"Aaaah, jaktože se dneska už nikdo nebojí černocha ?? Zatracenej Obama !!" ;) Přiznávám, že pro mě coby letitého fanouška Adama Sandlera a jeho velmi specifických komedií platili Machři 2 obzvláště po neskutečně zdařilém prvním filmu za naprostou povinnost, ostatně jsem byl velmi zvědav, jak se duo Dennis Dugan, Adam Sandler popere se svým vůbec prvním sequelem !! Zřejmě se však tentokrát prostě nedokážu vyhnout srovnání právě s prvními Machry, které lze bez delšího uvažování považovat za Duganův, byť na mě spíš než jako režisér působí jako Sandlerův nohsled a skečolepič, nejzdařilejší kousek, což dokazují tržby, které měl film nejen v zámoří na svědomí, přičemž musím smutně konstatovat, že tohle křečovité pokračování dostává od svého o tři roky staršího bratříčka pěkně na prdel, byť minimálně samotná očekávání, s nimiž jsem k oběma filmům přistupoval byla vlastně logicky naprosto opačná !! Adam Sandler a jeho učebnicově svérázný druh humoru, ačkoliv on sám jako komik disponuje jistě mnohem barevnější paletou, kterému někteří říkají fekální, vám prostě a jednoduše buď sedne nebo nesedne, nic mezi tím vlastně není !! Myslím, že v souvislosti s tímto by jistě nebylo od věci si to samotné sousloví rozklíčovat či definovat, přičemž by se dalo jednoduše říci, že do této neblaze proslulé škatulky lze zahrnout jakýkoliv film používající jako prostředek k pobavení diváka libovolné tělesné otvory, já sám právě tomuto pokleslému druhu humoru neholduji, nicméně v přiměřeném množství mi nečiní žádné větší potíže právě tyto scény přejít bez újmy, aniž by mě nějak zvlášť iritovaly, přičemž za výkladní skříň tohoto odpudivého subžánru lze brát třeba naprosto nesledovatelné pokračování Zamilovaného profesora s Eddiem Murphym !! Nicméně mě v této souvislosti nenapadá definice, která by Machry 2 dokázala úspěšně žánrově vymezit či specifikovat, příběh nehledejte, ten zde totiž jaksi schází, srovnání se stylem situačních komedií rovněž nefunguje, v ní totiž samotné jednotlivé vtípky slouží k posunu děje, a zde se jedná v důsledku pouze o jakýsi podivný hybrid slepence skečů a fekální konverzačky, který ve finále opravdu dost silně asociuje Troškovu trilogii Kameňáků, navíc při pohledu na tu závěrečnou bitku si Zdenda jistojistě musel mnout ruce a vzpomínat na časy, kdy ještě jihočeské slunce příjemně svítilo a seno nepáchlo, ale vonělo !! ;) I tak se pokusím nastínit, o čem to celé vlastně pojednává, byť na to deset minut po projekci stejně zapomenete, i kdybyste se bavili sebevíc, ono zde o samotný příběh opravdu vůbec nejde.. Lenny Feder v podání Adama Sandlera se po letech vrací z Los Angeles do svého rodného města na východním pobřeží, kde se usadí se svou sexy ženou Roxanne, kterou znovu ztvárnila Salma Hayek, a třemi dětmi ve velkém domě na předměstí, opět se setkává se svými přáteli Ericem Lamonsoffem Kevina Jamese, Kurtem McKenziem Chrise Rocka a Marcusem Higginsem Davida Spadea, ti mají také své rodiny a své vlastní problémy, pouze Marcus se poprvé setkává se svým synem Bradenem v podání Alexandra Ludwiga, a byť to mezi nimi zpočátku dost jiskří, během filmu se nakonec (ne)čekaně vzájemně vezmou na milost.. Čtveřice machrů začíná postupně plánovat velkou zahradní party, která se vlastně stává stěžejním bodem filmu, kde vlastně dochází k rozuzlení všech otázek a problémů, které tvůrci postupně od počátku rozsévají, a dojde tak logicky i na losa, který sice hned po titulcích v nejubožejší scéně zdvihá varovně prst, aby divák nečekal žádnou duchaplnou záležitost !! Škoda, že Rob Schneider nakonec z projektu vycouval, ačkoliv se nám to scénáristé Fred Wolf s Adamem Sandlerem snaží vynahradit spoustou dalších nových bizarních postaviček, ať už šíleným řidičem Nickem Nicka Swardsona či Wileyem Steva Buscemiho, který si svoji kreaci opravdu neskutečně užívá, čímž se vlastně dostáváme k nejsilnějšímu aspektu celého filmu, kterou je totiž nesmírně silná pozitivní energie a pohoda sálající z obrazovky, umožněná skutečností, že většina účinkujících se mezi sebou dlouhá léta důvěrně zná, natáčení si dokáží opravdu užít a nemají rozhodně problém si sami ze sebe naprosto bezostyšně udělat prdel !! ;) Ať už myslím Shaquilla O'Neala, Jona Lovitze, Steva Austina či Tylora Lautnera, který se snad prvně křečovitě nesnaží hrát, jen se prostě baví spolu s ostatními většími či menšími hereckými jmény !! Takže pokud nemáte problém se sandlerovským, tu lehce nechutným, tu infantilním a prvoplánovitým humorem, spokojíte se s několika maximálně podařenými hláškami, kterými prostě byla jednička napěchovaná k prasknutí, a oceníte i zajímavou kameru Thea van de Sandea, který mě o svých kvalitách už od prvního Bladea přesvědčovat rozhodně nemusí, či už tradičně parádní soundtrack osvědčeného Sandlerova souputníka Ruperta Gregsona-Williamse, s Machry 2 nemůžete šlápnout vedle !! V opačném případě se jim raději obloukem vyhněte..;) [ Dabing 2/10 ] Tak tohle je opravdu neskutečná prasárna, kterou bych od Bontonu nečekal !! Obsazení dabérů, z kterého se o mě pokouší můj vlastní fekální humor, hraničí s naprostou demencí. Spojení Ernesto Čekan, Sandler jako vrchol nevkusu jasně demonstruje dabing aspirující na průser roku !!(4.12.2013)

