Po probuzení z kómatu nemá tušení, kým je. Dylan White (Callum Blue) pro sebe vytváří bezpečný a normální život. Netrvá dlouho a děsivé vize ho začínají probouzet ze spaní. Následující vodítka ho přivádějí do temné a špinavé části New Orleans, kde Dylan potkává svého úhlavního nepřítele Quincyho (Vinnie Jones) a brzy zjišťuje, že jeho život i duše jsou v ohrožení. Fractured je výletem do temné strany ve stylu noir - zlí muži, zlé dámy, pochybný sex a zlé úmysly. (noelcoward73)

*CARNIFEX*

Mladého muža neustále prenasledujú hrôzostrašné vízie, pričom odmieta akýkoľvek druh liečby. Jednou z príčin je totiž fakt, že on sám netuší kto je, ako sa volá, iba "blúdi" ulicami, pričom naráža na pofiderných mužov, či zvrhlé ženy, bez toho, že by vedel rozlíšiť, čo je pravda, a čo lož. A "VY"? Orientovať sa v tomto pomerne slušne namiešanom guláši bude pre diváka odstupom času náročnejšie ako by si myslel. Pokiaľ sa zamyslíte nad svojimi problémami, pričom čo i len na pár sekúnd odvrátite zrak z obrazovky, je dosť možné, že stratíte "niť". Spočiatku nie sú samotné schizofrenické predstavy nijak mimoriadne zaujímavé, no v zhruba v poslednej tretine sa dostaví pár scén, ktoré určite fanúšika hororu zaujmú. Jedna vydarená lakačka či ručná práca kaderníka k obrazu "Sama Hawkinsa" mi však prídu akosi málo (koho už dnes v horore zaujme streľba z pištole?). Čakal som čo ponúkne záver. No ten diváka vyčkávajúceho šokujúce rozuzlenie, ktoré by sa pre tento druh spracovania snímku vyslovene pýtalo, odpálkoval za susedov plot, takže ... - 50%. ()

George Stobbart

Chlapík si po prebratí z kómy nič nepamätá a snaží sa začať žiť obyčajný kľudný život, v ktorom ho však prenasledujú desivé vízie a úkazy, nútiace ho zapátrať po jeho neistej minulosti. Pomalý, ale vydarený temný kúsok, s príjemne tajomným príbehom a sympatickým neo-noirovým ladením. Všetko je drsné, explicitné, pekne zabalené do štýlového audiovizuálu a obohatené o silný hororový nádych, ktorý kvalitne dotvárajú bizarné, krvavé a fantazmagorické výjavy. Gierasch je vcelku šikovný hororový tvorca a aj keď táto jeho novinka možno objektívne nie je žiadnym úžasným dielom, mne sadla naozaj dobre. ()

SeBig

Nějak se mi tomu nechce dát odpad.. je to levný, je to tupý, ale není to uplnej odpad dle mého názoru. ()

ricci.s

Sledovateľný film, aj keď nebola to celkom moja šálka kávy. Gierasch je šikovný, o tom niet pochýb (min. raz ma už presvedčil), no v tomto prípade nakrútil psychologický thriller s kriminálnou zápletkou, do ktorého proste natvrdo napchal niekoľko hororových scén. Výsledok u mňa - rozpačitý. Na takýto žánrový mix podľa mňa ešte nedorástol. Tie hororové výjavy boli vlastne to jediné, čo ma na filme zaujalo. Keď sa tam už totiž objavila nejaká mátoha, tak to rozhodne stálo za to, gore výborné (skalpovacia scénka upútala najviac), a v jednom momente som sa dokonca poriadne zľakol. Ale čo sa týka všetkého ostatného - najmä zápletky, pointy a rozuzlenia, tak to šlo celé mimo mňa. Nabudúce čistokrvný horror poprosím. ()

Dellamorte

Vinnie proste do horroru nepatrí a zbytečně tak (zase) touhle formou krčí svoju filmografiu. Na gumovanie UK gangstars je ok, no tento prebytočný "nulák" je ďalším důkazem, že v tomto žánri je nahraditeľný. Noir ani omylem , je to len pseudo tvrďácka thrillka na skrátenie času. Aj to gore opomeniem, ale nedá mi nespomenúť ten " geniálny" Callumov final make pup, no a samozrejme ten " slepičí únik ". Hodnocení zase radšej bokem. ()