Rozkoš v oblacích

• Austrálie

I'm So Excited!

Komedie

Španělsko, 2013, 90 min

Od teďka lítám výhradně s aerolinkami Península. 1) Almodóvarovy filmy jsou holt jiné, což část mainstreamových diváků neskousne. Pět hvězdiček tomu nedám, ale docela jsem se bavil. 2) Banderas je na plakátech, ale ve filmu si střihne jen nepatrnou roličku stejně jako Penélope Cruz. 3) Zajímavý koment: fredísek*****.(8.11.2016)

Pokud chcete vypnout a pobavit se tak tento film je zaručeně určen pro Vás!! Ten z vás který v tomto dílku bude chtít hledat nějaký hluboký příběh či poselství tak bude zklamán. Spoustu ironických momentů, protnutí životů. Náhody, které nevymyslíš (nebo vymyslíš? =) ) spousta super narážek na gaye a jiné...Každopádně ruku na srdce - co by jste dělali kdyby jste věděli že máte 50% šanci že toto jsou poslední momenty vašeho života?(29.5.2013)

• Johanita

Tak pobavila jsem se, to jako ne že ne... ale možná toho bylo až příliš. Zajímavá a jednoduchá zápletka je bohužel obalena příliš pestrobarevnou omáčkou růných (převážně gay) charakterů, zvratů, příběhů a emocí. Sex, drogy a disco... tak tohle je poslední Almodovar. Trojice gay stewardů ovšem luxusní - ty pohyby. ta přesvědčivost, nespustila jsem z nich oči. Jejich taneční číslo velmi vydařené a za ně dávám dvě hvězdičky. To ostaní však tak nějak splývá v pozadí, i přestože je to tak křiklavé.(2.9.2013)

Výrazně slabší chvilku si tady vybral Almodóvar, který si Rozkoš v oblacích evidentně natočil sám pro sebe a pro radost. Bohužel se netrefil do mého vkusu a všechno mi tady přišlo takové nijaké. Překvapuje mě, že Almodóvar ač sám gay tady gaye brutálně karikuje až paroduje a tím pádem je alespoň pro mě činí nesnesitelnými. Příběh nedrží u sebe a tvoří spíš epizodky, což by mi tak nevadilo, kdyby to odněkud někam spělo. V tomhle případě bohužel se všechno točí v kruhu a víceméně opakuje několik variací na totéž. Tu více, tu méně vtipné situace zkrátka plynou bez většího náboje a nijak zvlášť nezaujmou. Herecky je vše v pořádku a pro mě neznámé tváře dělají vše, jak mají a alespoň nepřehrávají. Jinak tu ale nic moc nezaujme a hodina a půl uplyne, aniž by v divákovi něco zanechala. Chápu potřebu Almodóvara natočit si film pro radost, mohl si s ním ale dát trošku víc práce. S odřenýma ušima, za pár hlášek, příjemných vtipů a sympatické herce, průměr. 50%(16.5.2013)

• +sfinx+

Nápad výborný, provedení otřesné. Teď už bych snad raději viděl i Plnou parou vzad, kdybych toužil po homo-vtipech nebo Připoutejte se, prosím kdyby mi šlo o opravdovou zábavu. Po předlouhém vymývání mozku jsem si musel přečíst o čem to vlastně bylo, protože po chvilce jsem se zařadil někam mezi pasažéry druhé třídy.(24.10.2013)

• - Jedná se už o pátý film Pedra Almodóvara, ve kterém si účinkuje Penelop Cruz a dokonce o šestý s Antonio Banderasem. Dvojice se herců si však vůbec poprvé zahrála společně. (Dr Lizal)

• - Alberto San Juan odmítl hrát v tomto filmu kvůli pracovnímu vytížení. (Cheeker)

• - Jako obvykle si ve filmu Pedra Almodóvara zahrál malou roli i jeho bratr Agustín Almodóvar. (Cheeker)