MacGyver: Ztracený poklad Atlantidy

(TV film)
  • USA MacGyver: Lost Treasure of Atlantis (více)

Dobrodružný snímek - Macgyver (Richard Dean Anderson) spolu s vědcem Atlantisem Atikusem (Brian Blessed) a kolegyní Kelly (Sophie Ward) najdou medailon, který je zároveň klíčem k Solonově truhlici v níž je uložena Pochodeň pravdy. Ta je může zavést k dobrodružství odkrývající tajemství Věže strachu, kde je již po staletí ukrytý poklad Atlantidy. Film je plný nástrah, které Macgyver lehce překonává svými důmyslnými nápady... (Stodvacet)

Gemini

Hodnocení závisí na vaší toleranci k nenáročné dobrodružné televizní zábavě a na sympatiích k MacGyverovi. Pokud máte oboje, tak tomuhle neoriginálnímu crossoveru MacGyvera a Indiana Jonese (s rozpočtem prvně jmenovaného) stejně dáte 70%, protože je to čistá řemeslná zábava s hledáním pokladů Atlantidy - a zvláštním bonusem v podobě Macových vychytávek. Pokud chcete rýt, tak rozhodně máte do čeho, a zdůvodníte si cokoliv nad úroveň dvaceti procent (neoriginální, laciné, Mac měl zůstat v seriálovém důchodu, nedůstojné, blablabla). ()

Marigold

Vrchol macgyverovské poetiky se vším všudy. Geniální hláška: "Co děláš, MacGyvere?" "Zastavuju národnostní čistky." jest kvintesencí hrdinské duše střapatého kutila a další klíčové atributy následují. Poněkud laciné trikové záběry. Poněkud okatě studiové interiéry. Poněkud ukradený příběh (Indy aby překousl bič!). Poněkud pokleslá, avšak výtečná zábava, rozhodně to lepší nejen z obou TV filmů o Mac Gyverovi, ale svou atmosférou a spádem překonávající i leckdy ospalý seriál. Kupodivu všechny ingredience sedí jako prdelka roběte na plechové nočníku a tvoří tak skutečně povedený a svým způsobem originální výtvor... ()

TheRaven

MacGyvera mam moc rád a jeho nápady vždy vyvolají úsměv na tváři. Film se celou dobu tvářil tak nějak průměrně, ale konec to bohužel totálně zazdil. Bylo zde až příliš mnoho faktických chyb mimo působnost Macových nápadů. Především bylo zajímavé, že už Atlanťané znaly planety za Saturnem (já myslel, že byly objeveny až v 18. respektive 19, století_i když Atlanťané vlastně znali všechno, tak nevim)...a navíc, nechápu, jak mohli naší badatelé ty planety vidět pouhým okem (Jupiter jak půl Měsíce). Po milých nostalgických vzpomínkách na seriál je tohle velkým zklamáním. ()

Hellboy

Dřív než trapný Lovci pokladů, filmová Lara Croft, filmový Da Vinci Code a podobní, ale zase pozdějc než nenapodobitelný Indiana Jones... ale je to zábava:) Film je oproti seriálu vážnější, což je obrovské plus. Například když MacGyver navštíví Balkán v době občanské války. Ani tehdy si ale neodpustí heroické hlášky typu: "Teď zabraňuji etnickým čistkám." I tak ale značný nadprůměr a velmi příjemné překvapení. Škoda jen těch příšerných účesů:D ()

salahadin

Aneb pokus o árijského Indiana Jonese a to ještě více zdětinštělého (čemu se asi podobá úvodní scéna, kdy se snaží vyjmout tu zlatou placku, hm?). De facto je to strašná blbost! Naivní, hloupá a po všech čertech nedomyšlená. Samé mechanismy, otvírající se skrýše (zajímal by mě ten mechanismus, co to otvírá, zajímavé je, že funguje i bez tisíciletého promazání). Ale už jen z faktu, že MacGyver umí sestrojit z novin a několika sirek motorový trojplošník s nápisem Made in USA, zatímco Chuck Norris udělá z motorového trojplošníku tucet třísek a pár listů papíru s nápisem USA kill all Vietkong´s!, už tenhle fakt mi nedovolí dát odpad, i když je to taková blbina. A navíc, viděli jste jiný film, kde hrdina, když získá samopal, jej radši rozmontuje, aby získal malý drátek, kterým rozepne pouta, místo aby ho reálně použil? Navíc i vtipy jsou dobré: "Ale nad námi probíhá občanská válka!" Ale co se týče archeologie, je tenhle film fakt úplně mimo. Solón klidně sedící zasypaný produktem vulkánu, pche! ()

• Balkánske jednotky plukovníka Petroviča používajú československé vozidlo Tatra 813 8x8 a zastaralý sovietsky tank T-34/85 z Druhej svetovej vojny. Tieto tanky sa skutočnej občianskej vojny v Juhoslávii naozaj zúčastnili. (DJW)
  • Konjunkcia planét, teda ich zoradenie do priamky je možné. Nedeje sa tak ale každých 500 rokov, ale raz za 860 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 rokov. (DJW)