Ledové ostří

Ľadové ostrie

Drama / Komedie / Romantický / Sportovní

USA, 1992, 97 min

• flanker.27

Slaďárna typu tak blbé (přeslazené), až je to zábavné. Není snad klišé, které by se tu neuplatnilo, zápletka na úrovni harlekýnek, bez nápadu, postavy nezajímavé, všichni soupeři bezcharakterní, alespoň že se cynik může zasmát. Popularita téhle blbosti je mi záhadou (a to jsem se v průběhu času stal fanouškem krasobruslení. No možná právě proto ten film nemám rád...).(9.8.2006)

Sice naprostá pohádka, ale díky své roztomilosti a pohodovosti ji mám rád doteď a nemusím spoléhat pouze na nádech pubertální nostalgie, kdy jakožto kluk který vyrůstal na sběru hokejových kartiček a téměř bydlel na hokejovém stadionu v městě hokeji zaslíbeném Jihlavě, který opravdu vše, kde se vyskytlo slovo hokej nesmírně žral (ano, i tento film). Btw. jedna malá poznámka Doug Dorsey po zranění, zaviněné pádem a úrazem hlavy přestal vidět na 18% oka a znamenalo to konec kariéry a přitom v současné době válí po světových klužištích výtečný švéd Matthias Weinhandl, který po faulu jednoho z českých hráčů na jedno oko nevidí vůbec a je to jeden z nejlepších hráčů vůbec (dokonce jednou čechy obral o medaily). Ale zpět k filmu, prostě pohodovka.(27.12.2009)

Ledové ostří patří do sekce prvních filmů, na které si v životě pamatuju. Měli jsme ho (a stále máme) natočený na VHS a já ho viděla, jednou a dvakrát a třikrát a desetkrát a za svůj dosavdní život možná fakt i stokrát. P. S. Z toho filmu pochází nejvtipnější hláška, kterou v upgradované verzi používáme dodnes: Musí to být chytrý hoch(3.1.2011)

Film z časov dominancie Wayna Gretzkyho, časov kedy NHL naberala na sile, časov kedy napriek rozpadu Sovietskeho zväzu, jeho bývalí odchovanci stále dominovali v hokeji, ale aj v krasokorčuľovaní. Tento film je krásne starý, detsky roztomilý, detsky romantický, ale pekný. Naša rodina v tých časoch sledovala krasokorčuľovanie a tento film bol navyše príjemným spestrením o niekoľko rokov neskôr, keď to odvysielali aj v našej televízii. Moira Kelly nebola prototypom prekrásnej ženy, telo mala síce pekné, ale tvár ani nie. Film je dosť naivný, ale je to zaujímavý príbeh, bolo to niečo iné. Oboch, Moiru aj D. B. Sweeneyho mám spojených s týmto filmom, podľa mňa ich vrchol kariéry, pre tú priam kultovosť tohto snímku. Podľa mňa aj to zakomponovanie Rusov nebolo zlé. Film je patriotický pre Američanov, ale únosne. Stará známa pohodička s dávkou nostalgie a tak hlúpym romantickým príbehom, že som si až predstavoval, aké by to bolo sa s nejakou ženou takto zoznámiť a súťažiť v krasokorčuľovaní. Podľa mňa je to krásny, náročný a nebezpečný šport, s ktorým mám spojené najmä ruské krásky a potom Jagudina a Pľuščenka. Zimná, no najmä vianočná a silvestrovská klasika.(26.10.2012)

[shlédnuto v televizi] Původně jsem myslel, že je to jen romanťárna a že na to nemám náladu. Pak jsem došel k závěru, že je to podle skutečných událostí... a pak najednou byl konec. Což je vlastně jistá známka jistých kvalit, které jsem ale fakticky nedovedl postřehnout. Vypnul jsem mozek a sledoval patosem a klišém střihnutý příběh o protikladech, které se přitahují... a k tomu ve světe krasobruslení, které fakticky nerad sleduju. Tedy nesleduju. A přesto jsem tenhle film sledoval a svým způsobem Dougovi strašně fandil.(29.12.2009)

• - Oba herce trénovala Sarah Kawahara, trenérka nejúspěšnější americké krasobruslařky Michelle Kwanové. (Ded@M@tes)

• - Díky tomuto zranění přišla Moira Kelly o roli Kit Kellerové, která jí byla nabídnuta ve filmu Velké vítězství. (Bauer)

• - Při nátáčení se společně s D.B. Sweeneyem věnovala dva měsíce tréninku krasobruslení. Při tomto tréninku mezi nimi vzniklo blízké přátelství, které trvá dodnes. (Bauer)