Soupalka

Dosti hutný a velmi zajímavý a turecký film. Souhlas s komentářem, že bez odpovídající znalosti reálií může být hůře pochopitelný a postoje postav pak také mohou působit až pateticky nebo postrádat určitou nejednoznačnost, kterou vídáme v obdobných filmech jiné produkce. Dala bych i 5 * ale film by unesl nějakou tu hudbu navíc a také, i když to určitě přispělo vybudování generačního kontrastu, ve scénáři mi nakonec připadala skoro zbytečná část zabývající se demencí hlavního hrdiny. Taky mne trochu překvapilo, že se do filmu jako tento nevešly nějaké verše nebo hlubší citace. Jsem opravdu zvědavá, na jaké téma budou Turci točit filmy, které budou porovnávat období cca 2000 a 2020. Resp. zda vůbec takové filmy budou vznikat a pokud ano, tak jestli v Turecku. ()

erceee

Jeden z najlepších snímkov posledných rokov. Dokonalé vystihuje a porovnáva starú generáciu mafiánov s terajšími gangmi v turecku. Taktiež ukazuje čo všetko je ochotný chlap obetovať pre ženu. Po skončení som si ho ešte premietal v hlave ešte dlho. Len problém je v tom že ho je možne pochopiť len vtedy ak poznáte situáciu v turecku a rozumiete miestnej tradicii niečo v tom zmysle ako keby si niekto pustil film Pelíšky nepochopí keď to není slovak alebo čech. ()