Ledové ostří

Ľadové ostrie

Drama / Komedie / Romantický / Sportovní

USA, 1992, 97 min

• Autogram

Tak trochu Hriešny tanec, len namiesto tanca korčuľovanie a namiesto priemernej zápletky žiadna. Zostal len (ne)dojímavý romantický rozhádaný príbeh a ani krasokorčuľovania sa filmu nedostalo, všetko si nechali výlučne na záverečnú scénu. Bohužiaľ nakoniec nadelili aj amerického pátosu, amerických vlajok a ďalšieho klišé.(15.3.2013)

• Ravi

Pokud chcete vidět film o krasobruslení, je tenhle asi tím nejlepším možným řešením. Avšak jako sportovní dokumentární drama mi to trochu hapruje. Jde tu vlasně o sport? Člověk chvílemi neví, jestli ho při sledování zajímá víc příběh, romance nebo bruslení. Pravdou totiž je, že ani jednoho ve filmu není mnoho a k tomu v dosti slabé míře. Mě zkrátka mnohožánrové filmy neoslovují už kvůli tomu, že jsou mnohožánrové. Možná je to přísné, ale neztotožním se s filmem, který je tak trochu vším, ale povšechně nijaký. Dávám teda 50% = 2+/5(20.11.2010)

Svižná vtipná komedie ze sportovního prostředí s romantickou zápletkou, slušnými hereckými i bruslařskými výkony, s třpytivými kostýmy i správnou soutěžní atmosférou. Ve své době to byl trhák, který oprávněně slavil u diváků i u mne velký úspěch a vyprovokoval k natáčení podobných snímků řadu následovatelů.(7.2.2012)

"Vypadáš nervózní. Ty jsi opravdu nervózní? Jak moc jsi nervózní? Jsi hodně nervózní?" Po této smršti otázek bych se taky vyprázdnil horním otvorem jako Doug, ale o to tu nejde. Tady jde o oholené nohy, o "zoubky", o trénink, o knoflík, o děvky z Bostonu a hlavně o to, že co se škádlívá, to se rádo má. A Doug s Kate se škádlí prvoligově, takže já jsem spokojen, i když krasobruslení je až mým 141. nejoblíbenějším sportem - hned za kohoutími zápasy. To však nic nemění na tom, že jsem si z toho odnesl poučení a pokud někdy potkám dámu, která neumí prohrávat, tak s ní nebudu hrát hokej.(8.2.2017)

Ledové ostří je nejspíš jeden z nejvtipnějších filmů ze sportovního prostředí, který jsem viděla. A je mi úplně jedno, že je to hnusně lepivá červeňoučká knihovna. Film pádí kupředu ostošest, nebere si příliš servítky, hláška následuje za hláškou, krasobruslařské výstupy nejsou příliš konkrétní a zdlouhavé - ba naopak jsou sestříhané velmi chytře a efektivně. Takže vám ani příliš nevadí, že z bruslení nic moc nemáte. Pro příjemně rozesmátý podvečer kdykoliv znovu, i s těžce doznívajícím odérem hudby 80-tých let. 70%(17.12.2007)

• - Při nátáčení se společně s D.B. Sweeneyem věnovala dva měsíce tréninku krasobruslení. Při tomto tréninku mezi nimi vzniklo blízké přátelství, které trvá dodnes. (Bauer)

• - Díky tomuto zranění přišla Moira Kelly o roli Kit Kellerové, která jí byla nabídnuta ve filmu Velké vítězství. (Bauer)

• - Předtím, než Kate (Moira Kelly) a Doug (D. B. Sweeney) začnou hrát hokej, rolba čistí led. Když pak začnou, led ve stavu, jako před úpravou. (chleba24)