poster

Deokingtuheocheu (TV seriál)

 • Jižní Korea

  더킹투허츠

 • anglický

  The King 2hearts

 • anglický

  The King 2 Hearts

 • anglický

  King

  (neoficiální název)
 • anglický

  King 2 Hearts

  (neoficiální název)
 • anglický

  The King

  (neoficiální název)

Romantický / Komedie / Drama / Akční

Jižní Korea, 2012, 20x60 min

 • Zíza
  ****

  Ze začátku mě to moc nebavilo, nebylo to špatné, ale ani žádný zázrak jsem v tom nespatřovala. Navíc hlavní hrdina mě svým chováním neustále rozčiloval a byl mi nesympatický. Jenomže se to změnilo. Zamiloval se, trpěl a zesílil. Naproti tomu jeho milovanou Severokorejku jsem si zamilovala okamžitě – silná, sebejistá a nefňukala. Nikdy. Ale měla vtipný přízvuk. Vývoj vztahu mezi nimi dvěma byl moc krásně podaný. Moc dobře se na ně koukalo, protože přes začáteční neshody si byli oporou (navíc měli opravdu vztah se vším všudy). Překonali společně spoustu překážek a nakonec to dopadlo, jak to dopadlo. Co ještě přispívalo k mé spokojenosti, byly vedlejší postavy. Nudný, ale nadmíru hodný panáček-vojáček a sourozenci Lee Jae Ha, hlavně starší bratr, ten byl úžasný. Takže co se týče postav a jejich vývoje (a že se opravdu posunou!) bych seriál doporučila. Ale tady doporučení nekončí, příběh totiž také není vůbec špatný. Sbližování Sever a Jižní Korei je sice vcelku ohrané téma, ale tady se mi jeho pojetí opravdu líbilo. A hlavní záporák byl super ubožák (ne ve smyslu, že by stál jako záporák za starou bačkoru). Napínavé až do konce, až se to skoro nedalo vydržet. Samozřejmě mělo nějaké vady na kráse, chvílemi i nudné scény, ale jako celek to hodnotím velmi kladně. Rozhodně přijde den, kdy si to pustím ještě jednou. Velmi silné 4* (ale třeba to po 2. zhlédnutí nebo po stém rozmyslení zvednu). P. S.: Působí to tak jenom na mě, ale vážně Lee Seung Ki každou svou oponentku opravdu donutí, aby se do něj zamilovala? Má vždycky tak pěknou chemii s ostatními a dobře se na to kouká. :-) Přeloženo. Edit. 16.6.2019 - tak jsem koukla znovu a pořád mě to bavilo. Sice jsem tam našla víc kiksů, ale co už, pořád to bylo zábavné, napínavé a ústřední hrdinové mě pořád bavili. I když tedy ta mezinárodní politika mě tahala za moje studia mezinárodních vztahů. :-D(31.1.2013)

 • Pethushka
  *****

  Stejně tak, jako umí být tenhle seriál krásný, umí být i krutý. A i když Korea moje srdce zasáhla už několikrát, zase mě dostala na plné čáře. Na tohle se člověk psychicky prostě nepřipraví. Drama o královské rodině je samo o sobě obrovské téma. A pak je tu ta "věc" mezi severem a jihem...Ta je tu využita opravdu fantasticky. Hudba je sice poměrně nenápadná, ale ve mně toho zanechala spoustu. Nemluvě o tom, že hlavně díky ní byly některé klíčové scény tak velkolepé. Výkony hlavních dvou představitelů a celý jejich vztah snad ani není třeba komentovat. Fascinována jsem byla také princeznou a synem hlavního tajemníka. Jediné, co se jim podle mě až tak moc nepovedlo, bylo celé to MS (14. a 15. epizoda). Brzy jsem jim to ale odpustila a nechala se unášet dál. Dorama, které mi nedalo spát a vrátilo mě někam na začátek, kdy jsem se u sledování uměla opravdu nadchnout. Dorama, které mě ne jednou dostalo...5*(6.1.2013)

