Rozkoš v oblacích

Rozkoš v oblakoch

I'm So Excited!

Komedie

Španělsko, 2013, 90 min

Typická ukecaná, přehnaná, zamotaná a zase rozmotaná španělákovina. (3,5*)(22.10.2016)

• Tosim

Tak prej je spící druhá třída metafora, ono by možná stačilo ubrat na té teplé upíchané nudě, kde je extrémní úplně všechno a ve které se sice pobaví rejža a štáb, která ale štve i toho diváka, který je naladěn na méně komfortní styl vyprávění. Příště snad radši to drama, pane Almodóvare. 30%.(30.5.2013)

• B-Boy1

Uletená zábava, ktorá miestami funguje, ale poväčšine je to len totálna pakáreň. Toto som naozaj nečakal od Almodóvara.(2.11.2013)

Tak neskutečnou debilitu jsem už dlouho neviděl!!!! Ale bavil jsem se u toho prostě úžasně!!! :-DD(6.6.2013)

Výrazně slabší chvilku si tady vybral Almodóvar, který si Rozkoš v oblacích evidentně natočil sám pro sebe a pro radost. Bohužel se netrefil do mého vkusu a všechno mi tady přišlo takové nijaké. Překvapuje mě, že Almodóvar ač sám gay tady gaye brutálně karikuje až paroduje a tím pádem je alespoň pro mě činí nesnesitelnými. Příběh nedrží u sebe a tvoří spíš epizodky, což by mi tak nevadilo, kdyby to odněkud někam spělo. V tomhle případě bohužel se všechno točí v kruhu a víceméně opakuje několik variací na totéž. Tu více, tu méně vtipné situace zkrátka plynou bez většího náboje a nijak zvlášť nezaujmou. Herecky je vše v pořádku a pro mě neznámé tváře dělají vše, jak mají a alespoň nepřehrávají. Jinak tu ale nic moc nezaujme a hodina a půl uplyne, aniž by v divákovi něco zanechala. Chápu potřebu Almodóvara natočit si film pro radost, mohl si s ním ale dát trošku víc práce. S odřenýma ušima, za pár hlášek, příjemných vtipů a sympatické herce, průměr. 50%(16.5.2013)

• - Jedná se už o pátý film Pedra Almodóvara, ve kterém si účinkuje Penelop Cruz a dokonce o šestý s Antonio Banderasem. Dvojice se herců si však vůbec poprvé zahrála společně. (Dr Lizal)

• - Alberto San Juan odmítl hrát v tomto filmu kvůli pracovnímu vytížení. (Cheeker)

• - Jako obvykle si ve filmu Pedra Almodóvara zahrál malou roli i jeho bratr Agustín Almodóvar. (Cheeker)