Vůbec se nedivím, že má tento film tak málo procent, já bych mu rozhodně víc nedala, ale stejně i tak jsem to čekala o malinko lepší. Je to průměrný film s vtipnými scénami, kterým jsem se občas zasmála, ale většinou byly kýčovité až nucené. Není to žádný zázrak, ale na takové to odlehčení a mírné pobavení se to hodí.(13.3.2016)

Hodně povedená ne tak čistě rodinná komedie, ve které je spousta vtipných scén u kterých jsem se hodně zasmál. Jsou tu i nějaký ty nechutnější scénky, ale není jich tolik. Filmek je bláznivá podívaná a všichni se sem hodili. Najdou se zde i nějaký ty trochu emotivní momenty. Jako další sandlerovka filmek opět nezklamal a já si ho užil. Jediný co tu chybělo je Rob Sch. který byl v jedničce. Příjemná a svěží komedie který dávám 90% :)(22.7.2014)

Překvapivé, ale ano. Dvojka Machrů se mi líbila o fous víc než jednička. Možná je to jednoduše tím, že je zkrátka vtipnější. Sice nechápu, proč do každý americký komedie musejí cpát zvracení, močení a další fekální humor. Nevím, ale ty americké komedie, které si vystačí bez toho, tak jsou prostě vždy o kus lepší. Pokračování vlastně jede v téměř stejných kolejí jako tři roky starší jednička. Máme tu partu kamarádů, která tentokrát řádí na domácí půdě. Pořád je tahle parta sympatická a místy i vtipná. Dvojce se povedlo mě rozesmát na víc místech než původní Machři. Ale pořád mi to na komedii, která má přes sto minut přijde sakra málo. Jeden, dva, možná tři vtípky a konec. Do hodnocení počítám i roličku April Rose a její žhavý taneček. Kdy její pohyby dostávají pánské publikum do víru fantazie. A taky musím počítat i s neskutečně trapným Taylor Lautnerem. Doufám, že další Sandlerův film, co si vyberu, tak bude o třídu lepší. (55 %)(24.4.2016)

Po prvních 10 minutách jsem si říkal, že to vypadá na jednu, max. na dvě hvězdy. Přišlo mi to spíš trapný než vtipný. Možná až moc Sandlerovský. Prostě nic nového, taková typická rodinná komedie, která místy pobaví, ale nejsem z ní úplně unešen. Pak jsem, ale zjistil, že mě to začíná bavit a ani nevím vlastně proč. Možná to bylo tím, že jsem měl přesně náladu na tento druh komedie. Když nastala scéna " Školní taneční představení ", tak to už jsem se smál jak blázen. Po čase přišla scéna " Party ala 80´s " a už bylo o mém kladném hodnocení zcela rozhodnuto. Vidět S. Buscemiho jako Hip hopera nebo S. Austina jako Terminátora, tak to mi stačilo k velmi dobré náladě. Do toho ta finální bitka, kde dostane T. Lautner na budku. No a jako velký fanoušek 80´s jsem si taky příšel na své, takže musím hodnodit za 4.(9.4.2014)

• - V čase 01:32 otáčí Lenny (Adam Sandler) hlavu na polštáři ke své ženě a má zavřenou pusu. V dalším záběru jsou však jeho ústa otevřená. (Iveet)

• - Ve scéně, kdy Marcus Higgins (David Spade) skáče do lomu, je nahý. V dalším záběru, kdy zvedá z vody ruku a pomalu se potápí, je ale jasně vidět, že na sobě má pod vodou černé plavky. (Ruuzha)

• - Je to již po sedmé, co se ve filmu setkávají Nick Swardson a Adam Sandler. Současně jde o 9. spolupráci Adama Sandlera a Steva Buscemiho. (Langy10)