MacGyver: Ztracený poklad Atlantidy (TV film)

MacGyver: Lost Treasure of Atlantis

MacGyver: Stratený poklad Atlantídy

Akční / Dobrodružný

USA, 1994, 93 min

Stratený poklad Atlantídy fanúšikov MacGyvera určite nesklame a tentokrát by mohol zabaviť aj ,,nezasvätených":) Pátranie inšpirované archeologickými eskapádmi Indianu Jonesa (samozrejme v nízkorozpočtovom vydaní:), pár nápaditých ,,macgyverismov", dobrá hudba a na televíznu produkciu príjemná dobrodružná atmosféra... Čo viac si priať?:)(16.1.2003)

876. hodnocený film: První z celovečerních filmů o MacGyverovi a jeho umění vše použít k záchraně svého života. Byl to vynikající nápad udělat i film o tomhle týpkovi se švýcarským nožem a kopicíc nápadů. Podprůměrní herci ale ubírají filmu na maximálním hodnocení 1*, takže 4* jsou dostatečným hodnocením. 4*(21.6.2010)

Bohužel byl pro mě tento filmeček docela zklamáním, jako velký fanda seriálu MacGyver, jsem asi holt očekával od toho něco víc. Prvních dvacet minut mi přišlo takový nemastný neslaný, pak se film poměrně pěkně rozjede, má spád a děj, ovšem poté mě trochu zklamal konec, očekával sem náký velký udělátko či vynález, kterým vše zachrání, bohužel ale přišel pouze chatrnej plán utěku, který zrovna není moc nápaditý ani reálný. Navíc mě tam trochu rozesmál pohled na soustavu planet viditelných pouhým okem, sice to vypadá docela zajímavě, ovšem realita je přeci jen o trošku jiná, ale jinak celkově si myslim že 3 hvězdičky si to zaslouží(31.1.2010)

Macgyverovi se nehodí dávat horší bodování než 5. To prostě nejde. Dnes jsem viděl poklad Atlantidy asi po 10ti letech a neskutečně jsem si to užil. Tento film je zrovna jakousi parafrází na Indiana Jonese, ale typické "macgyverismy" jsou zde daleko častější, než v posledním díle, takže opět bomba. Aaaaaa jestli nenatočí další díl, tak pojdu...(11.2.2011)

MACGYVER!!! Snímek, ve kterém Macgyver působí spíše jako archeolog. Prožívá spoustu dobrodružství, kde může uplatnit svoji zručnost a nápaditost. Ten, kdo má rád seriál Macgyver, určitě nebude zklamán. Ostatní čeká spíše průměrný, chvílemi nudný televizní film, který nemá prakticky žádný potenciál zaujmout. Já jsem na Macgyverovi vyrostl, takže mu odpustím prakticky všechno. Jediné, co mi zde chybělo, byla klasická melodie Randyho Edelmana, která zní v seriálu a dotváří tu správnou Macgyverovskou atmosféru.(10.12.2011)

• - Konjunkcia planét, teda ich zoradenie do priamky je možné. Nedeje sa tak ale každých 500 rokov, ale raz za 860 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 rokov. (DJW)

• - Balkánske jednotky plukovníka Petroviča používajú československé vozidlo Tatra 813 8x8 a zastaralý sovietsky tank T-34/85 z Druhej svetovej vojny. Tieto tanky sa skutočnej občianskej vojny v Juhoslávii naozaj zúčastnili. (DJW)