MacGyver: Ztracený poklad Atlantidy (TV film)

MacGyver: Lost Treasure of Atlantis

Ken Harrison

Ron Binkowski

Scénografie:

Tim Hutchinson

MACGYVER!!! Snímek, ve kterém Macgyver působí spíše jako archeolog. Prožívá spoustu dobrodružství, kde může uplatnit svoji zručnost a nápaditost. Ten, kdo má rád seriál Macgyver, určitě nebude zklamán. Ostatní čeká spíše průměrný, chvílemi nudný televizní film, který nemá prakticky žádný potenciál zaujmout. Já jsem na Macgyverovi vyrostl, takže mu odpustím prakticky všechno. Jediné, co mi zde chybělo, byla klasická melodie Randyho Edelmana, která zní v seriálu a dotváří tu správnou Macgyverovskou atmosféru.(10.12.2011)

• Acrobat

No seriálu ten blbý účes a zakasaná mikina do nohavíc sedí viac, lebo len 45 minút. Vyše dvoch hodín video – rozpočtu, kulís, deja, efektov, myšlienok – je dosť. Ten trpký spôsob prevedenia nápadu dať seriálového hrdinu do celovečeráku vadí každou minútou, pretože tempo, málo nápadov...Všetko zároveň asexuálne, absencia zlej strany. Maca mám rád a je to kult, ale dať ho hľadať poklad je zrejme mimo. Indy a Lara sú od fachu, Mac je záloha, CIA, krytie, vieš ako tá myšička. Čo ?? Mňa sa to teda netýka!!(8.3.2014)

Strapaty blondak MacGyver je svym zpusobem kult. Vzdyt nejeden komedialni serial (Simpsnovi, Family Guy apod...) paroduje tohoto vseumela, ktery ma vzdy to co je treba po ruce. Co na tom ze trikove zabery nejsou buhvi jak profesionalni a lacine studiove interiery jsou az prilis umele. Ma to spad a kvalitni pointu. Zel bohu zapletka je asi tak originalni jako pokerkovanej fotbalista!(23.3.2011)

Kdyby celý film pokračoval v takovém tempu jako první půlhodina, tak Ztracený poklad Altantidy a Cesta do zkázy působí jako den a noc. Připevnit rakety na jeep bez motoru a zároven "zabránit etnickým čistkám" dokáže s takovou grácií jen MacGyver. Bohužel je to již starší kousek a některé kulisy na mě působí komicky...(26.4.2009)

Aneb pokus o árijského Indiana Jonese a to ještě více zdětinštělého (čemu se asi podobá úvodní scéna, kdy se snaží vyjmout tu zlatou placku, hm?). De facto je to strašná blbost! Naivní, hloupá a po všech čertech nedomyšlená. Samé mechanismy, otvírající se skrýše (zajímal by mě ten mechanismus, co to otvírá, zajímavé je, že funguje i bez tisíciletého promazání). Ale už jen z faktu, že MacGyver umí sestrojit z novin a několika sirek motorový trojplošník s nápisem Made in USA, zatímco Chuck Norris udělá z motorového trojplošníku tucet třísek a pár listů papíru s nápisem USA kill all Vietkong´s!, už tenhle fakt mi nedovolí dát odpad, i když je to taková blbina. A navíc, viděli jste jiný film, kde hrdina, když získá samopal, jej radši rozmontuje, aby získal malý drátek, kterým rozepne pouta, místo aby ho reálně použil? Navíc i vtipy jsou dobré: "Ale nad námi probíhá občanská válka!" Ale co se týče archeologie, je tenhle film fakt úplně mimo. Solón klidně sedící zasypaný produktem vulkánu, pche!(8.10.2008)

• - Balkánske jednotky plukovníka Petroviča používajú československé vozidlo Tatra 813 8x8 a zastaralý sovietsky tank T-34/85 z Druhej svetovej vojny. Tieto tanky sa skutočnej občianskej vojny v Juhoslávii naozaj zúčastnili. (DJW)

• - Konjunkcia planét, teda ich zoradenie do priamky je možné. Nedeje sa tak ale každých 500 rokov, ale raz za 860 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 rokov. (DJW)