Ledové ostří

Ľadové ostrie

Drama / Komedie / Romantický / Sportovní

USA, 1992, 97 min

• flanker.27

Slaďárna typu tak blbé (přeslazené), až je to zábavné. Není snad klišé, které by se tu neuplatnilo, zápletka na úrovni harlekýnek, bez nápadu, postavy nezajímavé, všichni soupeři bezcharakterní, alespoň že se cynik může zasmát. Popularita téhle blbosti je mi záhadou (a to jsem se v průběhu času stal fanouškem krasobruslení. No možná právě proto ten film nemám rád...).(9.8.2006)

„Kompromis je nanič. Kompromis vám ublíži.“ Viete, na športových filmoch je pekné, že vôbec nie sú o športe. Nie je v nich miesto pre jednoznačné motivácie, učesané medziľudské vzťahy, jednoducho zaškatuľkované postavičky „dobrá-zlá“ a šťastné konce by mali byť trpké a s nádychom smutnej melanchólie. Ak sa tohto receptu budete držať, kvôli sebe, poctivému príbehu a prípadným divákom, môžete nakrútiť ROCKYHO, IHRISKO SNOV alebo pár podobných skvelých filmov (veľmi dobrý cez športové filmy je pán Redford – LEGENDA O VEĽKOM NÁVRATE, PRIRODZENÝ TALENT). Ak sa tomu vzopriete, vyprodukujete polotovar typu KOKOSY NA SNEHU alebo inú rozprávkovú nudu. Tvorcovia cukrovinky ĽADOVÉ OSTRIE na nás pália jedno klišé za druhým, vrátane otrasne stereotypných postáv v čele s prísnym, nič nechápajúcim no v jadre dobrým otcom (Terry O´Quinn).(2.2.2008)

Sportovní filmy mám moc rád a tenhle obzvlášť. Sice je to navíc říznuté hodnou dávkou romantiky, ale ta jde s krasobruslením celkem dobře dohromady. Doug a Kate jsou každý naprosto jiný, jejich hádky, rivalita a vzájemná averze, jsou znát celou první polovinu filmu, pak se ale podle rčení "Protiklady se přitahují" ukazuje čím dál víc, že ti dva jsou si vlastně už od počátku souzeni. Pěkný a zábavný film pro celou rodinu, na nedělní odpoledne.(5.12.2014)

"Vypadáš nervózní. Ty jsi opravdu nervózní? Jak moc jsi nervózní? Jsi hodně nervózní?" Po této smršti otázek bych se taky vyprázdnil horním otvorem jako Doug, ale o to tu nejde. Tady jde o oholené nohy, o "zoubky", o trénink, o knoflík, o děvky z Bostonu a hlavně o to, že co se škádlívá, to se rádo má. A Doug s Kate se škádlí prvoligově, takže já jsem spokojen, i když krasobruslení je až mým 141. nejoblíbenějším sportem - hned za kohoutími zápasy. To však nic nemění na tom, že jsem si z toho odnesl poučení a pokud někdy potkám dámu, která neumí prohrávat, tak s ní nebudu hrát hokej.(8.2.2017)

když film vznikl, byli mi 3 roky.. ale to nebrání tomu, že ho mám do teď tolik ráda.. Kdo by neznal, tak je to příběh o mladém výborném hojistovi, který bohužel po zranění nevidí na jedno oko. Jeho slibná kariéra tudíž končí. Ale naskytne se mu příležitost dostat se na led, alespoň jako partner nejlepší krasobruslařky posledních let. Jejich rivalita a nesympatie se časem začne tenčit a přeroste v co?? :) P.S. ZOUBKY :)(3.4.2009)

• - Oba herce trénovala Sarah Kawahara, trenérka nejúspěšnější americké krasobruslařky Michelle Kwanové. (Ded@M@tes)

• - Předtím, než Kate (Moira Kelly) a Doug (D. B. Sweeney) začnou hrát hokej, rolba čistí led. Když pak začnou, led ve stavu, jako před úpravou. (chleba24)

• - Španělská verze filmu má 102 minut. (Cheeker)