Nacistický Titanic (TV film)

Nazi Titanic

Dokumentární

USA, 2012, 90 min

Chris Openshaw

Komentáře uživatelů k TV filmu (7)

Dokument popisuje fungování nacistické propagandy přes stříbrné plátno, k ovlivnění milionů německých občanů v německy upravené verzi velkofilmu filmu Titanic (1943). Stejně tak ukazuje i hollywoodské propagandistické filmy proti fašistickému Německu a snahu Německa se Hollywoodu vyrovnat k čemuž měl právě pomoci velkofilm Titanic, který natáčel režisér Herbert Selpin, který si ovšem kladl nepředstavitelné nároky jak finanční tak materiální na dokončení filmu.(18.4.2012)

Možná by nebylo na škodu zmínit, že jde o součást dokumentární série Channel 5 s názvem Revealed, jejíž vysílání započalo v roce 2010.(30.4.2012)

Opravdu je to neznámý filmový pošetilý příběh s hezkým vyprávěním ukazující sílu propagandy a manipulovatelnost lidských myslí..(28.7.2020)

Ak máte radi dokumenty o vzniku slávnych ( či už z kladného alebo záporného hľadiska ) snímkov a nevadí vám, že je pretkané občas niečím iným, ako filmovým natáčaním ( ale vzhľadom k vzniku filmu potrebným ), je to niečo, čo vás určite zaujme.(12.12.2017)

• sator

Je to tento:csfd.cz/film/148861-titanic/ Minimálně 50 % nesouvisí s tématem...(17.4.2012)

Informace, o které jsem neměl ani tušáka. Výborné a poučné.(14.12.2012)

Propojení filmového průmyslu, státu a válečné mašinérie do projektu Titanicu v nacistickém německu vzbudí v divákovi pozornost. Podobnost s tragédií originálního Titanicu není náhodná. 70%.(17.4.2012)