• Dale

Už prvá minúta filmu, keď jeleň ociká Sandlera, nastaví latku kvality (v tomto prípade stupidity) filmu. Síce ani jednička nebola žiadna inteligentná zábava, no mala aspoň akú takú úroveň a pár vtipných momentov. Dvojka je ale trápnosť nad trápnosť (vymenovanie všetkých by zabralo aspoň 20 riadkov), bez akéhokoľvek deja, bez štipky vtipu, pokiaľ teda nemáte IQ pod 50. No nezvyknem dávať odpad len tak, takže som si to pretrpel až do konca, aby som našiel aspoň niečo, za čo by som mohol dať tomuto veľdielu jednu hviezdu, žiaľ, bezúspešne. Záverečná "bitka" bola dokonca asi to najhoršie, čo som kedy vo filme videl, ani v amatérskych nízkorozpočtových filmoch bez scenára by ste niečo také hrozné nevideli. Len mi bolo smutno z Buscemiho, že chudák skončil v takomto filme a tak sa tu zhovadil. U štvorky Sandler, Rock, Spade a James je to hovadenie normálne, od nich sa nič viac ani nedá čakať, treba sa ich filmom zďaleka vyhýbať.(6.6.2014)

Pokračovaní celkem povedené jedničky bylo naprosto zbytečné. Ono kdyby jste to rozebrali na různé scény, tak je to zábavný. Hlášky i vtipné situace tam jsou a není jich imho pomálu. Ale kdyby jste to vzali jako celek, jako FILM, tak je to maximální sračka, jelikož nikam pořádně nesměřuje, nikde nezačíná a je ještě víc volnější než první díl. Já sice dám zase trochu vyšší hodnocení, ale doufám, že to vydělalo málo peněz a třetí díl už nebude. Partička je to dobrá, ale vocaď pocaď. Holky nádherný. 50%(2.1.2014)

"Aaaah, jaktože se dneska už nikdo nebojí černocha ?? Zatracenej Obama !!" ;) Přiznávám, že pro mě coby letitého fanouška Adama Sandlera a jeho velmi specifických komedií platili Machři 2 obzvláště po neskutečně zdařilém prvním filmu za naprostou povinnost, ostatně jsem byl velmi zvědav, jak se duo Dennis Dugan, Adam Sandler popere se svým vůbec prvním sequelem !! Zřejmě se však tentokrát prostě nedokážu vyhnout srovnání právě s prvními Machry, které lze bez delšího uvažování považovat za Duganův, byť na mě spíš než jako režisér působí jako Sandlerův nohsled a skečolepič, nejzdařilejší kousek, což dokazují tržby, které měl film nejen v zámoří na svědomí, přičemž musím smutně konstatovat, že tohle křečovité pokračování dostává od svého o tři roky staršího bratříčka pěkně na prdel, byť minimálně samotná očekávání, s nimiž jsem k oběma filmům přistupoval byla vlastně logicky naprosto opačná !! Adam Sandler a jeho učebnicově svérázný druh humoru, ačkoliv on sám jako komik disponuje jistě mnohem barevnější paletou, kterému někteří říkají fekální, vám prostě a jednoduše buď sedne nebo nesedne, nic mezi tím vlastně není !! Myslím, že v souvislosti s tímto by jistě nebylo od věci si to samotné sousloví rozklíčovat či definovat, přičemž by se dalo jednoduše říci, že do této neblaze proslulé škatulky lze zahrnout jakýkoliv film používající jako prostředek k pobavení diváka libovolné tělesné otvory, já sám právě tomuto pokleslému druhu humoru neholduji, nicméně v přiměřeném množství mi nečiní žádné větší potíže právě tyto scény přejít bez újmy, aniž by mě nějak zvlášť iritovaly, přičemž za výkladní skříň tohoto odpudivého subžánru lze brát třeba naprosto nesledovatelné pokračování Zamilovaného profesora s Eddiem Murphym !! Nicméně mě v této souvislosti nenapadá definice, která by Machry 2 dokázala úspěšně žánrově vymezit či specifikovat, příběh nehledejte, ten zde totiž jaksi schází, srovnání se stylem situačních komedií rovněž nefunguje, v ní totiž samotné jednotlivé vtípky slouží k posunu děje, a zde se jedná v důsledku pouze o jakýsi podivný hybrid slepence skečů a fekální konverzačky, který ve finále opravdu dost silně asociuje Troškovu trilogii Kameňáků, navíc při pohledu na tu závěrečnou bitku si Zdenda jistojistě musel mnout ruce a vzpomínat na časy, kdy ještě jihočeské slunce příjemně svítilo a seno nepáchlo, ale vonělo !! ;) I tak se pokusím nastínit, o čem to celé vlastně pojednává, byť na to deset minut po projekci stejně zapomenete, i kdybyste se bavili sebevíc, ono zde o samotný příběh opravdu vůbec nejde.. Lenny Feder v podání Adama Sandlera se po letech vrací z Los Angeles do svého rodného města na východním pobřeží, kde se usadí se svou sexy ženou Roxanne, kterou znovu ztvárnila Salma Hayek, a třemi dětmi ve velkém domě na předměstí, opět se setkává se svými přáteli Ericem Lamonsoffem Kevina Jamese, Kurtem McKenziem Chrise Rocka a Marcusem Higginsem Davida Spadea, ti mají také své rodiny a své vlastní problémy, pouze Marcus se poprvé setkává se svým synem Bradenem v podání Alexandra Ludwiga, a byť to mezi nimi zpočátku dost jiskří, během filmu se nakonec (ne)čekaně vzájemně vezmou na milost.. Čtveřice machrů začíná postupně plánovat velkou zahradní party, která se vlastně stává stěžejním bodem filmu, kde vlastně dochází k rozuzlení všech otázek a problémů, které tvůrci postupně od počátku rozsévají, a dojde tak logicky i na losa, který sice hned po titulcích v nejubožejší scéně zdvihá varovně prst, aby divák nečekal žádnou duchaplnou záležitost !! Škoda, že Rob Schneider nakonec z projektu vycouval, ačkoliv se nám to scénáristé Fred Wolf s Adamem Sandlerem snaží vynahradit spoustou dalších nových bizarních postaviček, ať už šíleným řidičem Nickem Nicka Swardsona či Wileyem Steva Buscemiho, který si svoji kreaci opravdu neskutečně užívá, čímž se vlastně dostáváme k nejsilnějšímu aspektu celého filmu, kterou je totiž nesmírně silná pozitivní energie a pohoda sálající z obrazovky, umožněná skutečností, že většina účinkujících se mezi sebou dlouhá léta důvěrně zná, natáčení si dokáží opravdu užít a nemají rozhodně problém si sami ze sebe naprosto bezostyšně udělat prdel !! ;) Ať už myslím Shaquilla O'Neala, Jona Lovitze, Steva Austina či Tylora Lautnera, který se snad prvně křečovitě nesnaží hrát, jen se prostě baví spolu s ostatními většími či menšími hereckými jmény !! Takže pokud nemáte problém se sandlerovským, tu lehce nechutným, tu infantilním a prvoplánovitým humorem, spokojíte se s několika maximálně podařenými hláškami, kterými prostě byla jednička napěchovaná k prasknutí, a oceníte i zajímavou kameru Thea van de Sandea, který mě o svých kvalitách už od prvního Bladea přesvědčovat rozhodně nemusí, či už tradičně parádní soundtrack osvědčeného Sandlerova souputníka Ruperta Gregsona-Williamse, s Machry 2 nemůžete šlápnout vedle !! V opačném případě se jim raději obloukem vyhněte..;) [ Dabing 2/10 ] Tak tohle je opravdu neskutečná prasárna, kterou bych od Bontonu nečekal !! Obsazení dabérů, z kterého se o mě pokouší můj vlastní fekální humor, hraničí s naprostou demencí. Spojení Ernesto Čekan, Sandler jako vrchol nevkusu jasně demonstruje dabing aspirující na průser roku !!(4.12.2013)

