• Xmilden

Jestliže se dalo říct o prvním díle že měl nějakou myšlenku, tak druhý ji jednoznačně nemá. Příběh je kořeněn jednotlivými rádoby legračními výstupy, které ani nezapadají do děje (pokud zde tedy nějaký děj vůbec je). Sandler nám trošku slábne a jeho nejlepší časy jsou zdá se pryč. Příjemně mě překvapil například Shaq O'Neal. Druhý díl působí notně zbytečným dojmem a styl humoru je ještě více nedospělý než minule. 40%(22.10.2013)

No né...byla to fakt slátanina na entou. Jenže možná právě takováhle blbina mě chyběla. V době kdy filmy chtějí být jen inteligentní, kdy i komedie prostě hlavu a patu mít musí, mě tohle fakt sedlo. Ono to tak nějak běží, sem tam hláška, sem tam vtipná scéna. Na logiku a mozek jak se říká sere pes. Já to Sandlerovi a jeho hvězdnému cirkusu žeru a nestydím se za to. Prostě jsem se u komedie bavil a nemusel myslet. 70 procent.(5.5.2014)

• Chrustyn

Ani první díl nebyl žádný trhák (z komerčního hlediska bohužel ano), ale i tak se jednalo o slušnou a nenáročnou zábavu. Druhý díl už je pouhé vaření z vody a do nově vyprávěného příběhu přidává další, neskutečně trapné postavy a to vše balí do tuny infantilního a toho nejjednoduššího humoru, který je do diváků vpravován, takových 20 let. I přes svou neskutečnou trapnost, ale film není zdraví škodlivý a překvapivě rychle utekl. Nezasmál sem se ani jednou a vzhledem k tržbám (které opět dokazují jednoduchost dnešních diváků) se velice obávám s čím přijde třetí díl.(5.12.2013)

Nevtipnější a nejoriginálnější komedie anebo jeden velký trapas, co se za poslední dobu vyskytl v kinech? Rozhodně od každého trochu, ale pěkně popořádku. Stará dobrá parta se vrací v plné sestavě a chybí pouze Rob Schneider. Lenny (Adam Sandler) je stále tím zastydlím pubescentem, jak jsme ho znali, jeho žena (Salma Hayek) vypadá po třech dětech stále k světu a nebrání se čtvrtému, i když je Lenny opačného názoru. Vedle toho chce oplatit velkému školnímu tyranovi (Steve Austin) ponižování, které kdysi musel snášet a hlavně chce se svými kámoši uspořádat párty ve stylu osmdesátých let. U jeho kámošů je to poměrně beze změn. Stojí snad jen za zmínku, že Marcus (David Spade) se po letech dozvěděl, že je "novopečeným" tátou urostlého a nevychovaného výrostka a Eric (Kevin James) se naučil kombinovanou "atrakci" zvanou "krkokýchopšouk" a nemusím snad rozvádět o co se jedná. A všichni svorně bydlí ve svém rodném zapadákově. A nesmím opomenout místní klan univerzitního bratrstva vedeného grázlíkem Taylorem Lautnerem, který jde dost proti svému typu, a byl ve své kreaci překvapující a zábavný. Vtipů je přehršel, od těch originálních až po naprosté trapnosti, které dokonce v rámci svého universa ani příliš nefungovaly. Hned zkraje močící los, co si oblíbí dětskou hračku, a pak mužatka na aerobiku, stará láska ze školy, co nerezaví, Marcusova jízda v pneumatice, Salma Hayek a Maria Bello jako "prototypy" žen v domácnosti, Nick Swordson jako řidič školního autobusu a jeho různorodě vtipné kreace absolutního trotla, Shaquille O´Neal jako rozšafný policista, Steve Austin a jeho krásná přítelkyně April Rose, Steve Buscemi jako instruktor autoškoly, Aly Michalka v bikinách, Allen Covert jako hipík učitel, Milo Ventimiglia, kterého málokdo z diváků identifikuje, a tak bych mohl pokračovat až do nekonečna, a ještě by se sem nevešly ani Lennyho narážky na vzhled vlastních dětí a jeho úvaha, jak být až do smrti nedospělý. Pro diváky znalé Sandlerových komedií je to pěkný odvaz. Jeho kámoši si s ním tady zablbli opravdu do sytosti a Dennis Dugan je vedl poměrně spolehlivě ve své režii, ale pro ty, kteří Sandlerovy eskapády v lásce nemají, bude tahle komedie hotové peklo, kterému bez milosti napálí nejnižší známky. Neviděl bych to tak zle. Můžná filmu chyběl ještě větší odvaz a výraznější tvořivost zápletky, protože než se dostaneme na závěrečnou párty, tak film v podstatě nemá žádnou dějovou linii. Takže pokud se chcete v kině pobavit, nemám sice nejlepší doporučení, ale od komedie se Sandlerem, je přece bláhové čekat něco na decentní úrovni. A víte co? Já se s "Machry 2" vcelku nevkusně pobavil. Mé hodnocení: 60%(17.8.2013)

• salalala

Ryzí zlo a pro mě případ té nejhorší americké komedie vůbec. Pořád se tu krká, prdí, škytá, někdo někam padá, do něčeho vráží a tak dále. Humor je laciný a prvoplánový a vskutku by ho vymyslelo i malé dítě. O ději nemá smysl dlouze mluvit, protože tu žádný není. Jde spíše o sled epizodek, které jsou víceméně trapné a pro mě zoufale nevtipné. Nic tu nedává smysl a jen se divíte, proč v tomhle musí hrát Hayek, Bello nebo Buscemi, kteří tu jsou jen do počtu a musí se pitvořit nebo přehrávat. Sandler, James, Rock a Spade mi prostě nesedí a tak už to asi zůstane. Všichni jsou křupani a jejich humor je opravdu dost oplzlý a trapný. Dugan sice občas kouzlí kamerou, to ale nikoho nevytrhne. Jedinou hvězdičku dávám za konec, v němž jelen sežere varlata Taylora Lautnera, který je příšerný jako celý film. Očistec a dost možná trestný čin ublížení na zdraví. 10%(15.8.2013)

• - Jelikož studio nechtělo platit za Roba Schneidera, obsadilo místo něj Nicka Swardsona, který hraje bratra původní Robovy postavy. (koxin)

• - Ve scéně, kdy Marcus Higgins (David Spade) skáče do lomu, je nahý. V dalším záběru, kdy zvedá z vody ruku a pomalu se potápí, je ale jasně vidět, že na sobě má pod vodou černé plavky. (Ruuzha)

• - Snímek byl časopisem Time označen za „Nejhorší film roku 2013“. (orkadimenza)