poster

MacGyver: Ztracený poklad Atlantidy (TV film)

 • USA

  MacGyver: Lost Treasure of Atlantis

 • Slovensko

  MacGyver: Stratený poklad Atlantídy

Akční / Dobrodružný

USA, 1994, 93 min

Režie:

Michael Vejar

Kamera:

David Geddes

Hudba:

Ken Harrison
 • TheRaven
  **

  MacGyvera mam moc rád a jeho nápady vždy vyvolají úsměv na tváři. Film se celou dobu tvářil tak nějak průměrně, ale konec to bohužel totálně zazdil. Bylo zde až příliš mnoho faktických chyb mimo působnost Macových nápadů. Především bylo zajímavé, že už Atlanťané znaly planety za Saturnem (já myslel, že byly objeveny až v 18. respektive 19, století_i když Atlanťané vlastně znali všechno, tak nevim)...a navíc, nechápu, jak mohli naší badatelé ty planety vidět pouhým okem (Jupiter jak půl Měsíce). Po milých nostalgických vzpomínkách na seriál je tohle velkým zklamáním.(20.9.2008)

 • lord Ball
  ***

  Bohužel byl pro mě tento filmeček docela zklamáním, jako velký fanda seriálu MacGyver, jsem asi holt očekával od toho něco víc. Prvních dvacet minut mi přišlo takový nemastný neslaný, pak se film poměrně pěkně rozjede, má spád a děj, ovšem poté mě trochu zklamal konec, očekával sem náký velký udělátko či vynález, kterým vše zachrání, bohužel ale přišel pouze chatrnej plán utěku, který zrovna není moc nápaditý ani reálný. Navíc mě tam trochu rozesmál pohled na soustavu planet viditelných pouhým okem, sice to vypadá docela zajímavě, ovšem realita je přeci jen o trošku jiná, ale jinak celkově si myslim že 3 hvězdičky si to zaslouží(31.1.2010)

 • Gemini
  ***

  Hodnocení závisí na vaší toleranci k nenáročné dobrodružné televizní zábavě a na sympatiích k MacGyverovi. Pokud máte oboje, tak tomuhle neoriginálnímu crossoveru MacGyvera a Indiana Jonese (s rozpočtem prvně jmenovaného) stejně dáte 70%, protože je to čistá řemeslná zábava s hledáním pokladů Atlantidy - a zvláštním bonusem v podobě Macových vychytávek. Pokud chcete rýt, tak rozhodně máte do čeho, a zdůvodníte si cokoliv nad úroveň dvaceti procent (neoriginální, laciné, Mac měl zůstat v seriálovém důchodu, nedůstojné, blablabla).(26.10.2013)

 • Dantte..
  ***

  MacGyver je moje srdcovka, která bohužel po letech bledne a člověk si začne všímat všech těch nelogičností a velkých dír ve scénáři - hold staří kazí pohled na tyto dnes už legendární kultovky. Co však stále zůstává je parádní hercký výkon Briana Blesseda, který mě svou fanatickou zarputilostí a dětskou radostí nakazil hledáním tajemství jedné velké záhady zvané Atlantida. Také hudba je k filmu vhodně vybrána místo klasické úvodní znělky působí v některých důležitých scénách magicky. 60 % jako objektivní divák , 75 % jako fanoušek.(10.7.2011)

 • Drom
  ***

  Být mi 10, tak by to bylo fakt žůžo dobrodrůžo, ale když to tak po letech v letech vidím, je to naivní až na půdu. A naprosto nejotravnější je profesor Atikus, jehož jediný štěstí je, že MacGyver je takovej trpělivej, chápavej a mírumilovnej borec. Tahat se s ním kdokoliv jinej, už ve druhý scéně by se válel s rozmlácenou lebkou ve škarpě. Debil vousatej. No pro děcka to je epická šou s velmi nezávadným až hipísáckým obsahem, ale nám starším klukům to zpracování přijde trochu moc zjednodušené, prostě pohádka, jejíž dobrodružství jde na úkor některých kvalit seriálu. A to je (naprosto) zbytečná škoda.(28.8.2014)

 • - Konjunkcia planét, teda ich zoradenie do priamky je možné. Nedeje sa tak ale každých 500 rokov, ale raz za 860 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 rokov. (DJW)

 • - Balkánske jednotky plukovníka Petroviča používajú československé vozidlo Tatra 813 8x8 a zastaralý sovietsky tank T-34/85 z Druhej svetovej vojny. Tieto tanky sa skutočnej občianskej vojny v Juhoslávii naozaj zúčastnili. (DJW)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace