Největší bitvy II. světové války (TV seriál)

Battlefront

Dokumentární

USA, 2001, 40x23 min

Další výborný dokument o 2. světové válce, který má 30.minut napěchovaných autentickými záběry a informacemi. Vše je jasně řečeno a zdokumentováno bez nějaké omáčky kolem. 5z5(8.6.2012)

Velmi dobrý dokument, slušně zpracovaný, místy tendenční. Je z něj cítit, že válku vyhráli Amíci a že dělali tenhle dokument.(10.2.2014)

Jedna z nejpovedenějších válečných sérií zachycující největší bitvy Druhé světové války, používající především autentické záběry, které nejsou černobílé a tvůrci šťastně vynechali rekonstrukce, animace a názory odborníků a historiků, a tak se ve třiceti minutách každého dílu dočkáváme ověřeného zdroje informací o největších bojích, který se dá díky neprokládání jinými situacemi velice pěkně zapamatovat a samozřejmě s úžasným hlasem Strejčka na pozadí, který již neodmyslitelně patří ke všem dokumentům. 80%(23.5.2012)

Velice zdařilá série dokumentů zachycuje významné bitvy 2 světové války, propracované autentické záběry jsou kupodivu v barvách, na což jsem nebyl zvyklý. Já osobně oceňuji absenci různého polemizování odborníků, historiků a pamětníků bojů, které dokumenty příliš kouskují jelikož jsou vkládány postupně po celou stopáž. Dokument je velice povedeně komentován, na druhou stranu mi chyběly statistické údaje a hlavně nebyl nestranný, z dobrých 90% jen z Amerického pohledu, což mi přijde nefér, jelikož i na německé straně bojovaly obyčejní vojáci kterých se také nikdo neptal... 85%.(30.1.2013)

Seriál je výborný, škoda, že díly nejsou vysílány v chronologickém pořadí, jak šly válečné události historicky za sebou.(1.2.2013)