Deokingtuheocheu (TV seriál)

King

King 2 Hearts

The King

Romantický / Komedie / Drama / Akční

Jižní Korea, 2012, 21 h 24 min (Minutáž: 63–66 min)

Stejně tak, jako umí být tenhle seriál krásný, umí být i krutý. A i když Korea moje srdce zasáhla už několikrát, zase mě dostala na plné čáře. Na tohle se člověk psychicky prostě nepřipraví. Drama o královské rodině je samo o sobě obrovské téma. A pak je tu ta "věc" mezi severem a jihem...Ta je tu využita opravdu fantasticky. Hudba je sice poměrně nenápadná, ale ve mně toho zanechala spoustu. Nemluvě o tom, že hlavně díky ní byly některé klíčové scény tak velkolepé. Výkony hlavních dvou představitelů a celý jejich vztah snad ani není třeba komentovat. Fascinována jsem byla také princeznou a synem hlavního tajemníka. Jediné, co se jim podle mě až tak moc nepovedlo, bylo celé to MS (14. a 15. epizoda). Brzy jsem jim to ale odpustila a nechala se unášet dál. Dorama, které mi nedalo spát a vrátilo mě někam na začátek, kdy jsem se u sledování uměla opravdu nadchnout. Dorama, které mě ne jednou dostalo...5*(6.1.2013)

Tohle se mi hodnotí dost těžko. Za naprosto příšernou vojenskou a akční část bych dala nejradši mínus hvězdičky. Za love story tak tři (ovšem za tu "vedlejší" mezi princeznou a bodyguardem klidně i víc). Co mě donutilo na seriál dokoukat byla ale naprosto parádní, napínavá a gradující politická zápletka. Ta měla opravdu sílu, od rodinné tragédie začal mít seriál najednou úplně jinou, perfektní atmosféru. Škoda, že to tak nevydrželo úplně po celou dobu - především část s oficírskými hrami a s únosem byla opravdu utrpení - skoro bych věřila, že scénář k tomu psalo desetiletý dítě. Celkově budu tedy hodnotit průměrem. Pokud jde o herecký výkony, tak Lee Seung-Ki zahrál přesně to, co jsem od něj čekala. Je to prostě dobrý herec a role krále se zhostil podle mě na jedničku. Naopak Ha Ji-won mi přišla naprosto příšerná. Postavu severokorejské agentky absolutně nezvládla, tu drsňačku jsem jí nevěřila ani na minutu a v akčních scénách byla vyloženě komická. Výkon dobrý do nějaké komedie, ale do vážné akce už prosím nikdy ne. Naštěstí ženskou část zachránila parádní královna-matka a hlavně Lee Yoon-Ji v roli princezny, která hlavní představitelku přehrála na 100%. Jinak bych ještě vyčetla příliš viditelný product placement - hlavně ty neustále vystavovaný hodinky, to bylo přece jenom trochu moc. :-)(2.8.2013)

Hlavní plus tohot drama je, že mě udrželo prakticky celých 20 dílů v pozoru. Scénář originální navíc s příměsí konfliktu a vztahů mezi Severem a JIhem. Za další, je tu Ha Ji-won, která mě jako herečka baví, rád se na ní dívám a líbí se mi taky jako žena. Co se mi hodně nelíbí, je nezvládnutost akčních scén, to byl vždy průser, ale to je pro k-dramata typické. Hodně mě i štvala hlavní mužská role a celková délka seriálu. 20. dílů bylo moc, a ti cizinci podali fakt špičkový výkon (to myslím ironicky). Seriál trpí i klasickou nelogičností a idealismem, ale to asi nemá cenu rozebírat. První díly byly nic moc, vrchol přišel kolem 7-8. dílu, ve spojistosti se starším bratrem Jae-ha. Poté i když přituhovalo, tak už seriál ztrácel na zajímavosti a poslední 2 díly už byly prostě moc. Stále ale seriál držel diváka až do konce, což musím ocenit, což nakonec převážilo, že jsem přidal, protože to bylo přesně "mezi".(28.12.2013)

