Rozkoš v oblacích

I'm So Excited!

Komedie

Španělsko, 2013, 90 min

• Johanita

Tak pobavila jsem se, to jako ne že ne... ale možná toho bylo až příliš. Zajímavá a jednoduchá zápletka je bohužel obalena příliš pestrobarevnou omáčkou růných (převážně gay) charakterů, zvratů, příběhů a emocí. Sex, drogy a disco... tak tohle je poslední Almodovar. Trojice gay stewardů ovšem luxusní - ty pohyby. ta přesvědčivost, nespustila jsem z nich oči. Jejich taneční číslo velmi vydařené a za ně dávám dvě hvězdičky. To ostaní však tak nějak splývá v pozadí, i přestože je to tak křiklavé.(2.9.2013)

Almodóvar natočil pro jednou místo telenovely sitcom a hleďme, poplach na kulturní frontě. Jakože ústup z kvality. Kdeže. Diference? Hetero hrají ve větším oslabení než běžně, oplzlé vtípky jsou explicitnější, homo-legrace drzejší. Jinak je to stále ON - svět jsou JEN vztahy & sex [za přesah lze považovat, že se epikurejské rochnění tváří v tvář smrti pouze stupňuje], všechno se musí probrat, všichni jsou nějakým způsobem propojeni a nudní heteráci jsou latentní na cestě k sebepoznání. K dobru lze Almodóvarovi přičíst, že obvykle dramatem maskovanou frašku pro změnu odvážně vy-outoval. Film je vtípky nabitý od začátku do konce. Scény jako "letušáci tanečním číslem rozptylují na životě ohrožené pasažéry první třídy" nebo "modlení u příručního oltáře" mohou vyvolávat leccos, v žádném případě však nudu. Soundtrack by neškodilo míti na CD. Bezuzdná duhová legrace.(31.5.2013)

• ABLABLABLA

K tomu mám asi jen jednu větu... Cos to proboha Pedrito natočil? Gay stevardi tančí na I'm so excited? (btw. asi nejlepší scéna:D Možná umřou ale pojďme si zazpívat jak jsou nadšení.) Hlavní účastníci? Jeden pilot bisexuál, druhý hetero /teda pak gay/ ale kouřil prvnímu pilotovi kdysi, všichni tři stevardi jsou gayové, mezi cestujícími je 35-letá panna, bývalý pašerák, co si vyndá ze zadku drogy a je na líbánkách, kdy svou drahou celý let zfetovává, pak nějaká slavná prostitutka, prezident banky, která byla tak zkorumpovaná, že zrrhal ze země, herec, co má trable s bývalkama a nějaký mexický nájemný vrah. No prostě maglajz a o humorné scény není nouze, ale spíše se to sesouvá k úchylárně a frašce.(5.3.2014)

Pokud chcete vypnout a pobavit se tak tento film je zaručeně určen pro Vás!! Ten z vás který v tomto dílku bude chtít hledat nějaký hluboký příběh či poselství tak bude zklamán. Spoustu ironických momentů, protnutí životů. Náhody, které nevymyslíš (nebo vymyslíš? =) ) spousta super narážek na gaye a jiné...Každopádně ruku na srdce - co by jste dělali kdyby jste věděli že máte 50% šanci že toto jsou poslední momenty vašeho života?(29.5.2013)

Kdepak, ani tentokrát mě mistr Pedro nezklamal! Po "Kůži, kterou nosím" mi takové odlehčení přišlo vhod. Letadlo s porouchaným podvozkem krouží nad Toledem, neví se zda to někdo přežije a celá posádka je kompletně "teplá" a opilá. Podle toho, co jsem napsal, by se dalo soudit, že se jedná o bláznivou komedii. Je to bláznivé, ale tempo je velmi pomalé a to dodává na vtipnosti. Dění na palubě letadla mi lehce připomělo film "Připoutejte se, prosím". Po půli film trochu ztrácí dech, trošku se to drolí. I tak jsem se pobavil a hodnotil bych tak třema a půl hvězdami. Půl hvězdy přihazuji za trojici stevardů a jejich kabaretní číslo.(11.9.2013)

• - Jako obvykle si ve filmu Pedra Almodóvara zahrál malou roli i jeho bratr Agustín Almodóvar. (Cheeker)

• - Jedná se už o pátý film Pedra Almodóvara, ve kterém si účinkuje Penelop Cruz a dokonce o šestý s Antonio Banderasem. Dvojice se herců si však vůbec poprvé zahrála společně. (Dr Lizal)

• - Alberto San Juan odmítl hrát v tomto filmu kvůli pracovnímu vytížení. (Cheeker)