Reklama

Reklama

Deokingtuheocheu

(seriál)
  • Jižní Korea 더킹투허츠 (více)

Epizody(20)

V alternativní realitě, kde je Jižní Korea konstituční monarchií, se lehkomyslný princ zaplete s důstojnicí severokorejských speciálních jednotek. (Netflix)

Recenze (19)

Tyckin 

všechny recenze uživatele

Tedy málem jsem to po 5. dílech ukončil, protože úvod mne opravdu nedokázal zaujmout. Hlavní dvojka, ač objektivně kvalitní, mne ale nedokázala příliš pobavit, Server zde měl příliš komediální tvář a zápletky byly velmi absurdní, navíc Klub M a jejich ujetej šéf byl fakt trochu moc ujetej. Nicméně po zlomu v 7. části se děj dal trochu do pohybu, ač realizace dané události byla provedena velmi slabě. Hudba nic moc, ale obsah na téma moci, politiky a všudypřítomné korupce mne nakonec dokázal zabavit. Romantika jak to tak bývá, v korejském seriálu chybět nemohla. Události sice nadále probíhají absurdním a nelogickým způsobem, ale koukat se na to dá, občas se objeví i slušná dávka napětí či emocí, tudíž jsem to nejen pro Ha Ji-won dojel až do závěru. Ovšem ten závěr s hlavním padouchem by si zasloužil mnohem více prostoru, ne to takhle odbýt. 73% ()

Vavča 

všechny recenze uživatele

Uf, vyplodit komentář na tuto sérii bude možná těžší, než se zdá. Jasně všechny láká hlavní dvojka, ale přiznejme si, tento seriál zasadil schéma typického romantického korejského vztahu do trochu neobvyklých reálií. Alternativní historie, královská rodina v Jižní Koreji?! Mnoho významů a narážek na politiku, historii, o kterých si nejsem jistý, zda byly úmyslné, nebo se tam nějak náhodou připletly. Stejně jako vývoj scénáře. Ten je totiž docela průměrný, do 6. dílu nic moc děj, pak se to rozjíždí a od 10 dílu tempo nabírá větší otáčky. Škoda jen mnohých nelogičností typických (spíše pro anime), kabaretně, směšně divný záporák, co je vždy o krok vepředu, správňáci, co ho nesejmou ostřelačkou, ale chtějí ho zatknout atd. Prostě míra idealismu obsažená v seriálu je větší, než nebezpečná. Jenže na druhou stranu, pro toho, kdo se zajímá o Koreu, mezinárodní vztahy v oblasti, je to seriál velmi výživný, který by se dal dlouho analyzovat a najít se v něm dá celá řada podivuhodných, pozitivních myšlenek se kterými bych i souhlasil (např. že Čína, Rusko, USA, by se mohly starat o někoho jiného taky, tlak mezinárodní zbrojařské lobby atd.) Ale zpět k tomu, jaký seriál je. Ze začátku nic moc, postupně úroveň fórů a kulturních narážek roste(viz. diskuze Girls Generation). Ovšem kromě někdy klopýtavého scénáře sráží seriál dolů hlavně přebytečná délka, asi bych krátil o čtvrtinu, každý díl tak o 15 minut. Naštěstí Ha-ji Won a Lee Seung-Ki svým hereckým uměním a šarmem zachraňují, co se dá. Pokud jste nováčci nebo málo znalí příznivci korejské tvorby klidně si hvěždu přidejte (ale my se srdcem dlouhodobě spáleným korejskými, japonskými, čínskými citovými mrazy asi měnit nebudeme:)) Seriál je rozhodně nadprůměr pro letošek a v Koreji určitě jeden z nejlepších. Konec vyčerpávajícího hlášení. A nevím proč, nějak mi moc neutkvěla v paměti hudba seriálu, byť jsou zde různé známé motivy jako Jízda Valkýr apod. ()

Reklama

Pethushka 

všechny recenze uživatele

Stejně tak, jako umí být tenhle seriál krásný, umí být i krutý. A i když Korea moje srdce zasáhla už několikrát, zase mě dostala na plné čáře. Na tohle se člověk psychicky prostě nepřipraví. Drama o královské rodině je samo o sobě obrovské téma. A pak je tu ta "věc" mezi severem a jihem...Ta je tu využita opravdu fantasticky. Hudba je sice poměrně nenápadná, ale ve mně toho zanechala spoustu. Nemluvě o tom, že hlavně díky ní byly některé klíčové scény tak velkolepé. Výkony hlavních dvou představitelů a celý jejich vztah snad ani není třeba komentovat. Fascinována jsem byla také princeznou a synem hlavního tajemníka. Jediné, co se jim podle mě až tak moc nepovedlo, bylo celé to MS (14. a 15. epizoda). Brzy jsem jim to ale odpustila a nechala se unášet dál. Dorama, které mi nedalo spát a vrátilo mě někam na začátek, kdy jsem se u sledování uměla opravdu nadchnout. Dorama, které mě ne jednou dostalo...5* ()

