Koncert hrůzy

Itálie, 1990, 87 min

Lucio Fulci

Fabio Frizzi
  • demented

Pre mňa rozhodne najhorši Fulciho film. Celkové stvárnenie Fulciho ako režiséra, ktorému tie jeho nechutnosti už fakt začínajú liezť na mozog, je mi sympatické. No totálne pozliepaný a spackaný scénar sa len tak nevidí a tí herci, no to je iná katastrofa. Tu sa už žiadny nadhľad uplatniť nedá a pri ich sledovaní mi bolo neskutočne trápne aj za nich. Jedinou pozitívnou vecou sú tak gore efekty. A že ich je tu požehnane. Ale v dôsledku zvýšenej kvantity ustúpila do pozadia kvalita a s pribúdajúcou stopážou sa nenápadne začala vkrádať aj určitá monotónnosť.(20.10.2006)

Štvrtenie tela motorovou pilou, kŕmenie prasiat ľudským mäsom, kanibalizmus, vypichnuté oči, surové zavraždenie dieťaťa, urezané hlavy... Bodné, sečné a rezné rany. Ukrutné násilie páchané na ženách: zabitá sekerou, tvár rozťatá na polovicu, uškrtená, obesená, utopená vo vriacej vode, roztrhané hrdlo, upálená, pochovaná za živa, umučená, oslepená, ubodaná, rozporcovaná, ukrížovaná, sťatá... Zvrhlý sadistický sex. Nahota. Nacistické orgie. Vraždy, potoky krvi, beštialita, mŕtvoly... Gore, gore a gore... To sú fantázie talianskeho režiséra Lucio Fulciho. "Koncert hrôzy" je fiktívny autobiografický snímok. Zdá sa, že pánovi Fulcimu z tých jeho filmov načisto jeblo. ***(14.9.2015)

• SOLOM.

Úspěšná kariéra jednoho z „mistrů“ hororového žánru se pomalu ale jistě začala chýlit ke svému konci. Svá nejlepší léta měl již dávno za sebou a na jeho věku (tedy lépe řečeno jeho posledních dílech) se to začalo projevovat. Osobně řadím tento film mezi to nejhorší, co jsem měl od něj prozatím šanci vidět. Přestože se Fulci pokusil přijít s něčím novým, nedokázal to dle mého názoru ukočírovat do zdárného konce. K dobru mi připočítám jen to, že se sám objevil v hlavní roli a nabídl nám několik ukázek ze svých ostatních filmů (formou svých halucinací). To je ovšem tak vše, co bych zde pochválil. Tedy kromě dobrého vkusu na rádoby herečky, které se ani zde nebály poodhalit svá těla. Jinak ovšem tento splatter moc kvalit nepobral. Samotný scénář byl dost chabý a většina dialogů doslova ubíjejících. Už dlouho jsem se tak u jeho filmu nenudil. Sice se nám to pokusil vynahradit záplavou gore a nejrůznějších bizarních scén, ovšem jen některé z nich byly opravdu dobré. Hlavně začátek filmu se mi líbil i ono okořenění černým humorem. Jenže jak plynul čas, začaly se stále častěji objevovat scény, které byly dost amatérské (triky otřesné) a navíc i spousta nelogických prvků.(28.4.2010)

Zfilmovanim sebe sama me Lucio prijemne prekvapil i mimo jine tim, jak tento slavny gore instruktor suverene a s nadhledem pojal tuto kreaci. Demonstrace "jak tocit verny gore", od koho jineho nez Mistra Hnusu potesi kazdeho fanouska italske skoly (viz scena s vypichovanim oci - analogie na genialni The Beyond a Zombi2)... Avsak pro mejnstrimove publikum, sjizdejici novodobe dementni quassihorrory, muzu rici jedine - tato sebereflexe neni pro vas a nedoporucuju vam ji - a naopak - pro kovaneho horroroveho huntera je tento vytvor povinnosti. Lucio Fulci je proste nejvetsim predstavitelem hodnotneho horroru vubec, a s tim uz nikdo nic nenadela.(26.3.2008)

• Flipnic

Při sledování tohoto Fulciho "díla" jsem si říkal, že se stařík na stará kolena 6 let před smrtí asi opravdu zbláznil a chce to dokázat touto nebetyčnou kravinou ... Nulový děj, jen spatlanost naprosto příšerně zpracovaných gore efektů, nahoty, sexu a násilí, které na nás Fulci doslova blije od začátku do konce. Dobré na filmu je jen to, že v něm Fulci hraje hlavní roli a sám sebe, a tak se možná něco dozvídáme i o jeho skutečném životě. Jinak je to ale opravdu extrémní snůška obrovského množství hnusáren, které jsou tak strašně kýčovité a účelové, až to bolí ... Při tomto filmu mi bylo Fulciho chvílemi opravdu líto a jen mi občas probíhalo hlavou: "Chudák stařík Fulci, kam to na sklonku svého života dopracoval ..." Otázka, jestli to bylo oprávněně, je asi na posouzení každého z nás ...(5.7.2008)