 • Tyckin
  ****

  Tedy málem jsem to po 5. dílech ukončil, protože úvod mne opravdu nedokázal zaujmout. Hlavní dvojka, ač objektivně kvalitní, mne ale nedokázala příliš pobavit, Server zde měl příliš komediální tvář a zápletky byly velmi absurdní, navíc Klub M a jejich ujetej šéf byl fakt trochu moc ujetej. Nicméně po zlomu v 7. části se děj dal trochu do pohybu, ač realizace dané události byla provedena velmi slabě. Hudba nic moc, ale obsah na téma moci, politiky a všudypřítomné korupce mne nakonec dokázal zabavit. Romantika jak to tak bývá, v korejském seriálu chybět nemohla. Události sice nadále probíhají absurdním a nelogickým způsobem, ale koukat se na to dá, občas se objeví i slušná dávka napětí či emocí, tudíž jsem to nejen pro Ha Ji-won dojel až do závěru. Ovšem ten závěr s hlavním padouchem by si zasloužil mnohem více prostoru, ne to takhle odbýt. 73%(2.5.2018)

 • ainny
  ****

  Tak hele, lidi, já dám čtyři hvězdičky... Tři za děj a tu čtvrtou za hlavní představitele. Ha Ji-won je prostě (nejen) korejská akční jednička a Lee Seung-gi zase skvěle hraje rozmazlený spratky, co během seriálu ukážou, co v nich ve skutečnosti je. No a ten děj. Až do cca 18. dílu mě to celkem bavilo, i když té politiky tam mohlo být o něco míň. Ale ty poslední tři díly... to už byla hlavně politika a soudruh sem a soudruh tam. Na to jsem docela dost háklivá a děsně mě to štvalo. Celý seriál celkem slušně odhaluje jihokorejský komplex jménem Severní Korea (tedy ne že bych se jim zase nějak moc divila) a maskování severojižní láskou se mu moc nedařilo. Vytknout musím ještě dvě věci... 19. díl - ten mě tedy neskutečně nakrknul. Sice jsem tušila, ale tušit není vědět, že jo. A muzika, ta byla hodně slabá. U většiny korejských věcí ji poslouchám pořád dokola. Tady nebylo nic, co by mi utkvělo v paměti, takže OST jde hodně daleko mimo mě.(29.9.2012)

 • Ceres
  ****

  Hlavní plus tohot drama je, že mě udrželo prakticky celých 20 dílů v pozoru. Scénář originální navíc s příměsí konfliktu a vztahů mezi Severem a JIhem. Za další, je tu Ha Ji-won, která mě jako herečka baví, rád se na ní dívám a líbí se mi taky jako žena. Co se mi hodně nelíbí, je nezvládnutost akčních scén, to byl vždy průser, ale to je pro k-dramata typické. Hodně mě i štvala hlavní mužská role a celková délka seriálu. 20. dílů bylo moc, a ti cizinci podali fakt špičkový výkon (to myslím ironicky). Seriál trpí i klasickou nelogičností a idealismem, ale to asi nemá cenu rozebírat. První díly byly nic moc, vrchol přišel kolem 7-8. dílu, ve spojistosti se starším bratrem Jae-ha. Poté i když přituhovalo, tak už seriál ztrácel na zajímavosti a poslední 2 díly už byly prostě moc. Stále ale seriál držel diváka až do konce, což musím ocenit, což nakonec převážilo, že jsem přidal, protože to bylo přesně "mezi".(28.12.2013)

 • - S hlavní seriálovou rolí bylo v době předprodukce spojováno dokonce i jméno jihokorejského herce Byeong-heon Lee. Ten ale nabídku na úkor nabídky, ztvárnit hlavní roli v historickém snímku Masquerade, odmítl. Stejnou nabídku odmítla také i dvojice dále oslovených herců, In-sung Jo a Je-hoon Lee, který nabídku odmítl na úkor nabídky objevit se v televizní sérii Fashion King vysílané televizní stanicí SBS v  roce 2012. Hlavní role byla seriálovými tvůrci přeobsazena populárním jihokorejským hercem Seung-gi Lee. (Conspi)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace