Rozkoš v oblacích

Rozkoš v oblakoch

I'm So Excited!

Komedie

Španělsko, 2013, 90 min

Nie je to zrovna komedia, na aku by som zavolal holku do kina, kedze pripadne druhe rande by uz nikdy nemuselo prist, ale nakolko Almodovara zboznujem, pre mna povinna zalezitost nech sa deje co sa deje. Netreba tu hladat ziadnu myslienku, ci uprimne zasmiatie sa, ale pokial ste otvoreni comukolvek, od tvrdych gayovskych vtipkov cez sukacku v stave namesacnom, nech sa paci vazeni cestujuci, usadte sa a priputajte, odlietame do Mexica :)(26.8.2013)

Rozkoš v oblacích, nejnovější film Pedra Almodóvara, kterým si po náročnějších dramatech trochu odpočinul, bych rozhodně neviděl tak strašlivě. Prověření herci (Javier Cámara TOP), až na pět minut všichni zavření v letadle, spousta více či méně vtipných vtipů (o ty lepší se starají stevardi a piloti) a ze začátku cameo Antonia Banderase a Penélope Cruz, to může být ve zkratce celý tento spíše oddechový film.(16.3.2014)

• charge

Teploušský rozkoše mě fakt nezajímaj, kdyby to zde bylo jen okrajově, tak to může být jakýsi doplněk k humoru v ponorkovým prostředí, ale když divák nakonec zjistí, že personál letadla je osazen pouze z buzerantů opíjejících se kořalkou, který se dokážou bavit akorát o tom jak kdo a koho dobře vykouřil nebo opíchal do řiti, zřícením letadla by se zde dovršilo k štastnýmu happyendu. Mimo homoklád je zde přehlídka dalších nezáživných postav i s jejich osobními problémy jako plešatej čtenář novin, bývalá pornostar, nájemnej zabiják, bréca vypadající jak kurva z perlovky, ale označující se za pannu, herec, kvůli kterýmu chce spáchat na zemi jeho stará harakiri, nebo zfetovanej pár. Chápu, že Almodóvar točí o tom v čem se vyzná, tzn. buzno-trans movie, ale tzv. Rozkoš v oblacích neplní svůj účel ani ze setiny procenta, vtipný to neni ani trochu, hodně teploušení, moře žvástů o gejovinách, nebo keců obecně o ničem a špičkou debility je tanec stewardů na song I'm So Excited od The Pointer Sisters. Hodně přeceňovanej Almodóvar chce asi sdělit světu poselství, že planeta se začíná přihřívat. 0%(13.11.2016)

Velice pěkné a vtipné a velice dobré komické výkony herců a hereček. Ubírám hvězdičku za přegayování, ale bylo to v poloze nadsázky a legrace, takže se to dalo snést. Je vidět, že tenhle evropský styl komedií aspoň mě sedí mnohem víc než tzv. komedie americké natož komedie české. Myslím ale, že to skončilo tak čtvrt hodiny po snesitelné míře, ten závěr byl už přepísknutá. Stejně jsem se ale hodně nasmál.(22.10.2016)

• Malarkey

Pedro Almodóvar je u mě se svými filmy jako na houpačce. Mám ale pocit, že v tomhle filmu se úplně zapomněl v tom, že nedělá filmy jenom pro sebe, ale i pro diváky. Hned první scéna Penélope s Antoniem nemohla být umělejší. A o to mi je hůř, že to říkám, když mám Penélope a Antonia jinak opravdu moc rád. Škoda.(23.10.2016)

• - Jako obvykle si ve filmu Pedra Almodóvara zahrál malou roli i jeho bratr Agustín Almodóvar. (Cheeker)

• - Alberto San Juan odmítl hrát v tomto filmu kvůli pracovnímu vytížení. (Cheeker)

• - Jedná se už o pátý film Pedra Almodóvara, ve kterém si účinkuje Penelop Cruz a dokonce o šestý s Antonio Banderasem. Dvojice se herců si však vůbec poprvé zahrála společně. (Dr Lizal)