Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Herci, scenárista a historický poradce hovoří o natáčení populárního britského seriálu.  Přijměte pozvání do zákulisí populárního britského seriálu Panství Downton. Dokument byl původně vysílaný jako předěl mezi osmým dílem druhé série a vánočním speciálem, který Česká televize, stejně jako řada zahraničních stanic, vysílá jako devátý a desátý díl série. Spolu s hlavními představiteli si proto jednak připomeneme hlavní zvraty předchozích patnácti epizod, ale také nahlédneme za kameru při natáčení konkrétních sekvencí z vánočního dílu a dozvíme se, co si aktéři myslí o svých postavách a jejich osudech. Oscarový scenárista Julian Fellowes a historický poradce Alastair Bruce uvedou jednotlivé události z dějové linie seriálu kontextu doby a nastíní důkladnou historickou a faktografickou průpravu při psaní seriálu. Zavítáme také do oddělení kostýmů či na reálný zámek Highclare, jenž slouží jako interiér a exteriér fiktivního Downtonu, a uvidíme, jak se natáčely sekvence z bojiště první světové války. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (12)

filmmovier 

všechny recenze uživatele

Panství Downton je nádherný seriál, ale tenhle dokument jsem při prvním sledování z mně neznámých důvodů bůh ví proč vynechal. Nicméně tentokrát jsem to napravil. Pohledy do zákulisí miluju, vždy mně fascinují, a v tomto případě to není jinak. Ukázky z natáčení, rozhovory, nové informace (a není jich zrovna málo), příjemná společnost... co víc si přát? Tenhle pohled do zákulisí je v rámci konkurence skutečně mimořádný. ()

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

Zákulisí jednoho z nejlepších britských seriálů současnosti, které je vměstnáno do příjemně strávené třičtvrtěhodinky, během níž se člověk dozví všelijaké věci - od námětů do scénáře až po samotný průběh natáčení. Zkrátka teď už vůbec nepochybuji o kvalitě této série, když to vidím i z druhé strany. ()

Reklama

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Ne, nedám víc jak tři hvězdy. Za prvé do zákulisí nahlédneme jen minimálně, neboť více se herci rozpovídají o svých postavách, jejich údělech minulých a budoucích. Za druhé pak můžeme slyšet, že ne zrovna málo věcí v seriálu by v souvislosti s historickými fakty a kontextem doby vůbec nebylo možné. I herci sami se kolikrát divili, co jim to scenáristé píší za podivnosti a nejednou říká historický poradce, že všechno by jistě jít nemohlo tak, jak je to napsáno. ()

Aky 

všechny recenze uživatele

Filmy o filmech nemám příliš rád, mám pocit, že zákulisí má být skryto v tajemství, jestliže se mi ukážou vnitřnosti, je to obvykle horší pohled, než když se neukážou. Ale toto je, alespoň pro mne, výjimka. Sám seriál je tak zdařilý, že náhled zezadu celkový dojem nejen nekazí, ale dokonce, zdá se mi, umocňuje. ()

Vyhy 

všechny recenze uživatele

Obecně jsou zákulisní dokumenty o ničem a spíš to funguje jako prvoplánová reklama na samotný seriál či film. Zde je to ale jinak. Dozvíme se zajímavosti o samotném skutečném panství, že ne všechny kulisy k natáčení jsou v něm, a jak často se herci z "vyšších" rolí dostanou do kontaktu s těmi, kteří hrají "nižší" role. Velké plus je, že o svých postavách a natáčení mluví samotní herci. Možná mne mrzí absence několika herců, které by bylo taktéž zajímavé sledovat za kamerou. Pohled do zákulisí splnil vše, co jsem od toho vlastně čekal. Líbí se mi, jak to skutečně mají rádi tvůrci a jak nad tím přemýšlí. Což ve výsledku je vlastně vidět. ()

Galerie (18)

Reklama

Reklama