Deokingtuheocheu

• Jižní Korea 더킹투허츠 (více)

Epizody(20)

V alternativní realitě, kde je Jižní Korea konstituční monarchií, se lehkomyslný princ zaplete s důstojnicí severokorejských speciálních jednotek. (Netflix)

Recenze uživatele Vavča k tomuto seriálu (1)

Deokingtuheocheu (2012)

Uf, vyplodit komentář na tuto sérii bude možná těžší, než se zdá. Jasně všechny láká hlavní dvojka, ale přiznejme si, tento seriál zasadil schéma typického romantického korejského vztahu do trochu neobvyklých reálií. Alternativní historie, královská rodina v Jižní Koreji?! Mnoho významů a narážek na politiku, historii, o kterých si nejsem jistý, zda byly úmyslné, nebo se tam nějak náhodou připletly. Stejně jako vývoj scénáře. Ten je totiž docela průměrný, do 6. dílu nic moc děj, pak se to rozjíždí a od 10 dílu tempo nabírá větší otáčky. Škoda jen mnohých nelogičností typických (spíše pro anime), kabaretně, směšně divný záporák, co je vždy o krok vepředu, správňáci, co ho nesejmou ostřelačkou, ale chtějí ho zatknout atd. Prostě míra idealismu obsažená v seriálu je větší, než nebezpečná. Jenže na druhou stranu, pro toho, kdo se zajímá o Koreu, mezinárodní vztahy v oblasti, je to seriál velmi výživný, který by se dal dlouho analyzovat a najít se v něm dá celá řada podivuhodných, pozitivních myšlenek se kterými bych i souhlasil (např. že Čína, Rusko, USA, by se mohly starat o někoho jiného taky, tlak mezinárodní zbrojařské lobby atd.) Ale zpět k tomu, jaký seriál je. Ze začátku nic moc, postupně úroveň fórů a kulturních narážek roste(viz. diskuze Girls Generation). Ovšem kromě někdy klopýtavého scénáře sráží seriál dolů hlavně přebytečná délka, asi bych krátil o čtvrtinu, každý díl tak o 15 minut. Naštěstí Ha-ji Won a Lee Seung-Ki svým hereckým uměním a šarmem zachraňují, co se dá. Pokud jste nováčci nebo málo znalí příznivci korejské tvorby klidně si hvěždu přidejte (ale my se srdcem dlouhodobě spáleným korejskými, japonskými, čínskými citovými mrazy asi měnit nebudeme:)) Seriál je rozhodně nadprůměr pro letošek a v Koreji určitě jeden z nejlepších. Konec vyčerpávajícího hlášení. A nevím proč, nějak mi moc neutkvěla v paměti hudba seriálu, byť jsou zde různé známé motivy jako Jízda Valkýr apod. ()