Reklama

Reklama

Ledové ostří

Trailer

Obsahy(1)

Doug Dorsey byl nadějí a hvězdou amerického hokeje. Vážné zranění oka ho však připravilo o kariéru, slávu i naději na olympijské zlato. Bohatá Kate Moseleyová patří ke špičce amerického krasobruslení, kterému se věnuje odmalička. Pád během rozhodující finálové jízdy ji však připravil o olympijskou medaili i partnera. Když její trenér Anton Pamchenko při hledání nového partnera pro následující mistrovství dojde na konec seznamu, protože žádný z volných krasobruslařů nebyl pro Kate dost dobrý, rozhodne se k riskantnímu kroku a dá ji dohromady s Dougem. Zpočátku se zdá, že se pokouší o zázrak. Pro hokejistu není krasobruslení opravdovým sportem, a navíc vydržet se samolibou Kate, odmalička vychovávanou v přepychu a přesvědčení, že je ta nejlepší, se zdá téměř nemožné. Pro Kate je zase nemyslitelná představa, že by měla vytvořit dvojici s nevzdělaným venkovským buranem. Protože je to však pro oba poslední šance, za neustálých hádek se neochotně pod Antonovým vedením pustí do přípravy. Doug musí bruslit odlišným způsobem a Kate se zase musí smířit s tím, že narazila na někoho, koho nedokáže ovládat. Z neustálých roztržek a uštěpačných poznámek se pomalu vynořuje nejen souhra na ledě, ale také přátelství, které nenápadně přerůstá v cit mnohem hlubší, než je pouhá společná touha po vítězství. Blíží se mistrovství USA v krasobruslení, a s ním nominace na další olympiádu. Bude to pro Douga a Kate křest ohněm a současně poslední naděje k cestě za vysněnou medailí… (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (258)

flanker.27 

všechny recenze uživatele

Slaďárna typu tak blbé (přeslazené), až je to zábavné. Není snad klišé, které by se tu neuplatnilo, zápletka na úrovni harlekýnek, bez nápadu, postavy nezajímavé, všichni soupeři bezcharakterní, alespoň že se cynik může zasmát. A pochopitelně to co se tu předvádí na ledě nemá se skutečným krasobruslením nic společného. ()

Autogram 

všechny recenze uživatele

Tak trochu Hriešny tanec, len namiesto tanca korčuľovanie a namiesto priemernej zápletky žiadna. Zostal len (ne)dojímavý romantický rozhádaný príbeh a ani krasokorčuľovania sa filmu nedostalo, všetko si nechali výlučne na záverečnú scénu. Bohužiaľ nakoniec nadelili aj amerického pátosu, amerických vlajok a ďalšieho klišé. ()

Reklama

WANDRWALL 

všechny recenze uživatele

Nemohl jsem uvěřit tomu, jak si dělají filmaři z reality legraci a dost - hlavně ženským - jim to baští. Film je zcela absurdní, ale díky tomu jsem ho i vydržel sledovat. Jak by se z hokejista mohl stát krasobruslař? navíc, který tančí v páru s dospívající dívkou? Sám jsem několik let se pohyboval mezi krasobluslaři, a zajímal mě jejich svět, ale co je moc to je příliš. Filmy ze sportovního prostředí jsou většinou vymyšlené a hloupé až na půdu!!! ()

goniss 

všechny recenze uživatele

dva typy sportovců, které nenávidím - fotbalisti a hokejsti. Takže původn jsem o shlédnutí tohoto románku vbec neměla zájem, nicméně, v telce jiná kulisa co by mě víc zaujala nebyla.. Krom všeho, co Dorsey začal krasobruslit bylo zcela víc než jasné, jak vše dopadne.. Hodnotím ale výkony herců, a přiznám se, že znám daleko horší filmy. ()

Marek1991 

všechny recenze uživatele

Film z časov dominancie Wayna Gretzkyho, časov kedy NHL naberala na sile, časov kedy napriek rozpadu Sovietskeho zväzu, jeho bývalí odchovanci stále dominovali v hokeji, ale aj v krasokorčuľovaní. Tento film je krásne starý, detsky roztomilý, detsky romantický, ale pekný. Naša rodina v tých časoch sledovala krasokorčuľovanie a tento film bol navyše príjemným spestrením o niekoľko rokov neskôr, keď to odvysielali aj v našej televízii. Moira Kelly nebola prototypom prekrásnej ženy, telo mala síce pekné, ale tvár ani nie. Film je dosť naivný, ale je to zaujímavý príbeh, bolo to niečo iné. Oboch, Moiru aj D. B. Sweeneyho mám spojených s týmto filmom, podľa mňa ich vrchol kariéry, pre tú priam kultovosť tohto snímku. Podľa mňa aj to zakomponovanie Rusov nebolo zlé. Film je patriotický pre Američanov, ale únosne. Stará známa pohodička s dávkou nostalgie a tak hlúpym romantickým príbehom, že som si až predstavoval, aké by to bolo sa s nejakou ženou takto zoznámiť a súťažiť v krasokorčuľovaní. Podľa mňa je to krásny, náročný a nebezpečný šport, s ktorým mám spojené najmä ruské krásky a potom Jagudina a Pľuščenka. Zimná, no najmä vianočná a silvestrovská klasika. ()

Galerie (104)

Zajímavosti (7)

  • Díky tomuto zranění přišla Moira Kelly o roli Kit Kellerové, která jí byla nabídnuta ve filmu Velké vítězství. (Bauer)
  • Španělská verze filmu má 102 minut. (Cheeker)
  • Předtím, než Kate (Moira Kelly) a Doug (D. B. Sweeney) začnou hrát hokej, rolba čistí led. Když pak začnou, led ve stavu, jako před úpravou. (chleba24)

Reklama

Reklama