Tedy málem jsem to po 5. dílech ukončil, protože úvod mne opravdu nedokázal zaujmout. Hlavní dvojka, ač objektivně kvalitní, mne ale nedokázala příliš pobavit, Server zde měl příliš komediální tvář a zápletky byly velmi absurdní, navíc Klub M a jejich ujetej šéf byl fakt trochu moc ujetej. Nicméně po zlomu v 7. části se děj dal trochu do pohybu, ač realizace dané události byla provedena velmi slabě. Hudba nic moc, ale obsah na téma moci, politiky a všudypřítomné korupce mne nakonec dokázal zabavit. Romantika jak to tak bývá, v korejském seriálu chybět nemohla. Události sice nadále probíhají absurdním a nelogickým způsobem, ale koukat se na to dá, občas se objeví i slušná dávka napětí či emocí, tudíž jsem to nejen pro Ha Ji-won dojel až do závěru. Ovšem ten závěr s hlavním padouchem by si zasloužil mnohem více prostoru, ne to takhle odbýt. 73%(2.5.2018)

Uf, vyplodit komentář na tuto sérii bude možná těžší, než se zdá. Jasně všechny láká hlavní dvojka, ale přiznejme si, tento seriál zasadil schéma typického romantického korejského vztahu do trochu neobvyklých reálií. Alternativní historie, královská rodina v Jižní Koreji?! Mnoho významů a narážek na politiku, historii, o kterých si nejsem jistý, zda byly úmyslné, nebo se tam nějak náhodou připletly. Stejně jako vývoj scénáře. Ten je totiž docela průměrný, do 6. dílu nic moc děj, pak se to rozjíždí a od 10 dílu tempo nabírá větší otáčky. Škoda jen mnohých nelogičností typických (spíše pro anime), kabaretně, směšně divný záporák, co je vždy o krok vepředu, správňáci, co ho nesejmou ostřelačkou, ale chtějí ho zatknout atd. Prostě míra idealismu obsažená v seriálu je větší, než nebezpečná. Jenže na druhou stranu, pro toho, kdo se zajímá o Koreu, mezinárodní vztahy v oblasti, je to seriál velmi výživný, který by se dal dlouho analyzovat a najít se v něm dá celá řada podivuhodných, pozitivních myšlenek se kterými bych i souhlasil (např. že Čína, Rusko, USA, by se mohly starat o někoho jiného taky, tlak mezinárodní zbrojařské lobby atd.) Ale zpět k tomu, jaký seriál je. Ze začátku nic moc, postupně úroveň fórů a kulturních narážek roste(viz. diskuze Girls Generation). Ovšem kromě někdy klopýtavého scénáře sráží seriál dolů hlavně přebytečná délka, asi bych krátil o čtvrtinu, každý díl tak o 15 minut. Naštěstí Ha-ji Won a Lee Seung-Ki svým hereckým uměním a šarmem zachraňují, co se dá. Pokud jste nováčci nebo málo znalí příznivci korejské tvorby klidně si hvěždu přidejte (ale my se srdcem dlouhodobě spáleným korejskými, japonskými, čínskými citovými mrazy asi měnit nebudeme:)) Seriál je rozhodně nadprůměr pro letošek a v Koreji určitě jeden z nejlepších. Konec vyčerpávajícího hlášení. A nevím proč, nějak mi moc neutkvěla v paměti hudba seriálu, byť jsou zde různé známé motivy jako Jízda Valkýr apod.(6.6.2012)

• - S hlavní seriálovou rolí bylo v době předprodukce spojováno dokonce i jméno jihokorejského herce Byeong-heon Lee. Ten ale nabídku na úkor nabídky, ztvárnit hlavní roli v historickém snímku Masquerade, odmítl. Stejnou nabídku odmítla také i dvojice dále oslovených herců, In-sung Jo a Je-hoon Lee, který nabídku odmítl na úkor nabídky objevit se v televizní sérii Fashion King vysílané televizní stanicí SBS v  roce 2012. Hlavní role byla seriálovými tvůrci přeobsazena populárním jihokorejským hercem Seung-gi Lee. (Conspi)