Colt cantarono la morte e fu... tempo di massacro, Le

Colt Concert

The Brute and the Beast

Massacre Time

Western

Itálie, 1966, 85 min

Když jsem to před lety viděl nikdy bych si byl nepomyslel jak může být tento žánr tak nechutně zábavný..plno zastřelenejch,spocenejch a ožralejch..a ta muzika je tu také k nakousnutí...pastva pro uši.Takže když to shrnu je to opravdu hodně dobrý western který nedává prostor nudě.Zvlášť posledních asi 15 minut.(17.3.2008)

Fulciho horory neznášam, sú to nekonzistentné scenáristické sračky s pár zaujímavými humusáčinami... ale toto je solídny film. A solídny hlavne vďaka réžii, ktorá to pekne drží pokope. Franco Nero je frajer, Hilton ešte väčší (Hej, džentlmeni!) a finálna prestrelka masívna. Oceňujem aj snahu zobraziť zabíjanie aj s nejakou tou krvičkou - Fulci sa nezaprie. Dobre mi padlo.(18.8.2015)

Italský mistr hrůzy Fulci ( jednou to giallo nakoukám) projevuje svůj talent i ve "špagetách" a mně se zase dostalo parádní porce westernové řezničiny, špinavých hrdinů a famózních grázlů. Franco Nero opět výborný, ovšem netradičně zastíněný, a to naprosto skvělým Georgem Hiltonem v roli věčně nadraného pistolníka s dobrým vychováním. Jeho věta : " Promiňte, gentlemani" následovaná přesně mířenými smrtelnými zásahy byla vtipným osvěžením už tak dobrého filmu. Nino Castelnuovo, nu to byla kapitola sama pro sebe, psychopatičtějšího a úchylnějšího záporáka aby pohledal, navíc to byl možná i první gay v tomhle žánru :), náznaků tam bylo dost , ten blonďáček a jeho pohled.... Zpočátku mírně nedomrlý příběh se nakonec spojí v zajímavém rodinném odhalení a tak jsem byl téměř stoprocentně spokojen.(30.11.2013)

Pokud máte rádi pomalé tempo, výbornou kameru (jeden z vrcholů žánru) a kvalitní herecké výkony budete naprosto spokojeni. Fulci měl ohromný cit pro scénu, ale obsahově trošku pokulhával. Že se toho ve filmu většinu času moc neděje? Díky výborně zvládnutým scénám mi to tady téměř vůbec nevadilo. Hilton jako opilec podáva svůj životní výkon a Nero je typicky málomluvný - ale to není výtka, ono to k němu perfektně sedí. Záporák je šílený a úplně zkažený. Výborně! Atmosféra je dost temná, aby zaujala i hororového nadšence (ovšem s láskou pro western :) Hudba je melancholická a sedne skvěle. Fulci dal westernu svůj osobitý rukopis, zejména nezapomenutelnou kultovní scénu s bičováním a vytvořil tak jeden z nejlepších italských westernů. (TOP 20) Myslím, že film dost doplatil na to, že ve stejný rok natočil Leone nejlepší spagetti western vůbec. *Tak a po čase jsem musel dát ještě pátou hvězdu. Mám ho hodně rád. Scénář je opravdu dobrý (Di Leo) a asi i nejkvalitnější z celé Fulciho filmografie.(31.8.2011)

Stylový, zábavný western s obstojnou dávkou násilí a akce bez zbytečných keců. Začátek je spíš průměrný, ovšem jakmile druhý z bratrů ve zbrani zvolá: "Hey, gentlemen!", je z toho skvělá akční jízda až do konce. Podle mě jde o daleko vydařenější film než mnohem slavnější Django a narozdíl od pozdějších Fulciho westernů má i konzistentní příběh. Určitě patří mezi to lepší, co Italové v tomto žánru spáchali. Pokud film něco hyzdí, je tím Nerův absolutně mdlý výkon. Na druhou stranu je tím nejzábavnějším na celém filmu sledovat, s jakou chutí jej přehrává Hilton.(14.7.2009)