Rozkoš v oblacích

I'm So Excited!

Komedie

Španělsko, 2013, 90 min

• dopitak

Jedna hvězda za filmařskou dotaženost (kamera, střih) a jedna za hudební číslo, kterému se zasměje hetero, bi, homo i trans stejně. Almodóvar celý život točí bizarní filmy, ale po téhle nejnovější zkušenosti si moc přeju, aby zůstal u vážných témat. Ani se Banderasovi s Cruz nedivím, že si jen štěkli v úvodu a utekli. Paz Vega vypadala strašně, nepoznal jsem ji, a jako jediné milé pozitivum tak vyhodnocuji přítomnost Blanca Suárez, které to jako jediné fakt slušelo. Trojice stevardů neměla chybu, jen kdyby jim pan Pedro předložil jiný scénář.(22.8.2013)

• LencaN

Od Almodóvara znám akorát film Kůže, kterou nosím a už ten byl zvrácený. Ale mělo to hlavu, patu, děj, zajímavý námět a bylo to slušné drama. Tohle mi ani nepřijde jako z dílny stejného tvůrce. Tohle je barvami přebujený výlet do jednoho letadla, kde veškerý mužský personál je buď plně homosexuální nebo bisexuální. Nic proti, jen toho bylo trochu moc a už mi toho stačilo v Liberace! A asi jsem si měla víc prohlédnout obal DVD, protože teď koukám tady na plakát a odpovídá to. Najdete zde sexuální výstupy, drogy, dominu ve výslužbě, vraha, médium, jeden extragay výstup, bláznivou bývalku, rozumnou bývalku (tahle větev mi třeba přišla naprosto mimo, byla tam snad navíc, neviděla jsem v ní moc význam pro film), šikovné novomanžele a podobná individua. Nevím, mám radši inteligentnější humor, ale jako oddechovka to bylo fajn. Jen mě mrzí, že nejdřív vám vyrazí dech Penelope Cruz s Antoniem Banderasem a pak je nechají jejich osudu na letišti, ale už bez přítomnosti diváka....čili tam pak už vůbec nebyli, přitom by byla bomba, kdyby ano. A musím někde vyzjistit, jestli ti gayové jsou homosexuálové i ve skutečnosti, protože jestli ne, tak jsou to velcí frajeři :)(12.2.2014)

• antragus

To si člověk koupí DVD od vyhlášeného režiséra vydané v edici, která je celkem zárukou, k penězům investuje i čas na podívání se a nakonec si řekne – podobně jako u špatného sexu – do čeho že to vlastně zase vrazil… Viděl jsem svého času naprosto šílené, zcela ujeté komedie. Viděl jsem komedie tak absurdní, až nebyly vtipné. Viděl jsem i takové, které tím vším byly vlastně jenom trapné. Jenže právě svého času. Myslím, že i od švihlé komedie bych v případě roku 2013 čekal trochu víc (pokud už někdo cítí nutnou potřebu tenhle žánr resuscitovat), nebo aspoň něco. Ale ono nic. Ne že bych si někdy rád nezavzpomínal, ale to radši udělám právě s těmi výše zmíněnými starými fláky. Takže tohle si přinejmenším za mě může pan Pedro strčit za klobouk a vytahovat pouze pro své domácí pařby.(7.1.2014)

Kdepak, ani tentokrát mě mistr Pedro nezklamal! Po "Kůži, kterou nosím" mi takové odlehčení přišlo vhod. Letadlo s porouchaným podvozkem krouží nad Toledem, neví se zda to někdo přežije a celá posádka je kompletně "teplá" a opilá. Podle toho, co jsem napsal, by se dalo soudit, že se jedná o bláznivou komedii. Je to bláznivé, ale tempo je velmi pomalé a to dodává na vtipnosti. Dění na palubě letadla mi lehce připomělo film "Připoutejte se, prosím". Po půli film trochu ztrácí dech, trošku se to drolí. I tak jsem se pobavil a hodnotil bych tak třema a půl hvězdami. Půl hvězdy přihazuji za trojici stevardů a jejich kabaretní číslo.(11.9.2013)

• Malarkey

Pedro Almodóvar je u mě se svými filmy jako na houpačce. Mám ale pocit, že v tomhle filmu se úplně zapomněl v tom, že nedělá filmy jenom pro sebe, ale i pro diváky. Hned první scéna Penélope s Antoniem nemohla být umělejší. A o to mi je hůř, že to říkám, když mám Penélope a Antonia jinak opravdu moc rád. Škoda.(23.10.2016)

• Paz Vega

• - Jako obvykle si ve filmu Pedra Almodóvara zahrál malou roli i jeho bratr Agustín Almodóvar. (Cheeker)

• - Jedná se už o pátý film Pedra Almodóvara, ve kterém si účinkuje Penelop Cruz a dokonce o šestý s Antonio Banderasem. Dvojice se herců si však vůbec poprvé zahrála společně. (Dr Lizal)

• - Alberto San Juan odmítl hrát v tomto filmu kvůli pracovnímu vytížení. (Cheeker)