Zíza 

všechny recenze uživatele

Ze začátku mě to moc nebavilo, nebylo to špatné, ale ani žádný zázrak jsem v tom nespatřovala. Navíc hlavní hrdina mě svým chováním neustále rozčiloval a byl mi nesympatický. Jenomže se to změnilo. Zamiloval se, trpěl a zesílil. Naproti tomu jeho milovanou Severokorejku jsem si zamilovala okamžitě – silná, sebejistá a nefňukala. Nikdy. Ale měla vtipný přízvuk. Vývoj vztahu mezi nimi dvěma byl moc krásně podaný. Moc dobře se na ně koukalo, protože přes začáteční neshody si byli oporou (navíc měli opravdu vztah se vším všudy). Překonali společně spoustu překážek a nakonec to dopadlo, jak to dopadlo. Co ještě přispívalo k mé spokojenosti, byly vedlejší postavy. Nudný, ale nadmíru hodný panáček-vojáček a sourozenci Lee Jae Ha, hlavně starší bratr, ten byl úžasný. Takže co se týče postav a jejich vývoje (a že se opravdu posunou!) bych seriál doporučila. Ale tady doporučení nekončí, příběh totiž také není vůbec špatný. Sbližování Sever a Jižní Korei je sice vcelku ohrané téma, ale tady se mi jeho pojetí opravdu líbilo. A hlavní záporák byl super ubožák (ne ve smyslu, že by stál jako záporák za starou bačkoru). Napínavé až do konce, až se to skoro nedalo vydržet. Samozřejmě mělo nějaké vady na kráse, chvílemi i nudné scény, ale jako celek to hodnotím velmi kladně. Rozhodně přijde den, kdy si to pustím ještě jednou. Velmi silné 4* (ale třeba to po 2. zhlédnutí nebo po stém rozmyslení zvednu). P. S.: Působí to tak jenom na mě, ale vážně Lee Seung Ki každou svou oponentku opravdu donutí, aby se do něj zamilovala? Má vždycky tak pěknou chemii s ostatními a dobře se na to kouká. :-) Přeloženo. Edit. 16.6.2019 - tak jsem koukla znovu a pořád mě to bavilo. Sice jsem tam našla víc kiksů, ale co už, pořád to bylo zábavné, napínavé a ústřední hrdinové mě pořád bavili. I když tedy ta mezinárodní politika mě tahala za moje studia mezinárodních vztahů. :-D ()

ainny 

všechny recenze uživatele

Tak hele, lidi, já dám čtyři hvězdičky... Tři za děj a tu čtvrtou za hlavní představitele. Ha Ji-won je prostě (nejen) korejská akční jednička a Lee Seung-gi zase skvěle hraje rozmazlený spratky, co během seriálu ukážou, co v nich ve skutečnosti je. No a ten děj. Až do cca 18. dílu mě to celkem bavilo, i když té politiky tam mohlo být o něco míň. Ale ty poslední tři díly... to už byla hlavně politika a soudruh sem a soudruh tam. Na to jsem docela dost háklivá a děsně mě to štvalo. Celý seriál celkem slušně odhaluje jihokorejský komplex jménem Severní Korea (tedy ne že bych se jim zase nějak moc divila) a maskování severojižní láskou se mu moc nedařilo. Vytknout musím ještě dvě věci... 19. díl - ten mě tedy neskutečně nakrknul. Sice jsem tušila, ale tušit není vědět, že jo. A muzika, ta byla hodně slabá. U většiny korejských věcí ji poslouchám pořád dokola. Tady nebylo nic, co by mi utkvělo v paměti, takže OST jde hodně daleko mimo mě. ()

Galerie (9)

Zajímavosti (1)

  • S hlavní seriálovou rolí bylo v době předprodukce spojováno dokonce i jméno jihokorejského herce Byeong-heon Lee. Ten ale nabídku na úkor nabídky, ztvárnit hlavní roli v historickém snímku Masquerade, odmítl. Stejnou nabídku odmítla také i dvojice dále oslovených herců, In-sung Jo a Je-hoon Lee, který nabídku odmítl na úkor nabídky objevit se v televizní sérii Fashion King vysílané televizní stanicí SBS v  roce 2012. Hlavní role byla seriálovými tvůrci přeobsazena populárním jihokorejským hercem Seung-gi Lee. (Conspi)

Reklama

Reklama