Hansel e Gretel

Horor

Itálie, 1990, 90 min

Giovanni Simonelli
  • animaxis

Upřímně jsem se u toho bavil více,než u Nezvratného osudu.Jeníčka s Mařenkou se v tomto filmu konečně podařilo zabít.Čarodějnice zklamali a dostali do držky,tak to scénáristi nechali na obyčejných lidech,kteří se živí poctivou prací:Překupníkům lidských orgánů.Bohužel jsem se na film podíval jen ze zvědavosti,jestli to bude lepší,než Lovci čarodějnic a jak jsem čekal není ani trochu a film je celkem nudný(i přesto jsem se bavil víc,než u Nezvratného osudu).Je to druhý italský horor,který jsem v tomto týdnu viděl a opět se divím,jak je nelogický.Asi s těmi jejich horory přestanu.Opět podprůměr.(22.9.2013)

• pepua

Totální nesmysl, nad kterým držel ochrannou ruku Lucio Fulci; dalším byl např. tento klenot. Úvodní scény s hodícím se hudebním doprovodem sice slibují mnohé, ale záhy se ukáže, že je tu opět prakticky skoro všechno špatně, od herců přes gore efekty po naprosto průhledný a slaboučký příběh… zkrátka tohle nebrat.(13.10.2012)

Po roce snažení jsem si konečně sehnal nahrávku tohoto filmu. Sice měla trochu horší kvalitu, ale konečně jsem mohl vidět tento film, kterého jsem se nemohl dočkat. Že Fulci na stará kolena točil stále špatnější filmy je známá a ohraná písnička. Hansel e Gretel je průměrný film s nějakýma gore chuťovkama a zajímavou kompozicí exteriérů a barevné korekce. Celkově mě film překvapil a zase dokázal mistrovskou práci krále hororů. Stručný děj jsem napsal do obsahu filmu.(18.11.2009)

• foundation

Privelka slabota aj na Fulciho a hoci ho je z tohto filmu jasne citit tentokrat by sa tym chvalit nemal. Napriek roku v ktorom to vzniklo je tu jasne vidiet ten zamerny odtlacok 70 a 80 tych rokov co by urcite nebolo na skodu keby ostatne veci vo filme slapali aspon z polovice tak ako maju. Gore a atmosfera to su 2 hlavne veci o ktore pri podobnych filmoch ide takze hodnotit tu nieco ine velmi ani nema zmysel. Mozno este nejake tie kulisy a podobne menej vyznamne technicke zalezitosti. H. a G. nema ani jedno z toho. Gore velmi hlboko pod priemerom, atmosfera nulova aj ked kde tu bolo vidno akesi naznaky ktore bohuzial ale nefungovali. Absolutne okrajovy film zamerany pre okrajove publikum ktore ma ostatneho Fulciho v malicku/ co priznavam sa ja nemam/. Myslim ale ze ani tam si privelmi priaznivcov neziska. Odo mna palec dole. Ak chce niekto zacat pozerat Lucia Fulciho, urcite si vyberte iny film. K tomuto sa treba vratit iba a cisto v ramci skompletizovania jeho tvorby.(20.1.2011)