poster

Očista

 • USA

  The Purge

 • Francie

  American Nightmare

 • Slovensko

  Očista

Thriller / Horor / Sci-Fi

USA / Francie, 2013, 85 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • MikeCool
  ****

  The Purge je úplný opak The Conjuring (co se očekávání týče). Od The Conjuring každý očekával velké věci a sebemenší chybička hned ovlivňovala výsledné hodnocení filmu. Od The Purge se naopak moc neočekávalo a pro mnohé (včetně mě) se stal tento hororový benjamínek velkým překvapením tohoto roku. Sice musím uznat, že mi přijde poněkud zvrácené zlegalizovat na jednu noc v roce zločin, kde se po dobu 12 hodin může vraždit hlava nehlava, ale na druhou stranu je to něco nového a nová myšlenka v tomto žánru se převelice cení! Jen jsem se pousmál při vysílání nouzových zpráv, kde reportérka zmínila, že všeci politici mají imunitu. Myslím si, že pro všechny účastníky tzv. Očisty by byli politici hlavním terčem (a řekl bych, že by to tak bylo i v jiných zemích, že Češi?). Já pevně doufám v to, že se do budoucna nic takového nezlegalizuje, protože to už by náš svět šel do kytek a mohli by jsme se dohadovat na datu zániku země, protože by jsme tu všichni prošli "očistou". Od zaznění výstražné sirény měl film dosti kvalitní atmosféru. Pořád jsem myslel na to jak to vlastně celé skončí. Ten malý kluk by si zasloužil pořádnou facku přes ústa, za to že pustil do domu vetřelce, ale kdyby ho dovnitř nepustil, neměli by jsme se pomalu na co dívat, protože by noc proběhla v poklidu. Po příchodů psychopatů v maskách se začali dít velké věci a závěrečná vyvražďovačka byla famózní. Vskutku pěkný thriller s pořádným hororovým nádechem. Zřejmě nejlepší horor roku 2013, společně s The Conjuring a Mama.(30.7.2013)

 • castor
  ***

  Proklet kino za nehorázné ceny a příště pečlivěji vybírat, je jedna věc. Nechat se nalákat opravdu zajímavým námětem věc druhá. Do kina jsem díkybohu nešel. Ono to do něj totiž tak trochu zabloudilo omylem. Nic není neproniknutelné. Ani bezpečnostní systémy, kterými velmi královsky živí svou rodinu Ethan Hawke. Díky tomu má z domu úctyhodný labyrint, který se už brzy neprodyšně uzavře a bude hrát o jedné očistné noci do karet černochovi, kvůli kterému je rodinka náhle v ohrožení života. Protože u dveří začne nervózně přešlapovat partička vraždících teenagerů, kteří toho negra prostě chtějí. A když to nepůjde po dobrém.. Ale zpět k až anarchickému námětu. Jedna noc v roce slouží za oceánem k upuštění páry. Tam něco čmajznu, tam někoho rozmašíruju basebalovou pálkou. A ono mi to projde. Tahle Očista totiž dokázala v dokonalé Americe srazit kriminalitu na minimum. Zbytek roku je v ulicích téměř ráj. Nevyužitý!! Zhruba tak mi připadal námět téhle jednohubky. Po slibném rozjezdu se postavy začnou chovat jak klienti nějakého ústavu (dcera by chtěla přítele pustit do kalhotek a zatemní jí to mozek, syn se zase chová jako nejotravnější blbeček na světě), tvůrci zajímavé scény zabíjí předvídatelností a vždy na poslední chvíli zmáčkne spoušť někdo za rohem. S každou další minutou přichází horší a horší rozhodnutí – postav, střihače, scénáristy i režiséra (jedna a ta stejná osoba – James DeMonaco nicméně kdysi napsal solidního Vyjednavače). Závěr (se sousedy) je už nesmírně úsměvný, kde už se šroubuje nesešroubovatelné. Ale ty tři slabé hvězdy dám. Nicméně si půjdu pustit Fincherův Úkryt!!(23.11.2013)

 • paascha
  ****

  CO lepšího zvolit pro ukrácení svátečního večera, než pěknou idylku z hnUSA let příštích? Totáček se rozrostl a přišel s novou hrou na Ofčany a ty druhé. Popis vynechám, to už zvládli jiní, já se jen raduju, že jsme si tou mou pěkně stvrdili, že i po těch letech spolu stále vyznáváme stejné hodnoty a alarm byste u nás nenašli:-D(30.12.2014)

 • Slasher
  ***

  Slibný a zajímavý koncept, pár napínavých míst, ale bohužel - když chcete film, který máme brát vážně, tak musí být v první řadě uvěřitelný. Což právě PURGE není. Díky celkové realitě, chování postav, nablblým zvratům a různým nasrávajícím drobnostem. A nějak tuším, že ten potenciál nenaplní ani dvojka.(20.7.2014)

 • Xmilden
  **

  Nebudu přeci u Očisty chválit jen tento hodně zvrácený nápad kdysi z budoucnosti. Že má film nějaký nápad se přeci předpokládá ještě před jeho vznikem. Docela mě bavila akční část, stále má své kouzlo dobře mířená rána do hrudníku brokovnicí, která darebáka pošle na kulečníkový stůl. Rovněž hlavní záporák disponuje zvláštním charismatem v hlase. Jinak je to ovšem o dost slabší ani se nedá říct hororová role pro Ethana. PS: Začínám přemýšlet nad tím jestli ti Amíci nejsou teďka nějak chorobně závislí na mučení.(3.10.2013)

 • - Podľa záznamov bezpečnostných kamier je zrejmé, že každoročná "Očista" sa koná v noci z 21.3. na 22.3. (GTS_PUNK)

 • - V Německu z noci ze 30. 4. na 1. 5. probíhá tzv. "Freinacht". Má stejný princip jako očista, nesmí však být mj. nikdo zabit či něčí majetek odcizen. "Freinacht" byl pro film velikou inspirací. (NormanBates)

 • - Ethan Hawke (James Sandin) začiatkom júna 2013 v interview na otázku, aké ilegálne aktivity by prijal, keby boli bez následkov, odpovedal: „Mám tajnú túžbu byť ekoteroristom. Keď vidím tie ropné znečistenia a všetky tie mŕtve ryby a odlesňovanie, rád by som niekde podhodil dynamit. Skrytí démoni vo mne myslia presne na to." (whack)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace