Show se uskutečnila 29. dubna 2012 v Allstate Arena (Rosemont, Illinois). Na kartě se sešlo devět zápasů.
1) Santino Marella vs. The Miz (United States Championship)
2) Kane vs. Randy Orton (Falls Count Anywhere)
3) Brodus Clay vs. Dolph Ziggler
4) Big Show vs. Cody Rhodes (Intercontinental Championship Tables Match)
5) Sheamus vs. Daniel Bryan (World Heavyweight Championship Two-out of-Three Falls Match)
6) Ryback vs. Aaron Relic & Jay Hatton (Handicap Match)
7) CM Punk vs. Chris Jericho (WWE Championship Chicago Street Fight)
8) Nikki Bella vs. Layla (Divas Championship)
9) John Cena vs. Brock Lesnar (Extreme Rules Match) (TheSpearCZ)

AdamesWWE

Celkom dobrá show je tohtoročná Extreme Rules. Poznámka: Kvôli PG ére sa z mojej strany zmenšovali nároky a potenciál od "Extreme" zápasov na tejto show. -Orton vs. Kane- Dvaja skvelí wrestleri proti sebe v dobrom zápase, slušný potenciál využitý čiastočne. Celkom dobre napísaný dej zápasu, aj slušné triky a výkony wrestlerov obstojné, ničím ale nevynikli. Mohlo to byť aj lepšie. Využiť viacej prostredie mimo ringu, vyťiahnuť popr. iné zbrane, ale aj tak to bolo celkom dobré na dnešné pomery. - 70 % -Punk vs. Jericho- Toto bol fakt výborný zápas. Veľmi dobré výkony wrestlerov a celkovo to bol match na vysokej úrovni a počas zápasu sa úroveň udržala, niekoľko lepších a extrémnejších momentov tu bolo, takže tu vládne maximálna spokojnosť, maximálne využitý potenciál. Dokonalím by sa stal zápas po výhre Chrisa. - 85 % -Brock Lesnar vs. John Cena- Celkom slušne rozbehnutý feud medzi Lesnarom a Cenom vyústil do pomerne kvalitného, no zároveň priemerného zápasu, ktorý sa už na wrestling ani nepodobal kvôli minimálnym wrestlingovým trikom, zato sa viac zápas zameral na tvrdosť, a aj krv oboch zúčastnených ma potešila no výkony to boli iba priemerné po wrestlingovej stránke. Lesnar sa tu ukázal ako raidne monštrum, dúfam vo spor s Triple H-om, môže to byť fakt dobré. Svojím spôsobom(krvou/tvrdosťou) to dobrý zápas. - 65 % -Priemerný zápas v podaní Big Showa a Codyho Rhodesa s potešujúcim dejom po zápase, počas neho silný priemer ale svižný a krátky zápas, čo je dobre. -WH Championship nesklamal, ale nič som prakticky neočákaval takže ani sklamaný niesom, celkom dobrý zápas snažiaci sa zakryť prepadák na WrestleManií. -Veľa som neočákaval od show, pretože viem aké sú dnešné pomery. Celkom dobrá show, lepší priemer. Ale bohužial celkovo sa tu nenašiel žiadny zápas(výnimka Punk/Jericho), ktorý by bol hodný zapametovania v očiach fanúšikov wrestling. v ostatných zápasoch bolo veľa dobrých momentov, ale určite sa mi nevryjú do pamäti(možno iba krv pri ME). -Ako jednohúbka fajn show, ale aj tak sa mi to celkovo páčilo len na tých 65 % ()

Nix

Cena vs Lesnar. Jasně, proslulý zápas nebo spíš zápas, který fakt připomíná boj hlavně z pohledu Ceny a zároveň po návratu Lesnara, který zase všechno likviduje v cestě. Naprostá špica. Punk vs Chris byl taky fajn zápas, i když jsem čekal teda mnohem více vzhledem zase k velebení Punka a celkového zápasu. Ale kdo mne zase pobavil tak byl Sheamus s Bryanem, to byla paráda. Nečekal jsem tak dobrej match. A Randy vs Kane kde se řežou po celé hale je taky moc fajn, mám rád falls count anywhere. Rybacka komentovat nebudu, chtěli z něj udělat Goldberga a ten zápas tomu odpovídá. A úvod byl ale taky fajn. Miz má co nabídnout. A je tu i trochu kontroverze v zápase Big show vs. Cody. Ten konec je prostě srandovní, ale i to prostě je fajn občas vidět. Ale zase jedna z těch parádních PPV. To mám rád. ()

