Dynamo: Neuvěřitelný kouzelník (TV seriál)

Dynamo: Magician Impossible

Dokumentární

Velká Británie, 2011, 16x45 min

Účinkují:

Dynamo
  • clubland

Seriál "Dynamo: neuveriteľný kúzelník" je dôkazom toho, ako dokáže obyčajný človek s priemerným IQ a priemernými znalosťami iluzionistických trikov, spolu s televíznym štábom oblbnúť masy američanov, ale aj divákov po svete. Éra Copperfielda už dávno skončila a bolo treba vyplniť vákuum, ktoré vzniklo v tejto oblasti a ktoré ponúkalo veľký finančný potenciál pre tvorcov. Stačilo vytiahnuť na svetlo zopár starých a ošúchaných "trikov", oprášiť ich a obaliť do televízneho pozlátka, pozháňať zopár komparzistov, ktorí sa budú nad všetkým čudovať a híkať a peniažky za detské predstavenia sa začali hrnúť. Pripomína mi to hlúpeho Jana z teleshopu :) A presne o tomto je showbiznis.(25.12.2012)

Tohle nejsou iluze,tohle jsou čáry a kouzla-tedy aspoň pro náš 3D...svět....Dynamo říká že smyslem kouzelnictví nemá být šokovat, ale bourat hranice nemožného.... 1. díl: Mrakodrap 3* 2. díl: Francie 3* 3. díl: Odhalení 4* 4. díl: 5. díl: 6. díl: 7. díl: 8. díl: 9. díl: 10. díl: 11. díl: 12. díl: 13. díl: 14. díl: 15. díl: 16. díl: 17. díl: (26.10.2012)

Do Davida Copperfielda má Dynamo jakožto iluzionista hodně daleko. Copperfield k tomu přidává lepší atmosféru a je také lepší šoumen. Naproti tomu je ale 1000x lepší, než-li Criss Angel.(11.11.2012)

Je to zajimavé a občas nám opravdu padala čelist. Občas je trik hodně průhledný ale koukali sme díl za dílem a hltali to. Mě osobně (když už to tady někdo zmiňoval) Copperfield příjde jako větší nůďo. Ale je fakt že sem ho viděla dávněji. Mě osobně se to líbilo a 5* za tu čelist a pouliční magii zaslouží.(24.11.2012)

• honajz

Nevím, neviděl jsem všechny díly, ale nefunguje to ani jako cestopisný průvodce zapadlými kouty těch kterých zemí či měst, tak vlastně ani jako kouzelnická show. Na cestopis to používá spousty filtrů a vybírá si i v indických slumech jen dobře oblečené jedince, žádné chudáky, a ostatně se vlastně nedozvíme ani nic moc zajímavých věcí. Třeba v té Indii nás čeká nečekané odhalení, že je tam velká a rušná automobilová doprava. Kdo by tohle nevěděl? Jeden trik se pak objeví v rozmezí osmi minut, a i když jsou to často efektní triky, tak vybraná stafáž diváků neumí moc dobře předstírat údiv. Kolikrát bylo zřejmé, že jejich překvapení je hrané, a často je znát, že jsou všichni rozestaveni podle nějakého pro kouzlo potřebného klíče. Tím nechci samotné triky shazovat, ale navzdory titulku, že by nebyli použiti herci (jakože nebyli, šlo jen o náhodný kompars), nevěřím, že spousta scén není dopředu pečlivě připravena a zinscenována i pro kameru.(10.4.2016)