Koncert hrůzy

Itálie, 1990, 87 min

Lucio Fulci

Fabio Frizzi
  • Martin741

Aj ked som uz nieco od Fulciho videl /Cerna Kocka, Aenigma, Bily Tesak/, jedno musim uznat : coraz menej a menej mu rozumiem. Pribeh ziadny, scenar je slabucky, akurat milovnici gore si pridu na svoje. Mne osobne sa to gore zdalo az samoucelne a snaziace sa zakryt rezisersku a herecku nemohucnost. 25 %(23.3.2013)

Do Fulciho tvorby sa vôbec nevyznám a aj keď som vedel, že toto je také netypické dielo tak som si ho pustil. Ak mal teda, pán režisér skutočne takéto halucinácie, tak to mu veľmi nezávidím. V skutku sa mi to celkom páčilo. Kopec vrážd krvi, celkom akčné a po technickej stránke na dosť vysokej úrovni. Dej tu veľmi hľadať nemá zmysel, takže to je dosť mínus a k tomu niekedy ma dialógy neuveriteľne nudili.(12.5.2010)

Tak tohle nemělo chybu. Spousta krve a brutálních scén. Sám guru italského hororu si tu zahrál sám sebe a se svým jménem,který točí film a magoří z toho a tak vyhledá cvokaře ,který je poněkud taky magor a ten mu pomocí hypnozy přivodí pocit ,že vidí samou vraždu a že to dělá sám ,jenže vraždí sám cvokař. Co k tomu dodat jen snad ,že já milovník hororů z toho jednou taky nezcvoknu a nezačnu vyvádět.......,ale to myslím nehrozí nebo jo.....(povolání mám k tomu jako z tvořené.....(20.9.2008)

Zfilmovanim sebe sama me Lucio prijemne prekvapil i mimo jine tim, jak tento slavny gore instruktor suverene a s nadhledem pojal tuto kreaci. Demonstrace "jak tocit verny gore", od koho jineho nez Mistra Hnusu potesi kazdeho fanouska italske skoly (viz scena s vypichovanim oci - analogie na genialni The Beyond a Zombi2)... Avsak pro mejnstrimove publikum, sjizdejici novodobe dementni quassihorrory, muzu rici jedine - tato sebereflexe neni pro vas a nedoporucuju vam ji - a naopak - pro kovaneho horroroveho huntera je tento vytvor povinnosti. Lucio Fulci je proste nejvetsim predstavitelem hodnotneho horroru vubec, a s tim uz nikdo nic nenadela.(26.3.2008)

• Kusko.t2

Fulci sa tentoraz teda vyznamenal :/ Obsadiť sám seba do titulnej úlohy ako režiséra Fulciho točiaceho tie svoje krváky z ktorých mu už riadne pripeká na mozog, no dajme tomu. Smola je však tá, že z filmu mám taký pocit, že to nie je ďaleko od skutočnosti. Horor teda fakt dokáže zblbnúť človeka. PS – z toho neustáleho vyslovovania Fulciho mena, mi bolo miestami už fakt zle.(31.10.2008)