MacGyver: Ztracený poklad Atlantidy (TV film)

MacGyver: Lost Treasure of Atlantis

MacGyver: Stratený poklad Atlantídy

Akční / Dobrodružný

USA, 1994, 93 min

Michael Vejar

David Geddes

Ken Harrison
  • Z0oMb3E

Čože? Také vysoké hodnotenie pre takúto kravinu? Celý priebeh filmu som sa pohrával s myšlienkou na 2*, ktoré aj odpovedajú kvalite a prevedeniu filmu. No posledných 15-20 minút filmu to bol jednoznačný útok na odpad! Vznikol z toho kompromis *. Tak deravý scenár a tak stupídne vyvrcholenie som fakt nečakal. Ku koncu som už fakt len a len čakal, akú kravinu a nereálnosť zakomponujú do scenáru. Na moje prekvapenie ma prekvapovala scéna po scéne a nemohol som sa na to už pozerať. Odporúčam to 20 min. pred koncom stopnúť a nechať ležať, uchováte si akú-takú myšlienku na kvalitu filmu.(29.3.2010)

Stratený poklad Atlantídy fanúšikov MacGyvera určite nesklame a tentokrát by mohol zabaviť aj ,,nezasvätených":) Pátranie inšpirované archeologickými eskapádmi Indianu Jonesa (samozrejme v nízkorozpočtovom vydaní:), pár nápaditých ,,macgyverismov", dobrá hudba a na televíznu produkciu príjemná dobrodružná atmosféra... Čo viac si priať?:)(16.1.2003)

MACGYVER!!! Snímek, ve kterém Macgyver působí spíše jako archeolog. Prožívá spoustu dobrodružství, kde může uplatnit svoji zručnost a nápaditost. Ten, kdo má rád seriál Macgyver, určitě nebude zklamán. Ostatní čeká spíše průměrný, chvílemi nudný televizní film, který nemá prakticky žádný potenciál zaujmout. Já jsem na Macgyverovi vyrostl, takže mu odpustím prakticky všechno. Jediné, co mi zde chybělo, byla klasická melodie Randyho Edelmana, která zní v seriálu a dotváří tu správnou Macgyverovskou atmosféru.(10.12.2011)

Strapaty blondak MacGyver je svym zpusobem kult. Vzdyt nejeden komedialni serial (Simpsnovi, Family Guy apod...) paroduje tohoto vseumela, ktery ma vzdy to co je treba po ruce. Co na tom ze trikove zabery nejsou buhvi jak profesionalni a lacine studiove interiery jsou az prilis umele. Ma to spad a kvalitni pointu. Zel bohu zapletka je asi tak originalni jako pokerkovanej fotbalista!(23.3.2011)

Hodnocení závisí na vaší toleranci k nenáročné dobrodružné televizní zábavě a na sympatiích k MacGyverovi. Pokud máte oboje, tak tomuhle neoriginálnímu crossoveru MacGyvera a Indiana Jonese (s rozpočtem prvně jmenovaného) stejně dáte 70%, protože je to čistá řemeslná zábava s hledáním pokladů Atlantidy - a zvláštním bonusem v podobě Macových vychytávek. Pokud chcete rýt, tak rozhodně máte do čeho, a zdůvodníte si cokoliv nad úroveň dvaceti procent (neoriginální, laciné, Mac měl zůstat v seriálovém důchodu, nedůstojné, blablabla).(26.10.2013)

• - Konjunkcia planét, teda ich zoradenie do priamky je možné. Nedeje sa tak ale každých 500 rokov, ale raz za 860 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 rokov. (DJW)

• - Balkánske jednotky plukovníka Petroviča používajú československé vozidlo Tatra 813 8x8 a zastaralý sovietsky tank T-34/85 z Druhej svetovej vojny. Tieto tanky sa skutočnej občianskej vojny v Juhoslávii naozaj zúčastnili. (DJW)