Frankenstein: A Cinematic Scrapbook

Dokumentární

USA, 1991, 60 min

Bud Abbott (a.z.), Nick Adams (a.z.), Evelyn Ankers (a.z.), Lionel Atwill (a.z.), Ralph Bates (a.z.), Whit Bissell (a.z.), Peter Boyle (a.z.), Veronica Carlson (a.z.), John Carradine (a.z.), Lon Chaney Jr. (a.z.), Colin Clive (a.z.), Gary Conway (a.z.), Lou Costello (a.z.), Joseph Cotten (a.z.), Hazel Court (a.z.), Peter Cushing (a.z.), Susan Denberg (a.z.), Marty Feldman (a.z.), Dwight Frye (a.z.), Cedric Hardwicke (a.z.), Boris Karloff (a.z.), Sandra Knight (a.z.), Elsa Lanchester (a.z.), Bela Lugosi (a.z.), Paul Müller (a.z.), Donald Murphy (a.z.), Rosalba Neri (a.z.), David Prowse (a.z.), Basil Rathbone (a.z.), Glenn Strange (a.z.), Gene Wilder (a.z.)

Já vlastně ani nevím proč, ale Frankenstein (coby postava) mi přirostl k srdci ze všech těch horrorových postav asi nejmíň. A to i přesto, že filmy s ním nejsou vůbec špatné, ba Boris Karloff byl vynikající. Tento dokument potěší opět hlavně vzpomínkovými scénami z celé řady filmů, jinak jsem se tu ovšem moc zajímavého nedozvěděl. I tak si ovšem dokument určitě zaslouží minimálně průměrné hodnocení.(30.11.2013)