ako tie dlhé mesiace dokážu v živote dieťaťa vytvoriť obrovskú priepasť. Aj keď mi prišlo divné ako malý Paul po tej prvotnej nevôle tak rýchlo poľavil... Ale inak pekný príbeh. Aj keď stále nechápem čo donúti niekoho ísť narukovať aj za tú cenu, že príde o vlastnú rodinu a vlastne tým ublíži vždy najmä svojim najbližším. Čo vlastne motivuje niekoho odovzdať svoj život armádnej vlajke? Pre mňa to zostane jedna veľká záhada...(8.7.2015)

 • robfi
  *

  Ona je drsná vojačka, která vytáhne bez mrknutí oka nevybuchlou hlavici RPG z těla svého ex kolegy (proboha, pokolikáté tohle už vidíme ?) a následně přijede domů a nikdo ji nepolíbí, nepoťapká po rameni a nešpitne do ouška "rádi tě vidíme, mamčo, udělala jsi skvělou službu naši zemi!" A ona se z toho asi hodinu a půl sesypává, přičemž do svých problémů zatahuje další a další, nejvíc je mi líto toho týpka z benzinky, který ji chtěl jen ojet a ona mu začne místo toho bečet na rameni.... Ne, fakt ne. Její starosti na mojí hlavu a Rotschildovy peníze ... Tenhle film se nepovedl a te zenske co to režírovala už nedovolte točit žádný další "válečný!?!?" film .. Tlačítko forward bylo mým nejlepším přítelem.(23.9.2014)