poster

Ledové ostří

 • USA

  The Cutting Edge

 • Slovensko

  Ľadové ostrie

Drama / Komedie / Romantický / Sportovní

USA, 1992, 97 min

 • Autogram
  **

  Tak trochu Hriešny tanec, len namiesto tanca korčuľovanie a namiesto priemernej zápletky žiadna. Zostal len (ne)dojímavý romantický rozhádaný príbeh a ani krasokorčuľovania sa filmu nedostalo, všetko si nechali výlučne na záverečnú scénu. Bohužiaľ nakoniec nadelili aj amerického pátosu, amerických vlajok a ďalšieho klišé.(15.3.2013)

 • Ravi
  **

  Pokud chcete vidět film o krasobruslení, je tenhle asi tím nejlepším možným řešením. Avšak jako sportovní dokumentární drama mi to trochu hapruje. Jde tu vlasně o sport? Člověk chvílemi neví, jestli ho při sledování zajímá víc příběh, romance nebo bruslení. Pravdou totiž je, že ani jednoho ve filmu není mnoho a k tomu v dosti slabé míře. Mě zkrátka mnohožánrové filmy neoslovují už kvůli tomu, že jsou mnohožánrové. Možná je to přísné, ale neztotožním se s filmem, který je tak trochu vším, ale povšechně nijaký. Dávám teda 50% = 2+/5(20.11.2010)

 • Skuby47
  ****

  Svižná vtipná komedie ze sportovního prostředí s romantickou zápletkou, slušnými hereckými i bruslařskými výkony, s třpytivými kostýmy i správnou soutěžní atmosférou. Ve své době to byl trhák, který oprávněně slavil u diváků i u mne velký úspěch a vyprovokoval k natáčení podobných snímků řadu následovatelů.(7.2.2012)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  "Vypadáš nervózní. Ty jsi opravdu nervózní? Jak moc jsi nervózní? Jsi hodně nervózní?" Po této smršti otázek bych se taky vyprázdnil horním otvorem jako Doug, ale o to tu nejde. Tady jde o oholené nohy, o "zoubky", o trénink, o knoflík, o děvky z Bostonu a hlavně o to, že co se škádlívá, to se rádo má. A Doug s Kate se škádlí prvoligově, takže já jsem spokojen, i když krasobruslení je až mým 141. nejoblíbenějším sportem - hned za kohoutími zápasy. To však nic nemění na tom, že jsem si z toho odnesl poučení a pokud někdy potkám dámu, která neumí prohrávat, tak s ní nebudu hrát hokej.(8.2.2017)

 • k212
  ****

  Ledové ostří je nejspíš jeden z nejvtipnějších filmů ze sportovního prostředí, který jsem viděla. A je mi úplně jedno, že je to hnusně lepivá červeňoučká knihovna. Film pádí kupředu ostošest, nebere si příliš servítky, hláška následuje za hláškou, krasobruslařské výstupy nejsou příliš konkrétní a zdlouhavé - ba naopak jsou sestříhané velmi chytře a efektivně. Takže vám ani příliš nevadí, že z bruslení nic moc nemáte. Pro příjemně rozesmátý podvečer kdykoliv znovu, i s těžce doznívajícím odérem hudby 80-tých let. 70%(17.12.2007)

 • - Při nátáčení se společně s D.B. Sweeneyem věnovala dva měsíce tréninku krasobruslení. Při tomto tréninku mezi nimi vzniklo blízké přátelství, které trvá dodnes. (Bauer)

 • - Díky tomuto zranění přišla Moira Kelly o roli Kit Kellerové, která jí byla nabídnuta ve filmu Velké vítězství. (Bauer)

 • - Předtím, než Kate (Moira Kelly) a Doug (D. B. Sweeney) začnou hrát hokej, rolba čistí led. Když pak začnou, led ve stavu, jako před úpravou. (chleba24)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace