Cold Skin

Daniel Aranyó

Lucas Vidal

Kostýmy:

Tatiana Hernández

Postupne gradujúci, malý ostrovný "Descent" pre nenáročných, v ktorom sa striedajú nevýrazné pasáže s menej "hluchými" a zriedka akčnými. Romantický podtón v podobe myšlienky: "láska má veľa podôb", len zriedka kedy dostáva takýto priechod. Žiadne mimoriadne gore či atmosféra, no zato výber prostredia, klapol na výbornú. Dalo sa ..(9.2.2018)

Očekával jsem od toho něco jako Zánik, Pád do Tmy, Until Dawn a doufal, že to nedopadne jako sračka Splice, nebo to bude aspoň o něco lepší, než Tvář Vody. No a... Bylo to nic moc. Přejmenoval bych to na Fifty Shades of Cold Skin. Meterolog se přistěhuje na ostrov. Pak tam na něj zautočí plešouni s Fifty Shades of šedé kůže. Bylo jich tak sto a on je všechny postřílel. 100 vs 1 dost dobrý, zní to jako Marvelovka. Další den se rozhodne meterolog spojit (obrazně řečeno) s jedním starým papou, co si tam žije v majáku a nandávat to těm zrůdám. Ten tam však nežil sám, ale zotročil si jednu z těch monster se šedou kůží. Tehdy jsem začal mít pocit, že se z toho stane Fifty Shades of Gray. No a mé tušení bylo správné. Starý papa si v následujícím záběru prznil tu jeho ochočenou příšeru. No a co se stane, nestane, meterolog se do ní zamiluje. Asi mu začala ta samota na opuštěném ostrově lézt do hlavy (nebo někde jinde). Ani se mu nedivím, pořád lepší ta příšera, než její prznitel. V rámci možností bych se do ní asi taky zamiloval, lepší, než to strkat do mušle, anebo nvm co jiného tam měl k displozici. Ale nakonec se tam nic dalšího erotického nestalo. Akce byla občasná a pěkně natočená, stejně, jako zbytek filmu. Průměr. A navíc, nic se o těch monstrech nedozvíme, celkem škoda. Ale já si našel vysvětlení: Maják je EU a ty monstra jsou migranti a ta zotročená příšera je Merkelová, takže je furt volá dovnitř. Ještě řekněte, že ne. A jakožto zdejší hororový expert musím říct, že... No raději nic, počkáme si na názor Psychora, podle kterého to měl být jeden z nejlepších hororů tohoto roku... + Ještě nemohu odolat a musím napsat jako ostatní egoisti, že se jedná o můj 500. komentář zde na čsfd... To je super, že?(17.2.2018)

V roku 1914 je meteorológ Friend (David Oakes) poslaný na opustený ostrov, kde má pôsobiť. Izolované miesto vyzerá ako raj, lenže v skutočnosti sú s ostrovom spojené desivé tajomstvá a ambiciózny muž sa práve stal tým, kto sa ocitol v nebezpečenstve. - Pozoruhodný horor, ale vôbec nechápem, komu má byť určený. Technická stránka v tomto prípade úplne prevláda nad obsahom, pretože kamera a soundtrack sú doslova rozprávkové a vytvárajú nevídaný zážitok. Ostrov poskytuje pre horor výborné podmienky, ale na môj vkus bol málo využitý. Parádne vyzerali použité kulisy a tvorcovia si dali velký pozor na historické detaily, čo sa mi páčilo. Nepáčili sa mi ale masky a herci, u ktorých som mal pocit, ako keby sa silou mocou snažili pôsobiť ako velikáni. Mohlo to byť viac krvavé a brutálnejšie, ale Xavier Gens už sa od New French Extremity dávno odpútal a teraz už tvorí trochu iným spôsobom. Jeho horory sú pre mňa vždy zaujímavé a som zvedavý, s čím príde nabudúce. + herec z The Living and the Dead + herec z Outpost + herec z The ABCs of Death 2, Open Windows a The Crucifixion + herec z REC a Galaxy of Horrors(9.2.2018)

Už dlouho jsem neviděl podobný film, potácející se celou stopáž mezi brilantním dílem a těžkým béčkem. Námět je blbý jak hrnec nudlí, ale zase mě strašně bavilo sledovat tu psychologii mezi oběma hlavními aktéry, navíc podpořenou brilantní zvukovou stopou a parádním exteriérem. Film neudělá díru do světa, ale pocitově nadhodnocuji...................... 7,5 z 10.(22.2.2018)

Veľmi zručne natočená minimalistická dráma o jednom osamelom meteorológovi a správcovi majáku ktorí spoločne lovia čudesné modré príšery. Postupom času však hlavný hrdina zisťuje že tie modré príšery majú aj svoje rodiny a city. Skvelá atmoféra a výborní herci. Nemôžem si pomôcť ale ak by amíci plánovali remake v hlavnej úlohe úplne vidím Toma Hiddlestona.(21.2.2018)