Sukitomo

• Japonsko スキトモ
všechny plakáty
Japonsko, 2006, 67 min

Aoi Tomokazu (Takumi Saitô) je talentovaný boxerista s anjelskou tváričkou. Má sestru Misao (Airi Komatsu), ktorá ho miluje inak, akoby sestra mala. Misao žiarli na bratovho kamaráta z detstva Yoshika (Hiroki Aiba). Saito Yoshiko  je fotograf, ktorý fotí takmer výhradne svojho kamaráta z detstva. Z jeho zasnených pohľadov je jasné, že k Aoi cíti niečo podobné ako Misao. Film Sukimoto je príbeh nežnej láske, jemnej žiarlivosti, priateľstve a pochopení. (ZuzanQa)

Lex.San

Byla to taková přetahovaná a milostný n-úhelník v jednom, jen proto, aby se ve výsledku ukázalo, že nevyřčené zůstane nevyřčeným i nadále. Zpočátku jsem doufal v trochu více, ale zůstalo jen u náznaků a hranici přátelství jsme prostě nepřekročili. Škoda, protože příběh, který sice není žádným veledílem, není ani nijak špatný. Bohužel pan boxer je možná excelentní sportovec, ale jinak pěkný slepejš. Vedlejší postavy to proto musely vyřešit samy. Dávám proto 3* s tím, že přistupujte k této záležitosti jen jako k filmu o pestřejší paletě přátelství. (5/10) ()