poster

Arangsaddojeon (TV seriál)

 • Jižní Korea

  아랑사또전

 • anglický

  Arang and the Magistrate

 • anglický

  Arang Magistrate Story

 • anglický

  Tale of Arang

 • anglický

  Arang: Magistrate’s Chronicle

Fantasy / Romantický / Drama / Mysteriózní / Komedie

Jižní Korea, 2012, 21x70 min

 • ainny
  *****

  Zase jednou došlo na moje slova. :^) Hned jak jsem četla základní obsazení, tak jsem si připadala jako ve snu. I když jsem se trochu bála zklamání. Znáte to, čím víc se na něco těšíte, tím větší to bývá prů*er. Naštěstí se moje obavy nepotvrdily ani v nejmenším a to skoro půlroční čekání stálo za to. Po dvou letech se na obrazovky vrátila Shin Min-a a "voják v záloze" Lee Joon-gi. Tihle dva jsou prostě zárukou určité kvality. Ale v žádném případě to celé nestálo jenom na hlavních hrdinech. Těch postav, které mě zajímaly tu bylo podstatně víc. Vlastně v podstatě všichni. Od Ju Wala, přes Anděla Smrti až po Vládce Nebes i Podsvětí. Seriál jsem sledovala od prvních minut s napětím a opravdu nemám, co vytknout. Krásný příběh, horor říznutý romantikou a komedií. Klasicky korejsky doplněný nádhernou hudbou. Ve chvíli, kdy se začala odhalovat CELÁ pravda, se mi po těle usadila husí kůže, otevřela pusa a oči se rozhodly opustit moje oční důlky. Nemůžu jinak než hodnotit bez ztráty kytičky. P.S. Pokud se vám tenhle komentář zdá značně nekritický, pak se nemýlíte. Jsou věci, u kterých prostě ztrácím soudnost. A tohle je jedna z nich.(18.10.2012)

 • Naslund
  ****

  Další korejský seriál, na který jsem se hodně těšil a nijak mě nezklamal. Buďto mám tak dobrý výběr, nebo neskutečnou kliku. Oproti mnoha dalším dorama má tohle opravdu silný první díl, takže když se na něj podíváte, pravděpodobně neskončí v šuplíku a večer se vám poněkud protáhne. Děj je tak zajímavej, že budete chtít vědět, jak se to bude dál vyvíjet a hlavně je tam ze začátku spousta legrace.On taky svět, ve kterém jsou lidi, duchové, andělé smrti a bozi nabízí velkou spoustu prostoru. Osobně mám nejradši scénu, kdy se zamiluje věštkyně. Ta vůbec celý seriál hází jeden lepší výraz v obličeji než druhý a je jen škoda, že jí tam není víc namísto třeba nějaké romantiky. Ale aby to ode mě nevypadalo, jakože jde o komedii, tak musím říct, že je to z největší části duchařské krimi. Přesto mě asi víc zajímala ta čistě lidská linie mezi Magistrátem a starým vousáčem. Nevýhodou seriálu je, že tam bývají dlouhé prostoje, kdy hrdinové nic moc nedělají, protože ani nemůžou a romantika do toho moc nestačí. Na druhou stranu je úžasné, že si tu člověku stačí zapamatovat si asi 4 korejská jména na 20 dílů :)(11.12.2012)

 • Georgiana
  ****

  Určitá část korejských serálů sice končí happyendem, ale pro mě ne moc chytrým.., jako v tomto případě jinak skvělého seriálu. Do předposlední epizody máte pocit 5-ti hvězd a libujete si jaká je to krásná fantasy pohádka /Ikdyž to taky není úplně přesně, ta duchařina byla místy pěkně strašidelná, jestli to takhle chodí.. :D/, ale jedním dílem /SPOILER: ..kdy reinkarnací začínají hrdinové od znova./ ukončí celý příběh tím, že utlučou story 19-ti dílů předchozích.. Tak jednoduchý by to mohl být konec - škoda.. Zobrazení Pána nebes a podsvětí bylo skvělé! /Jak se nahoře pošťuchují u té hry je naprosto úžasné ^^./ A kdo zná hlavní hrdinku jako Gumiho, tak ví, jak báječná je. Hlavní hrdina je taktéž bez chybičky. Zalíbil se mi ve filmu Virgin Snow (2007), ale ze seriálu Time Between Dog and Wolf (2007) jsem byla docela otrávená. Tady je jak vyměněný! Bojové scény jsou pohádkově dokonalé, ale ona to pohádka je a já mu věřila každý pohyb a to v předchozím seriálu ani jeden.. jak je to možné? Asi ta vojna.. Hudba je teda masakr :), skvělá! No a nakonec si každý musí uvědomit, že Korejci maj prostě prachy.. Takové efekty - báječné! O kostýmech nemluvě :)! Hvězdu strhávám za poslední díl, dívám se na to ze všech stran, ale poslední díl nechci znát! /Vyřešení situace je sice odměna pro postavy, ale ne nutně pro diváka./(25.12.2012)

