Páter Thomas

• český

Pastor Thomas

• italský

Paura nella cittè dei morti viventi

• slovenský

Visící zombie na provazu

(neoficiální název)

Horor

Itálie, 1980, 89 min

Že podobný scenář by byl schopen stvořit i mentálně zaostalý jedinec, je mi v tomhle případě úplně jedno. U gore žánru nevyhledávám košaté dialogy a sofistikované dějové linie. Tohle je typický Fulci, jak ho mám rád - provokativní v naturalistickém zobrazování násilí (pro mnoho lidí až příliš detailní a nechutné) a silný v navození dusné hororové atmosféry. A k tomu dnes již legendární scéna s vrtačkou v mozku. No neberte to.(23.9.2003)

• POMO

Hoci milujem násilie a krv i v "talianskej" podobe, tento paškvil je skutočne príšerný. Fulciho fandovia ho považujú za jedno z "majstrových" najlepších diel, ale... Tento film akoby ani nebol nakrútený podľa scenára. Dejové súvislosti, príčiny a následky, zápletka, to všetko PÁTER THOMAS načisto ignoruje a je len nekompaktným, nudným zlepencom samoúčelných nechutností. Rovnako krvavý a brutálny je aj Fulciho DŮM U HŘBITOVA, s tým, že nepostráda ani normálnu dejovú líniu a dokonca ani jemnú dávku tajuplnej atmosféry. Dajte prednosť radšej jemu.(18.5.2002)

• peter12

Tento film disponuje veľmi jednoduchým príbehom,ked to tak možem nazvať že tento film má príbeh,lebo knaz sa obesí a hned potom začnu ožívat mrtvoli ano to je bežné že ked sa niekto obesí tak sa začnú diat takéto veci,a to tam nebolo ani žiadne vysvetlenie.Začalo to u seansy kde hovorila jasnovidka,ktorá mala víziu že sa obesil knaz a ona vzapetí zomrela a hlavne tá scénka bola ako z nepodareného kabaretného čísla.A tých nelogických scén čo tu bolo napr.Hrobníci zakopavajú rakvu a bola až tak zakopaná asi 10cm pod povrchom a ešte oni idú preč a nechajú to tak len rozrobené,lebo že sa velmi narobili.Tento film je hlavne nechutný a tých nechutností je tam vela.A tie herecké výkony boli velmi podpriemerné.A ani hudba ma tu nebavila a masky som videl ovela posobivejšie.Toto je zatial najhorší film od L.Fulciho.(3.5.2014)

• *CARNIFEX*

V New Yorku počas spirituálnej seanse umiera mladá žena. Tesne pred tým ako skoná, stihne vysloviť niekoľko strašných slov ohľadom útokov nemŕtvych. Po smrti pastora Thomasa, naberajú hrôzostrašné udalosti v meste Dunwich rýchly spád. Zombie prichádzajú. Nebyť gore a celkom obstojných masiek, nebolo by čo pozitívne hodnotiť. Mimoriadnej atmosféry sa nedočkáte. Zo zvedavosti nie najhoršia voľba pre unudený večer. Na "POMO-V" odporúčaný "House by the cemetery" sa to síce nechytalo, ale zas tak debilný mi neprišiel – 50%.(6.1.2014)

Dneska už se tomu směju, řekla by Adina Mandlová a já jsem na tom stejně. Ale když jsem to krátce po s(a)meťáku viděl poprvé jako začínající puberťák, měl jsem z toho oči na vrch hlavy. A co si budem povídat, zvracení vnitřností a jiné chuťovky mají něco do sebe i dnes, v době trikové dokonalosti. Nostalgických 60%(10.5.2013)

• - Jeden deň na pľaci si režisér Fulci našiel vo svojom vaku červy. Bol to žart, ktorého páchateľom bol jeden z hercov. (misterz)

• - Všetky nemecké verzie filmu boli zakázané viac ako 20 rokov. (misterz)

• - Film se odehrává v městečku Dunwich - toto místní jméno je narážkou na povídku The Dunwich Horror od jednoho ze zakladatelů horrorového žánru, H. P. Lovecrafta. (gjjm)