yaromir

Zvažoval jsem, jestli udělit 4 nebo 5 *. Nakonec jsem se rozhodl pro 5 (z čiré lásky k wrestlingu). Už měsíc dopředu jsem se těšil na match Cena vs. Lesnar. Všechny ostatní matche dopadli podle mých přání a ve většině případů i očekávání (Big Show - "svým způsobem", CM Punk, nikoliv však Kane :(...). ME: Sice to nebylo tak oku lahodící "vystoupení", ne až tak na krásu, ale v životě bych nevěřil, že přitáhnou po letech zpátky Lesnara, aby ho hned nechali prohrát zrovna proti Cenovi, který je teď naprostý mega "otloukánek" - viz. Rock! Obrovské překvapení a snad i lehká jiskřička naděje, že se některé feudy mohou v budoucnu vyvíjet i jinak, než by to kdo očekával. Nutno říct, že jsem chvilkama uvažoval nad tím, kam se podělo PG! BTW: Rybacku, jsem připraven! :D ()

fabuloso

Ak som mal po WrestleManii zmiešané pocity, po Extreme Rules som bol príjemne prekvapený. WWE pripravila šou, ktorá miestami vyrážala dych a hlavné ťaháky boli skutočne plné extrémnych momentov. Randy Orton vs. Kane – šlo o ich tretí vzájomný zápas, ktorým mal vyvrcholiť spor trvajúci už niekoľko týždňov. Zápas sa rozbiehal pomaly, no postupne gradoval a bol dôstojným otvorením šou. Zbytočný bol ale moment, keď sa do zápasu zapojil Zack Ryder. Hodnotenie: 7,5/10. Brodus Clay vs. Dolph Ziggler – „Funkasaurus“ dostal konečne zápas, ktorý trval viac ako dve minúty, napriek tomu ma to nebavilo. Jeho gimmick je mi proti srsti a nikdy asi nebudem jeho fanúšikom. A Ziggler by si určite zaslúžil trochu iný zápas. Hodnotenie: 3/10. Cody Rhodes vs. Big Show – zápas, ktorý nenadchol, ale ani neurazil. V tables matchi bol favorit Big Show, no po vlastnej chybe sa pripravil o víťazstvo a tým pádom aj o IC title. Dúfam, že Cody dostane konečne feud s wrestlerom sebe rovným. Hodnotenie: 5,5/10. Sheamus vs. Daniel Bryan – bol ultrakrátkom zápas na WrestleManii dostali títo borci konečne dostatok priestoru, aby ukázali čo v nich je. Zápas na dve odpočítania ponúkol pekné momenty wrestlerov s úplne odlišným štýlom. Pozitívom bolo, že z WWE nespravila z Bryana zbabelca a bol to mač ako sa patrí. Víťazstvo Sheamusa a obhajoba titulu sa dali čakať. Hodnotenie: 8/10. Ryback vs. Relic/Hatton – nie je čo hodnotiť. Absolútne zbytočný zápas, ktorý jednoducho nepatrí na PPV. Bod dávam za efektný finisher. Hodnotenie: 1/10. CM Punk vs. Chris Jericho – zápas dvoch najkomplexnejších wrestlerov súčasnosti o titul WWE pred skvelým fanúšikmi v Chicagu. Čakal som wrestlinový orgazmus a ten prišiel. Na WrestleManii ukázali Punk a Jericho skvelý technický zápas, no teraz sa im podarilo to, čo nevyšlo pred mesiacom – ukradnúť šou. Pre mňa bez debaty zápas večera, mimoriadne tvrdý, miestami brutálny. Bavil som sa od začiatku až do konca, jednoducho skvelé. Akurát som veril, že zvíťazí Jericho, ale to nie je až tak podstatné. Hodnotenie: 9,5/10. John Cena vs. Brock Lesnar – návrat Brocka Lesnara do WWE po ôsmich rokoch dopadol dobre. So Cenom predviedli zápas, ktorý bol najbrutálnejší v rámci tejto spoločnosti za posledné roky. Miestami mal človek pocit, že PG-éra je minulosťou. Zároveň sa ukázalo, že aj počas nej sa dá spraviť dobrý a zároveň barbarsky tvrdý zápas. Víťazom sa stal trochu nečakane Cena. Z ringu odišiel s krvavou tvárou, zranenou rukou, no najmä so znovu získaným kreditom. Hodnotenie: 9/10. Najlepšia šou od júlového Money in the Bank. Treba vyzdvihnúť fantastických divákov v Chicagu, ktorí boli, povedané futbalovou terminológiou, dvanástym hráčom. Vytvorili výbornú atmosféru a ku cti im slúži aj fakt, že neskandovali to, čo si praje WWE, ale to čo sami chceli. Celkové hodnotenie: 9/10. ()