 • Pethushka
  *****

  Joon-Gi a Min-a, zase jednou kombinace, které jsem totálně podlehla. Oba mají sice ve skříni i lepší kousek, ale tohle dílo prostě vzniknout muselo! Nejen oni dva, ale i vedlejší postavy mají skvěle promyšlené charaktery, takže hluchá místa tu vůbec nehrozí. Krásný příběh, na který jsem se nedívala jen očima, ale i srdcem. K tomu ta hororová atmosféra a překrásná hudba. Arang a magistrát se mi zkrátka dostali pod kůži.(20.4.2013)

 • Tyckin
  ****

  Výborná hlavní dvojka a zápletka slibuje mnohé, ale mé očekávání nebylo naplněno, ač tak výraznou nadpřirozenou duchařinu jsem nečekal :-). Úvodní díly jsem se i relativně nudil, humor je tu slabší a než se věci daly trochu do pohybu, celkem to trvalo. Ani neobvyklí Páni podsvětí i nebes mne příliš neoslovili. Ostatně jistou nevýhodou je i příliš velká zamlženost celého dění, trvá hodně dlouho, než se nějaké ty střípky okolností vyplaví na povrch. Ale jak děj získá vážnější ráz a objeví se i citové záležitosti mezi hlavní dvojkou, začne to být celkem fajn podívaná, i díky zvyšujícímu se napětí při odkrývání příběhu a událostí. Vedlejší postavy mne zcela nepřesvědčily a neplní zcela svůj účel – ti tři úředničtí šašci nejsou tak zábavní jak je zamýšleno, to samé lze konstatovat i o sluhovi a šamance – není to špatné, ale k dokonalosti je daleko. Stejně tak roztomilá Shin Min-a zde nemá tolik hereckých možností k předvedení svých kvalit (okouzlující dívka s proříznutou hubou :-)), scénář to jednoduše nenabízí. Celému seriálu by neškodilo zkrácení o nějakých 5 dílů, odpadla by hluchá a nudnější místa, občas je to vážně příliš natahované. Pokud jde o hudbu, nic extra špatného či výjimečného (mimo dvě pěkné skladby), ale rap do historického seriálu fakt ne. No, ale ač to takhle vypadá, že jsem dost nespokojen, není to pravda – jen jsem vypíchnul co mi nesedělo, vše ostatní už je celkem povedené a celkově vzato jde o solidní a zábavný kousek jež si nějakých 75% zaslouží.(18.3.2017)

 • - Koncept televizní série pracuje s dochovanou, již tradičně ústně předávanou, korejskou pověstí z období vládnoucí dynastie Čoson, která je tedy více hororovým příběhem, než-li obyčejnou pověstí. Ta provází malé korejské město Mirjang, nacházející se v provincii Jižní Kjongsang, a jednoho jejího obyvatele; všemi obdivovanou dceru tamějšího soudce, Arang. Ta i bez matky vyrůstá v dobře vychovanou ženu, kterou ale potkává děsivý osud; zneužita a pobodána, křivě obviněna a vlastním otcem zbrkle odsouzena, končí pohozena v lese, kde její tělo tlí a stává se potravou pro jeho nevybíravé obyvatele. A pověst dále praví, že od tehdejší doby byl každý nově jmenovaný soudce nucen se střetávat s duchem Arang, který mu líčil svůj krutý příběh, díky němuž se na této pozici vystřídalo veliké množství lidí, kteří ze strachu prchali a nikdy již víc Mirjang vidět nechtěli. To všechno až do jednoho jediného dne, kdy do svého úřadu nastupuje nově jmenovaný Sang-sa Lee, mladý ambiciózní soudce, který se děsivého přízraku nebojí, ba naopak, naslouchá mu a dokonce přislibuje svoji pomoc. A Sang-sa skutečně pravého vyniká nalézá a usvědčuje ho z vraždy a křivého obvinění. Díky tomu nalézá duch Arang konečné uspokojení, a svým obětem přestává se zjevovat. (Conspi)