Panství Downton: Pohled do zákulisí (TV film)

Downton Abbey: Behind the Drama

Dokumentární

Velká Británie, 2011, 47 min

Instruktivní dokument, který vysvětlí dobové poměry i naprostým historickým ignorantům.(1.8.2015)

Zákulisí jednoho z nejlepších britských seriálů současnosti, které je vměstnáno do příjemně strávené třičtvrtěhodinky, během níž se člověk dozví všelijaké věci - od námětů do scénáře až po samotný průběh natáčení. Zkrátka teď už vůbec nepochybuji o kvalitě této série, když to vidím i z druhé strany.(21.7.2012)

Na tom, že mě to bavilo, je snad zajímavá jenom skutečnost, že jsem neviděl ani jeden díl seriálu.(24.4.2012)

Filmy o filmech nemám příliš rád, mám pocit, že zákulisí má být skryto v tajemství, jestliže se mi ukážou vnitřnosti, je to obvykle horší pohled, než když se neukážou. Ale toto je, alespoň pro mne, výjimka. Sám seriál je tak zdařilý, že náhled zezadu celkový dojem nejen nekazí, ale dokonce, zdá se mi, umocňuje.(25.4.2012)

Pěkný pohled do zákulisí, který rozhodně nedoporučuji těm, kteří se teprve začali dívat - mohl by zafungovat jako jeden veliký spoiler:) Každopádně je dobré vidět, jak herci vidí své postavy a jak všichni seriálem žijí.(9.8.2013)