Zombi 3

Zombie 3

Horor / Akční

Itálie, 1988, 95 min

• ladylucifer

Možná to tak nevypadá, ale já mam filmy tohoto typu fakt ráda. Bavim se u toho víc než u lecjaký komedie a zároveň uspokojí moje krvelačný choutky (:-D). Ale co je moc, to je moc. Na to se prostě koukat nedalo, nedalo se to ani brát s nadsázkou. Tohle je výsměch všem zombiehorrorům. Film totálně nudí a všechno (hudba, scénář, výkony, efekty...) je vyloženě trapný. Nechápu, jak se pod to mohl Fulci podepsat.(3.5.2006)

• POMO

Veľmi zlý taliansky trash horror. Žiadna atmosféra, slabúčke masky, príšerné herecké výkony, a syndróm militantnej demencie amerických akčných béčiek osemdesiatych rokov. Hej, akcia tu zohráva v podstate väčšiu rolu než strach. Napätie tu ostatne nenájdete ani so Sherlockovou lupou. Fulci tento film netočil, iba dotáčal. A vždy sa od neho dištancoval. Dokonca prostestoval proti uvedeniu jeho mena v titulkoch. Niet sa čomu diviť. Hoci on sám taktiež netočil zrovna perly, isté autorské režijné dotyky, ktoré im dodávali na vábivej osobitosti, vždy obsahovali. ZOMBI 3 neobsahuje absolútne žiadny autorský dotyk a v poslednej tretine je až urážlivo stupídny. Jedna hviezdička len za tú miernu trashovitú zábavnosťv prvej polovici.(4.11.2003)

Dobrej trash. Nevím z jakýho důvodu jsem film nezkoukl dříve. Hlavně v době kdy jsem na Fulciho filmy koukal každý týden a na Italský horory z 80 let pro který mám slabost jsem koukal každý den. Nějak mi to unikalo a tak jsem to chtěl napravit. A musím říct že jsem se bavil skvěle. Plno masek, plno gore a zábava. Jediné co mi trošku chybělo byla atmosféra která byla třeba v Zombi 2. Gore bylo parádní. Masky byly též parádní ale ke konci mi přišly slabší, možná to bylo kvůli dotáčkám který film musel udělat, ale masky vypadaly ke konci hodně slabě. Nicméně to nevadí protože film je dostatečně trashový a hlavně zábavný.(30.3.2018)

Zombi 3 je zábavným trashom, ktorý neurazí, no nijako zvlášť ani nenadchne. Fulciho absenciu je mnohokrát cítiť (mne osobne chýbalo nejaké to vypichnutie oka). Mattei sa s načatou robotou popasoval po svojom a výsledok je podľa mňa až prekvapivo dobrý. Viem, že Fulci na túto kvalitatívnu krivdu nikdy nezabudol, no fanúšik žánru si rozhodne príde na svoje. Napriek všetkým nedostatkom ide o kvalitný, miestami krvavý, no hlavne poctivý euro-trash.(9.8.2016)

• peter12

To to je už čistá psychotina.Gore je tu a je ho veľa a zo všetkých strán sa sem tlačí.Neskutočne zlé herecké výkony a aj príbeh je primitívny a celkový dej je totálne zaostalí a tá nelogickosť postáv udivuje.Čo bolo pôsobivé to boli tí vtáci,ktorý narážali do aut a aj ľudí.A tých tupých a prázdnych dialógov no proste trapas.Ale to bola totálna fraška,lebo to bolo očividné že sú to len prezlečený ľudia za zombie,lebo raz sa pohybovali ťažko obratne a zas inokedy utekali a aj skákali ako ľudia,no veľmi nedomyslené.Aspoň akcia bola niekedy svižná.No a ten koniec bol totálne absurdný,chcel som byť zhovievavý ale nebudem práve pre ten koniec.(4.5.2014)

• - Film bol zakázaný v Nemecku. (Paldiny)

• - V pôvodnom scenári, lebka, ktorá zletí z mrazničky vôbec nebola. Vymyslel ju a neskôr natočil Fulci. Po natáčaní poznamenal, že šlo o jedinú vec vo filme, na ktorú bol skutočne hrdý. (Paldiny)

• - Herečka Marina Loi sa zaujímala o rolu Patrície, ktorú nakoniec dostala Beatrice Ring. Fulcimu sa ale páčila natoľko, že jej prenechal úlohu Carole. (Paldiny)