poster

Země úsměvů a snů (TV seriál)

Hudební

Československo, 1970, 6x72 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (4)

 • NinadeL
  ***

  6/6 Miloš Kopecký jako průvodce světem klasické operety. Ukázky pospojované komentářem a sem tam činoherní výstup. Začínáme velkolepě Offenbachem, nechybí Orfeus v podsvětí a Krásná Helena. Po té zůstáváme ještě ve třetím díle v Paříži, kde se Kopecký stává Oldřichem Novým a střihne si dvojroli Floridora a Celesténa ze Slečny Netykavky, což je skutečně zážitek. V dalších epizodách se podíváme do Vídně, Netopýr a Cikánský baron nechybějí. Dále je čas na Čardášovou princeznu a v posledním díle se řeší velkolepě Polská krev. Na poměry ČST Ostrava vcelku zdařilý cyklus. Ty dabované výstupy Jiřího Valy nebo Květy Fialové laskavý divák promine.(23.2.2020)

 • Snorlax
  **

  Nápad průvodců operetami není zcela špatný, Miloš Kopecký je jako obvykle šarmantní. Ale nikdy nepochopím, proč si musí opera a opereta v televizi pronajímat těla činoherců. Samotní zpěváci by to určitě zvládli také, postavit se před kameru a otvírat ústa dle textu, který často zpívají. Takto jsou dehonestováni na pouhý zvuk, oni sami se objevit nesmí. Činoherci jsou zase ponižováni tím, že se stávají pouhými těly, jejichž ústa mají problém trefit se do zpěvu někoho jiného. Tento pořad je jasným dokladem toho, jak blbě to vypadá, když někdo půjčí tělo a někdo zpěv a má z toho vzniknout monolit. Nevznikne.(31.12.2012)

 • otík
  ***

  Uvedeno v titulcích jako V zemi úsměvů a snů. Hudební cyklus o šesti dílech, kde Miloš Kopecký a Josef Kobr provázejí diváky operetami různých autorů. Díly: Papá Offenbach 1 + 2, Francouzská opereta mimooffenbachovská, Straussovský dekameron, Hodný strýček Imre, Večer s Oskarem Nedbalem.(31.1.2016)

 • raduna01
  ***

  Země úsměvů a snů je pořad, ve kterém nás Miloš Kopecký a Josef Kobr provázejí světoznámými operetami. Celkem se jedná o šest dílů z let 1970 - 1974 a jsou samostatně uváděné na ČSFD. Papá Offenbach 1 a 2, Francouzská opereta mimooffenbachovská, Straussovský dekameron, Hodný strýček Imre, Večer s Oskarem Nedbalem.(21.12.2012)