Zombi 3

Zombie 3

Horor / Akční

Itálie, 1988, 95 min

• petero

A to začiatok vyzeral, že to bude veľmi slušný zombie horor. No to ako sa tu prezentujú samotný zombíci bolo hrozné. Zabiť ich nebolo vôbec žiadnym problémom. Proste žiadna strela do hlavy, stačilo ich streliť kamkoľvek a bolo po nich. Alebo dostal poriadnu ranu, alebo spadol z nejakej výšky a zombík bol vyradený. A to ako útočili, jedny boly malátny, druhý skákali ako paviáni a dokonca pár sa ich bilo ako nejaký samuraji. Proste porušenie všetkých pravidiel. Oproti Zombie 2 to malo aspoň nejaké tempo no ku koncu sa to všetko stratilo. Bohužiaľ tu nenájdeme žiadnu výnimočnú scénku ako bolo napríklad napichnutie oka alebo boj zombíka so žralokom vo Fulciho Zombie Flesh Eaters.(16.1.2006)

Pre mňa veľmi príjemné trashové zombie béčko. Film sám o sebe ani nie je tak dobrý, ale proste tá atmosféra a špecifická trashovosť z neho robí niečo výnimočné, na čo sa veľmi dobre pozerá. Gore efekty sú celkom dobre spravené aj s maskami samotných zombiekov. Páčilo sa mi aj, že hlavné postavy so zombiekmi nebojujú, ale iba pred nimi utekajú a skrývajú sa, nie ako to býva vo väčšine filmov. Rozhodne som sa veľmi nenudil a páčilo sa mi to viac ako Zmbie II.(13.6.2010)

S odstupem času mě tahle klasická italská zombiárna bavila ještě více. Příjemná kamera, mlha, dodávající obrazu zvláštní plastičnost a současně tajemnost (výborná je scéna v mlžné řece, kde voda vře, dívenka přijde o nohy a zombie se nezadržitelně blíží) a žánrová hudba (Stefano Mainetti). Kromě typických šourajících se zombií se zde objevuje skupina neobvykle rychlých a mrštných nemrtvých (že by předzvěst zrychlených zombií v budoucích filmech?) Hlavní hrdinové přicházejí o život jedna radost a jeden z posledních připomene svou smrtí konec Romerovy klasiky. Zahoďte mozky a nechte se bavit.(2.11.2014)

• ladylucifer

Možná to tak nevypadá, ale já mam filmy tohoto typu fakt ráda. Bavim se u toho víc než u lecjaký komedie a zároveň uspokojí moje krvelačný choutky (:-D). Ale co je moc, to je moc. Na to se prostě koukat nedalo, nedalo se to ani brát s nadsázkou. Tohle je výsměch všem zombiehorrorům. Film totálně nudí a všechno (hudba, scénář, výkony, efekty...) je vyloženě trapný. Nechápu, jak se pod to mohl Fulci podepsat.(3.5.2006)

• kaylin

„Zombi 3“ je jeden z těch filmů, na které se prostě špatně kouká. Mám rád filmy v podstatě jakéhokoli žánru, ale když je to jen takové plácání se na místě bez toho, aby ve filmu bylo cokoli, co člověka zaujme, tak v tom případě jsem nespokojený i s těmi filmy, u kterých většinou vím, co očekávat. Tady nemá smysl očekávat nic, protože nic nedostanete. Otázkou zůstává, jestli by to dopadlo lépe, kdyby Fulci setrval u kormidla.(18.7.2015)

• - Na začiaku Carole (Marina Loi) číta výtlačok "Juh proti Severu". (Paldiny)

• - Film bol zakázaný v Nemecku. (Paldiny)

• - Keď Lucio Fulci videl hotový film, žiadal byť vyradený z titulkov. Ale nestalo sa. Jeho meno predstavovalo v hororovom svete známu predajnú značku, preto vo filme zostalo, čím režisér nadšený nebol. (Paldiny)