• IQ Tiqe

Pro koho je film určen? Milovníkům Sandlera, trapných stereotypů, zvracení, výstřihu Salmy Hayek a hloupých vtipů. Co oslovilo mě – hudba, dobrá atmosféra v části s mejdanem, asi tři vtípky a velehod Shaquilla O'Neala. S lítostí musím uznat, že od Sandlera jsem viděl ještě větší sračky; ale i tak jsou v tomhle případě 2* možná moc. # [viděno: monitor, 5.1 # příběh 4 | hudba 7 | humor 2 | akce 4 | napětí 0 | pustil bych si znovu 4(21.10.2013)

• JJ.Gibson

TOHLE je film, který rozhodně nikdy nechcete vidět!!! Retardovaný šimpanz napsal scénář a Adam Sandler se ho s grácií jeho vlastní chopil. Vlastně to není ani film, je divně poslepované scény, které dávájí dohromady 101 minut. Objeví se tady Steve Buscemi, vážně škoda pro něj, podle mě nemá zapotřebí hrát v takových to hovadinách. Dokonce tady narazíte i na Stevea Austina, což mě taky mrzí! A spoustu dalších hvězných hvězd či hvězdiček a já si říkám proč?? Takže jediné na co se dalo dívat byla Salma Hayek a April Rose, což bych řekl, že je docela málo...(24.11.2013)

• - Ve scéně, kdy Marcus Higgins (David Spade) skáče do lomu, je nahý. V dalším záběru, kdy zvedá z vody ruku a pomalu se potápí, je ale jasně vidět, že na sobě má pod vodou černé plavky. (Ruuzha)

• - Pre Adama Sandlera, Chrisa Rocka a Steva Austina sa nejedná o prvú spoluprácu. Zahrali si spolu už vo filme Za mrežami (2005). (AdamesWWE)

• - Jedna z rolí byla nabídnuta i Oliveru Cooperovi, ale odmítl kvůli naplánovaným projektům. (Dr Lizal)