Smrtící spona

• Itálie

Murderock - uccide a passo di danza

• angličtina

Murder Rock - Dancing Death

The Demon Is Loose

Thriller

Itálie, 1984, 90 min

• MM_Ramone

New York. Osemdesiate roky dvadsiateho storočia. Poručík Borges vyšetruje vraždy študentiek prestižnej tanečnej školy. Schéma zločinu je vždy rovnaká, vrah svoje obete ománi chloroformom a následne im prepichne srdce dlhou, ostrou ihlicou. Dosť jednoduchý scenár, strohé dialógy, slabí herci. Príšerný disco aerobikový soundtrack. Trapné tanečné choreografie. Mladé baby, sexi postavičky, pekné prdelky, odhalené vnadné prsia. To všetko by bolo fajn. U pána režiséra Lucia Fulciho som na to zvyknutý. Som však silne sklamaný tým, že v tomto giallo snímku je len minimálne násilie, takmer žiadna krv a úplna absencia gore. **(16.10.2015)

Minimálne po technickej stránke pôsobivé. Film stojí hlavne na niekoľkých výnimočne vydarených scénach, ktoré vynikajú hlavne vďaka kamere a srihu (tanečné scény, sprcha, snová pasáž s takmer kubrickovskou atmosférou). Absencia krvi mi nevadila, ba bolo celkom zaujímavé sledovať mesiara Fulciho v úlohe rozprávača. Podhodnotený film. (6/10)(21.1.2009)

• duklak2

Tento horor považuji za jeden z nejhorších, co kdy byl natočen. Má hrozný příběh. Nějaké zpěvačky tancují a nějaký vrah jich pár zabije a to tak divným způsobem, že ho dodnes nechápu. Tak schválně pro ty co ještě neviděli. Vrah si vyhlídne oběť. Nejprve ji omámí a pak ji bodne jehlu přímo do srdce. (to bodnutí doprovází melodie tlukotu srdce). Dal bych odpad, ale 1 hvězdu uděluji z důvodu délky „jen 85 min.“ a DVD je v hezkém obalu. Jsem rád, že mě film stál jen 35 Kč.(23.6.2008)

Vzhledem k tomu, že jeden z názvů téhleté další Fulciho "perly" je GIALLO A DISCO, očekával jsem, že půjde o pěknou sračku. Jenže já mám Fulciho sračky rád. Děj je situovaný do prostředí nějakého tréninkového centra tanečnic (snad), kde si "tajemný" vrah, vraždící za pomocí spony (nevím do čeho), vybírá mezi tanečnicemi svou krvavou daň. Debilnější prostředí už si Fulci teda vybrat nemohl. Ale v tom filmu je hodně pěkných spoře oděných ženských, nudou sem taky neusínal, takže mi z toho vychází krásné 3 hvězdy.(27.3.2006)

• Zayl

Tohle, že natočil Fulci? Suverénně nejhorší film, jaký jsem od něho viděl. Už samotný název Smrtící spona hovoří sám za sebe. Příběh je takřka nulový, i když se snaží být opředen detektivní zápletkou. Samotné vraždy jsou trapné a provedení za pomocí spony mi přišlo dost komické. I mistr Fulci se někdy utne a bohužel tento film je smutným důkazem. Takřka celou stopáž filmu jsem protrpěl.(29.3.2009)