Ledové ostří

The Cutting Edge

Ľadové ostrie

Drama / Komedie / Romantický / Sportovní

USA, 1992, 97 min

Ukázková podívaná z řad červené knihovny, od které jsem neočekával vůbec nic a dostalo se mi povedené romance z pro mě nepříliš známého krasobruslení. Zajímavý je především konstrast hokeje a krasobruslení jaký je v tomto snímku vytvořen. Mezi ústřední dvojicí to pěkně jiskří od začátku, tady i když se zrovna v lásce nemají :). Povedený filmeček, který si čtyři hvězdičky bez problámu zaslouží a u něhož bych se nebránil ani opětovné projekci. Mohu doporučit každému.(27.3.2009)

Měl by sis oholit nohy ... Typická americká romantická komedie, která je však z mého pohledu nadprůměrná. Když se podíváte na některé jiné a především novodobější tak je to děs a hrůza. Tahle je z určitého pohledu vtipná, romantikou mi to tam sice moc nezavánělo (možná, že je to i dobře - určitě by se tím něco zkazilo), celkem dobře i obsazená. Ale čím mě především zapoutala tak sportovním prostředím, přesně to film vyzdvyhuje do výšky, která se mi zdá uspokojivá ... no řekněte, nebyla jejich poslední jízda nádherná?(24.2.2008)

„Kompromis je nanič. Kompromis vám ublíži.“ Viete, na športových filmoch je pekné, že vôbec nie sú o športe. Nie je v nich miesto pre jednoznačné motivácie, učesané medziľudské vzťahy, jednoducho zaškatuľkované postavičky „dobrá-zlá“ a šťastné konce by mali byť trpké a s nádychom smutnej melanchólie. Ak sa tohto receptu budete držať, kvôli sebe, poctivému príbehu a prípadným divákom, môžete nakrútiť ROCKYHO, IHRISKO SNOV alebo pár podobných skvelých filmov (veľmi dobrý cez športové filmy je pán Redford – LEGENDA O VEĽKOM NÁVRATE, PRIRODZENÝ TALENT). Ak sa tomu vzopriete, vyprodukujete polotovar typu KOKOSY NA SNEHU alebo inú rozprávkovú nudu. Tvorcovia cukrovinky ĽADOVÉ OSTRIE na nás pália jedno klišé za druhým, vrátane otrasne stereotypných postáv v čele s prísnym, nič nechápajúcim no v jadre dobrým otcom (Terry O´Quinn).(2.2.2008)

Jistě, od začátku je jasné, že ti dva, kteří se nemohou snést, se do sebe zamilují a že film je tak dalším romantickým slaďákem, kterých už bylo natočeno stovky, ne-li tisíce. Jenže ono to zde funguje jinak - sympatičtí herci, příjemné prostředí zimních hal a krasobruslení. Příjemná podívaná na den, kdy chcete lenošit a nemáte náladu na náročné snímky.(25.12.2008)

Milé, zábavné, vkusně mixlé sport versus romantika a v nepsolední řadě to mezi sympatickou a charismatickou ústřední dvojicí jiskří tak, jak by to v romantickém filmu jiskřit mělo. Ano, skončí to tak jak skončí, ano, záběr na americkou vlajku je mi zcela cizí, ale na druhou stranu film navzdory obvyklému schématu není klišovitý (scénář je nadprůměrný v daném žánru), tak jak by se dalo očekávat a některé scény opravdu pobaví. Navíc postavy nejsou ploché a jednají racionálně, což jsou dvě věci, které americkým tvůrcům dělají největší problémy. Zasloužených 80%(1.3.2010)

• - Přímo na place při natáčení si Moira Kelly, která hraje Kate, zranila kotník. (Bauer)

• - Španělská verze filmu má 102 minut. (Cheeker)

• - Díky tomuto zranění přišla Moira Kelly o roli Kit Kellerové, která jí byla nabídnuta ve filmu Velké vítězství. (Bauer)