Reklama

Reklama

I quattro dell'apocalisse

  • USA Four of the Apocalypse
Trailer

Obsahy(1)

Do města Salt Flat přijíždí mladý profesionální karetní hráč Stubby Preston, aby se tu na čas usadil. Okamžitě je zatčen šerifem a ve vězení se seznámí se třemi svými budoucími kumpány: prostitutkou Bunny, Buttem, který vídá mrtvé lidi, a alkoholikem Clemem. V noci vyvraždí maskovaná banda zabijáků veškeré obyvatelstvo města a čtyři noví přátele se vydávají na strastiplnou cestu za štěstím do Sand City… (pebe73)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (18)

movie 

všechny recenze uživatele

Fulciho pozdní take na uhasínající vlnu spaghetti westernu se nese v jeho vypravěčské tradici, tedy trochu vleklé tempo a hodně psychedelický narativ obalený do přiměřeného množství gore. Maniakální antagonista Chaco (skvělý Tomas Milian) je určitě jedním z vrcholů filmu. Kdyby Fulci ubral na epice, přidal na tempu a akci, mohla z toho být příjemná kultovka, takto pouze chutná jednohubka, kterou se v určitou chvíli malinko zajíte. Frizzi, Bixio a Tempera už taky uměli skládta lépe. ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Snad proto, že western nepatří mezi mé srdcovky, byť špageťácký mám o něco raději než klasický, se mi tenhle Fulciho počin, s jeho nezaměnitelným rukopisem, líbil. Přirozeně ortodoxní fanoušci a příznivci přímočarých příběhů asi příliš nadšení nebudou. Že by tu však nebyl příběh? Je! Tak jak ho byl Fulci zvyklý vystavět bez ohledu na žánr, který zrovna točil. Hlavní dějová linka sleduje osudy Stubbyho Prestona, který propadá něčemu, co by ho nejspíš ani ve snu nenapadlo - lásce. Dále je zde vina ze strany padoucha Chaca (T. Milian je tady vskutku odpudivý) a Stubbyho touha po pomstě, která se mu stává hnacím motorem. A jelikož je režisérem Fulci, film je syrový, neučesaný a dojde i několikrát na krev. Asi nejdojemnější scéna je ta točící se okolo novorozeněte. Spíše drama zasazené do westernových kulis, kde těžko najdete kladnou a sympatickou postavu. Jako podnět k meditaci o smyslu života a smrti povedené. ()

Reklama

Karamanlis 

všechny recenze uživatele

Triviálny príbeh, neúčinné brnkanie na citovú strunu, minimum prestreliek a neatraktívne postavy (výnimkou je desperát Chaco, objavujúci sa tu však skôr okrajovo) robia z Four of the Apocalypse vo všetkých ohľadoch iba priemerný spaghetti western, ktorého najväčším ťahákom je meno jeho režiséra. Mne osobne sa nepáči, keď sa talianske filmy snažia budiť príliš amerikánsky dojem. ()

pepua 

všechny recenze uživatele

Western by měl mít charismatické hlavní postavy, nebo alespoň jednu, které budete fandit, ztotožníte se s ní, nebo hrozí nekonečná nuda dlouhých scén. Tady byl kladný hrdina děsný šampónek, kterého bych nechal co nejdřív skolit, kdybych dostal šanci se na filmu podílet :-) Souhlasím s YURAyurou, že to vede od nikud nikam, příběh je dost slabý, aby bavil. Fulci sice překvapil razantním začátkem, kdy je přepadena jedna vesnice, jenže o to je pak těžší sledovat zbytek, který je o poznání pomalejší. Také je to o několika málo hercích, a jak jsem už psal, kde není charisma… ()

PetrPan 

všechny recenze uživatele

Fulciho žánrově nezařaditelné cosi zasazené do westernových kulis se mimo dobu, kdy se odehrává, podobá koltovému žánru i klasickým motivem msty, který se ale vyloupne až zjevením se vynikajícího záporáka Miliana někdy v polovině. Do té doby a vlastně i poté sledujeme jen lehký, ale smutný, příběh čtyř existencí - falešného hráče, kurvy, blázna a výpitka, které bojují především se svým vlastním já. Pro milovníky klasického, ale ani italského westernu, tohle asi nebude zrovna tím pravým ořechovým, snad jen ten Milian musí potěšit i ošlehanou duši pravověrného. Mne jako multižánrového mixera tenhle koktejl nemohl nepotěšit, a tak i za tu jednu flákotu krvavého lidského masa za čtyři. ()

Galerie (8)

Reklama

Reklama