Reklama

Reklama

Dark Was the Night

Trailer 1

Záhadná síla ukrytá v lesích za malým izolovaným městečkem Maiden Woods vzbuzuje strach v jeho obyvatelích, zatímco se šerif Paul Shields (Kevin Durand) snaží ochránit své milované a zároveň porazit démony ze své minulosti. (oficiální text distributora)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (84)

ricci.s 

všechny recenze uživatele

Nemám veľmi v obľube horory, v ktorých sa celú dobu dokopy nič zaujímavé nestane a snažia sa to zachrániť v záverečnej 10-minútovke. Opustené mestečko v ktorom miznú zvieratá aj ľudia, akási tajomná a príliš rýchla príšerka, a odvážny šerif s nepodstatnými rodinnými problémami, ktorý sa snaží prísť na koreň veci. Prostredie je celkom pekné a snaží sa to budovať atmosférku, ale na viac sa ten film nezmôže. Treba sa naozaj zmieriť s tým, že okrem nejakých rýchlych zábleskov, strihov či pohľadu na pazúriky toho divák po väčšinu stopáže veľa neuvidí. Nakrútené OK, ale pre mňa až príliš naťahované a žiaľ aj dosť nudné. ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Heller není bez talentu, což ukázal už ve svém debutu Enter Nowhere. Jako svůj druhý film dodal solidní monster horor, v němž malé městečko terorizuje stvůra vraždící nejprve domácí mazlíčky a posléze i samotné obyvatelstvo. Je to pomalé, zádumčivé, s vyblitými barvami. Atmosféru Heller kouzlí docela schopně, jen je škoda, že v závěru odhalený celistvý vzhled monstra mě docela zklamal. Dokud z něj byly vidět jen pařáty nebo silueta, působilo lépe. Hlavní problém, který ale s filmem mám - a proč zůstanu bezpečně na třech hvězdách, je to, že vzhledem k námětu a prostotě scénáře je Dark Was the Night až absurdně vážné. Dějově je film naprosto obyčejné monster béčko, scénář se ani nesnaží být nějakým způsobem originální či vynalézavý, ale postavy se při tom občas tváří a mluví, jako kdyby byly v Dostojevském. ()

Reklama

Fr 

všechny recenze uživatele

„ŘEKNĚME, ŽE V TĚCH LESÍCH JE NĚJAKÝ DRUH ZVÍŘETE, KTERÝ NEBYL NIKDY OBJEVEN…“ /// Rozumně a dobře se to rozbíhá. Dějou se tady věci, který nikdo nikdy neviděl (alespoň v tomhle městečku). Přírodě jebe, na ulici jsou divný stopy – kde kdo se to snaží uhrát na indiánský poudačky. Šerif je blízko, ale na to, aby něco viděl, je moc velká tma… Přestože se dá podivovat nad jistejma záležitostma, neprudí to. Navíc v tichu a tmě příjemně straší. Monstrum je silný, rychlý a dokuď ho nevidíte, i děsivý. Když se objeví, vrátí vás do reality levnýho horůrku, kterej se opravdu snaží (třeba i tou hezkou sněhovou bouří), aby pobavil. Já to beru – solidní příšerovská zábava s vtipným koncem, kterýmu předchází zábavnej lov. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Řádí nám tady příšera, co si hraje s elektrikou (a trochu zabíjí). 2.) Zjistím, že každej venkov může mít svůj Jurskej park. 3.) Thx za titule „Ergulis“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ** ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Dvaja známi hereckí vedľajšáci posilňujú vyznenie béčkového hororu za pár šupov. Psychologizácia traumatizovanej hlavnej postavy sa cení, v podaní Kevina Duranda je uveriteľná. Atmosféra malého podzimného amerického mestečka taktiež dobrá, jeho prostí obyvatelia sú pre netvora ľahkou potenciálnou obeťou. A smutný, pochmurný tón, ladedý temnou hudbou a chladnými kamerovými filtrami tomu dodáva pôsobivú identitu. Len nesmiete čakať prevratné dejové nápady či prďácke monštrum. To sa objaví iba na chvíľu a art-konceptom i digitálnym prevedením je čírim sklamaním. Tri hviezdy s odretými ušami. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Sluchátka + tma mi vykouzlili vskutku solidní atmosférický zážitek. Obstojný vizuál, slušný Kevin Durand, dusná atmosféra i prostředí. Co mě překvapilo, že se nakonec nejedná o vlkodlačí, nýbrž monster horor s hezky vypadající potvorou v závěru ( Po čas filmu je ukazována pouze v náznacích). Film je sice doprovázen pomalejším až depresivním tempem, což já obvykle nesnesu, zde jsem o nudu překvapivě nezavadil.. Finále v kostele rve divákovi adrenalin z těla. 65% ()

Galerie (19)

Zajímavosti (3)

  • Scenár filmu bol zaradený do zoznamu Hollywood Blacklist 2009 (ročný prehľad 100 najlepších nezrealizovaných scenárov). Film je voľne založený na skutočných udalostiach, ktoré sa odohrali v anglickom Topshame v roku 1855 a ktoré sú známe ako "Diablova stopa". Mestečko sa ráno prebudilo a na cestách našlo čerstvo napadnutý sneh a na ňom otlačky divných veľkých rozrezaných kopýt, ktoré sa tiahli až do ďaleka. (Scraffy)
  • Film je založen na reálné báji o tajemné bytosti windigo, která je v severoamerických indiánských kmenech tradována ještě z předkolumbovskych dob. Tato bytost se měla vyskytovat na pomezí dnešní Kanady a USA a naposledy ji byla připisovana úmrtí na začátku 20. století. Podoba windiga se liší dle toho kterého kmene, avšak spojuje vždy zásadní věc a tou je vysoká postava cca 3-4 metry s třiprstými pařáty na nohách a drápy na horních pažích, mrtvolným dechem a nadlidskou silou. V některých bájích má mít i rohy a popelavou kůži a hluboko posazené žhnoucí oči. (SsgtJira)

Reklama

Reklama