poster

Giant Mechanical Man, The

 • Austrálie

  Love Is in the Air

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2012, 94 min

Režie:

Lee Kirk

Scénář:

Lee Kirk

Kamera:

Doug Emmett

Hudba:

Rich Ragsdale

Střih:

Robert Komatsu

Scénografie:

Paulette Georges
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ABLABLABLA
  ***

  To je prostě práce mých snů poté, co dostuduju dějiny umění. Dělat kustoda. Nebo v jejím případě jen blokací dveří. Jop... protože to vůbec nedělají samé důchodkyně, které baví buzerovat lidi a pronásledovat je po galerii, abyste náááhodou pod ty tenké letní šaty neukradli jeden z těch 1x2 metry obrazů nebo z těch 10kg soch. Nebo nedejbože, když máte v ruce svetr, protože se udělalo tepleji, tak si ho musíte dát na sebe, jelikož pod tím svetrem bych mohla velmi lehce uschovávat Picassův autoportrét z Veletržního paláce... true story bro. Jedna z dalších "pravdivých" story je tady. Zajdete za vedoucí, řeknete jí, že nesnášíte svou práci a chcete dělat něco jiného. Co na to vedoucí v reálném světě? Zahraje si na Milionáře a řekne Máte padáka. Co vedoucí v tomto filmu? Zeptá se, co byste chtěli dělat a vytvoří vám na to pracovní pozici. Jooo v takovém světě, bych chtěla žít. Nejlepší byl stejně Topher Grace. Ten si tu zahrál jednu vydařenou kuriozní postavičku. Jak začít vykládat sám o sobě, jaký jste king, že létáte první třídou a jste slavný spisovatel? Začněte mluvit o vašem svetru, že kouše a že si ho zrovna vzal, když letěl na autogramiádu.. první třídou.. blablabla. Perfect. Milá romantika, která ale dle mého není ničím odlišná od jiných jejího druhu.(31.7.2015)

 • reqiuem
  ***

  Bylo by chybou myslet si o filmu, že je jednoduchý nebo přímočarý, stejně jako ho hodnotit z hlediska jeho rozpočtu. I když tady si pod sebou podřezat větev musim, protože právě díky nízkýmu rozpočtu vznikla docela svěží věc, která svůj potenciál táhne díky neotřelým a "nepříliš" známým tvářím, které filmu dodávají (a to právě v jeho nepříjemných pokusech o filosofii života) na pravdivosti a hloubce. Nedovedu si představit obyčejnější pár, obyčejnější situaci zasazenou do tak vtipnýho a lehce ironickýho kontextu, který zároveň osciluje mezi pocity deprese a zahlédnuté naděje. Ve svých důsledcích by se mohl k tíživějším myšlenkám divák dopracovat sám, ale na to mu film nechává prostoru až příliš a tak se ve výsledku stává paradoxně docela plochým. Dokonale ale zapadá do dnešní společnosti, jejích hodnot a "civilizačních chorob". Film by v tomhle smyslu mohl být hodnocen skoro nadprůměrně, kdyby nebylo tolik vykonstrovaného a happyendem končícího příběhu. Přesto je sladký filmu věřit, protože nabízí jistej druh útěchy, právě v oné jednoduchosti a obyčejnosti. Bohužel happyend je o to horší, že maskuje princip náhody aktivním postojem obou postav. Takhle to většinou nefunguje, i když tady už bych byl až příliš subjektivní a nad plauzibilností by se dalo spekulovat dlouho.(4.1.2013)

 • emma53
  ****

  "Je potřeba jenom jednoho člověka, abyste se cítili jedineční, důležití a součástí tohoto světa." Takový docela obyčejný příběh, který se může stát každému z nás. Pocit osamělosti dvou moc sympatických lidiček, kteří se cítí ztracení, ale nevzdávají to a hledají nejen sami sebe, ale i to svoje místo na zemi. Relax a pohoda.(3.9.2014)

 • Frajer42
  *

  Obyčejný romantický film o dvou lidech, kteří v sobě vzájemně nacházejí spřízněné duše. Jejich hledání životního štěstí je ovšem natolik nudné a režie natolik nezajímavá, že byl pro mě snímek takřka utrpením. Herci ani herečky mi nepadli do oka. Zasmál jsem se vyloženě jen sporadicky, a to hlavně u pasáží, kdy prožívala své minuty na scéně vtipná složka Topher Grace. Film na mě působil dojmem, že se snažil být neskutečně originální, ale pramálo se mu to dařilo. Naopak sklouzával do velmi oblíbených stereotypů. Obávám se, že se jedná o převážně ženskou záležitost. Scénář nebyl napsán pro moje oči. Film mě nedokázal zaujmout prakticky v žádném ohledu. Viděno v rámci Společné výzvy s Lucinkou. Film nám vybrala uživatelka eLeR.(11.10.2016)

 • V.Silver
  ****

  Jsem mile překvapen! Sice to komedie právě nebyla, spíše takové milé drama o lidech, kteří tak trochu hledají sebe sama. Pravda, tím koncem film vlastně popřel celou svou myšlenku - to jest, že lidé nemusí neustále mít nějaký vyšší cíl ani smysl života, stačí jej jen žít - ale bez toho konce by to zase nebyla taková zvláštní romance ze ZOO :) Nevím, jestli se to zdálo jenom mně, ale některé postavy mi přišly opravdu prvoplánové :) Každopádně ideální demotivátor na nedělní večer, protože po tomhle filmu se vám nebude chtít v pondělí ráno vstávat do práce :) 75%(30.6.2013)

 • - Natáčení začalo v listopadu 2010 v Detroitu v Michiganu. (..Lucas..)