poster

Očista

 • USA

  The Purge

 • Francie

  American Nightmare

 • Slovensko

  Očista

Thriller / Horor / Sci-Fi

USA / Francie, 2013, 85 min

Externí recenze k filmu (10)

 • CinemaView.sk (Lukáš Slovák) **

  "Rozpad dramaturgického domina sa začína nevyužitím ani štipky potenciálu, ktorý námet mal a končí sa pri štylizovanej hre na obdobné klaustrofobické rodinné thrillery. Uchopenie odkazovej línie je povrchné a neprináša nič nové. Boj chudoby a bohatých môžete koniec-koncov vidieť na plátnach kín…" (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Jiří Kábrt) ***

  "Neštěstí právě tohoto hororu tkví v tom, že vzbuzuje upřímný zájem o to, co se bude dít dál, nicméně odmění nás nejdřív plížením v zatemnělém domě, a pak nenápaditým bojováním v tom samém zatemnělém domě. Zjevné oživení nastává skoro na poslední chvíli, krátce před závěrem. To nejlepší se někdy…" (více)

 • FandimeFilmu.cz (David Hecht) **

  "Očista měla potenciál, který se po slibném začátku zcela rozplynul. Paradoxně další zajímavý film s Ethanem Hawkem, který ve výsledku drtivě zklamal. Béčková podívaná, která se neměla nikdy dostat na plátna našich kin." (více)

 • Filmografie.cz (Michaela Benešovská) ***

  "Očista je průměrný thriller prostý překvapení a s průměrnými hereckými výkony. Poměrně zajímavý nápad film nedokázal rozpracovat a efektivně využít. Doufejme, že se zvažované pokračování přesune do centra děje, do vřavy ulice plné „násilí-chtivých“ amerických patriotů." (více)

 • Filmserver.cz (Amaya Tomanová) ***

  "Přesto jde o zhlédnutíhodný film. Vhodně vybraná hudba, dynamická kamera i ve své podstatě kvalitní a nápaditý námět dávají tušit, že plánované pokračování - oprostí-li se od přehnaných ambicí, překombinovanosti a nelogičností - by výjimečně mohlo předehnat jedničku. Pokud se do ní pohroužíte bez…" (více)

 • Hororo.sk (Andrej Gomora) **

  "Vyhotoveniu skutočne nie je čo vytknúť, aj s hereckými výkonmi je na výbornej úrovni. Očista je postavená na myšlienke, a na tej aj padá. Prvoplánový námet znie zaujímavo. Ale len len do chvíle keď sa nad ním nezamyslíte, alebo sa nepokúsite na ňom postaviť scenár. Výsledný divácky zážitok je…" (více)

 • Horor-web.cz (Martin Štefko) ***

  "„Očista“ funguje hlavně jako společenská a lidská kritika. Pro záchranu rodiny uděláme cokoli, to je ještě pochopitelné, ale jsou tu tací, co udělají cokoli pro pobavení anebo jenom proto, že závidí. Takoví lidé ale nejsou těmi, co umírají, ale naopak těmi, co kolem sebe smrt rozsévají ve velkých…" (více)

 • MovieZone.cz (Václav Rybář) **

  "James DeMonaco si to odrežíroval celkem zručně, ale za ten scénář by si zasloužil přerazit ruce. Ne, vážně, tenhle film by se měl vyučovat jako ukázka toho, jak dělat krok za krokem horší a horší rozhodnutí, aby se vám nakonec snímek totálně vymknul z ruky. Už ta premisa vypadá jen jako laciné…" (více)

 • NaFilmu.cz (Juraj Búry) **

  "Je čas si to zhrnúť. The Purge je film s dobrými nápadmi, niekoľkými silnými scénami a dvomi skvelými hereckými výkonmi. Bohužiaľ, toto všetko sa stráca v neschopnosti scenáru udržať atmosféru alebo nám ponúknuť zaujímavé postavy. Veľmi skoro sa z toho stane nudné pobehovanie, bez zmyslu, hlavy a…" (více)

 • Sarden.cz (Martin Kochlica) ***

  "Chladne natočený neoriginálny film, na ktorý sa celkom dobre pozerá, ale nemá v sebe takmer žiadny výnimočný moment. Očista je hlavne vďaka hereckým výkonom znesiteľný príspevok k téme hry mačky s myšou v uzavretom priestore, ale potenciál na mrazivý zážitok bol omnoho vyšší." (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace