Rozkoš v oblacích

Rozkoš v oblakoch

I'm So Excited!

Komedie

Španělsko, 2013, 90 min

Na počátku bylo legendární vystoupení Almodóvarových miláčků, kteří jindy klasicky hrají v jeho filmech nezávisle na sobě, Antonio Banderase a Penélope Cruz. Po té na ně bylo zapomenuto a celé to překvapivě vyvrcholilo v nejteplejší komedii ujíždějící na songu I'm so excited. S něčím takovým problém nemám, zvlášť, pokud to celé končí tak optimisticky, ty můj kapitáne ;)(26.2.2015)

Almodóvar natočil pro jednou místo telenovely sitcom a hleďme, poplach na kulturní frontě. Jakože ústup z kvality. Kdeže. Diference? Hetero hrají ve větším oslabení než běžně, oplzlé vtípky jsou explicitnější, homo-legrace drzejší. Jinak je to stále ON - svět jsou JEN vztahy & sex [za přesah lze považovat, že se epikurejské rochnění tváří v tvář smrti pouze stupňuje], všechno se musí probrat, všichni jsou nějakým způsobem propojeni a nudní heteráci jsou latentní na cestě k sebepoznání. K dobru lze Almodóvarovi přičíst, že obvykle dramatem maskovanou frašku pro změnu odvážně vy-outoval. Film je vtípky nabitý od začátku do konce. Scény jako "letušáci tanečním číslem rozptylují na životě ohrožené pasažéry první třídy" nebo "modlení u příručního oltáře" mohou vyvolávat leccos, v žádném případě však nudu. Soundtrack by neškodilo míti na CD. Bezuzdná duhová legrace.(31.5.2013)

• Hookins86

Omg lol wtf co to k čertu bylo? A ty tagy k tomu - drogy, gay, letadlo v ohrožení :D Inu je to pičovinka, ale pramálo pobavila, takže za to jednu * a druhá je za skladbu The Pointer Sisters - I'm So Excited https://www.youtube.com/watch?v=5izcGzirZHQ(28.9.2013)

SODOMA GOMORA! Tohle bylo hodně divné. Karikatury na čtyřprocentní menšinu poskakují, zpívají a řeší své těžké životní problémy (myšleno ironicky). Na druhou stranu jsem se výborně bavil u ztřeštěné zápletky, kdy si cestující v letadle myslí, že dost možná umřou, a tak začnou dělat věci, které by normálně nedělali. Šílené je také propojení příběhů jednotlivých cestujících v první třídě.(21.5.2013)

• Malarkey

Pedro Almodóvar je u mě se svými filmy jako na houpačce. Mám ale pocit, že v tomhle filmu se úplně zapomněl v tom, že nedělá filmy jenom pro sebe, ale i pro diváky. Hned první scéna Penélope s Antoniem nemohla být umělejší. A o to mi je hůř, že to říkám, když mám Penélope a Antonia jinak opravdu moc rád. Škoda.(23.10.2016)

• - Alberto San Juan odmítl hrát v tomto filmu kvůli pracovnímu vytížení. (Cheeker)

• - Jedná se už o pátý film Pedra Almodóvara, ve kterém si účinkuje Penelop Cruz a dokonce o šestý s Antonio Banderasem. Dvojice se herců si však vůbec poprvé zahrála společně. (Dr Lizal)

• - Jako obvykle si ve filmu Pedra Almodóvara zahrál malou roli i jeho bratr Agustín Almodóvar. (Cheeker)