MacGyver: Cesta do zkázy (TV film)

MacGyver: Trail to Doomsday

Scénografie:

Tim Hutchinson

Kostýmy:

Barbara Lane

877. hodnocený film: Solidní začátek filmu, který se pak strhne v poměrně nudnou sérii monologů a nepříliš přesvědčivých výkonů ostatních herců. MacGyver je pořád klasa, ale už to není ono a moc to se seriálem a jeho fenomenálním charaktereme nemá společného. 3* jsou asi tím maximem, na který může tenhle poslední záchvěv o kutilu MacGyverovi dosáhnout. 3*(22.6.2010)

Nehorázně klišovitá podívaná, což divákovi dojde přesně na 37. vteřině, kdy pomalý nájezd na obličej hlavního hrdiny ohlásí flashback, během něhož se MacGyver snaží zlézt kolmou skalní stěnu za sněhové bouře, přičemž má na zádech zraněného kamaráda, který je na obtíž a neustále MacGyverovi opakuje: nech mě tady, nech mě tady, jsi blázen, zahyneme oba dva! :D Tohle je nejméně o stupeň horší zábava, než předchozí vcelku zajímavý film MacGyver - Ztracený poklad Atlantidy. Zatímco v Atlantidě ještě aspoň víceméně úspěšně kopíroval svůj vzor Indianu Jonese, v Cestě do zkázy kopíruje laciné televizní filmy, což prostě znamená viditelný sestup v kvalitě. Jednu věc (starší) divák možná ocení - a to, že přibylo vražd a celek se nese v pochmurnějším duchu. Je to takový experiment, zajímavá změna od radostného a bezstarostného seriálu. Takhle je to v podstatě noirová detektivka. Což zároveň poněkud ubralo MacGyverovi na specifičnosti a udělalo z něj obyčejného - zaměnitelného detektiva. Protože čím je MacGyver bez svého švýcarského armádního nože, který tu snad ani jednou nepoužije?!(12.9.2010)

• jojinecko

Je zaujímavé ako človek vníma svoje "idoly" očami dospelého a očami "decka". Pred desiatimi rokmi by som tento film určite žral, teraz mi príde MacGyver ako post heavymetalový (účes) a trapný trtko, ktorému sluší maximálne 45 minút seriálu, pretože podobne ako v prípade prvého celovečeráku (Atlantída) aj tu je pozeranie miestami príšerné utrpenie. Mac neukáže skoro nič so svojho originálneho arzenálu a celé je to jeden veľký kŕč, chýba nahľad a kvalita vo všetkých ukazovateľoch. Človek by si mal zakázať pozerať sa na určité veci od istého veku- nemusí to dobre dopadnúť a príjemné a nostalgické spomienky sa môžu rozplynúť:)(20.9.2008)

Rozloučení s postavou MacGyvera by to bylo důstojné, kdyby... používal více těch svých kutilských vychytávek než jen nějaké dvě schovávačky a otevření bomby pomocí tenisové rakety s krokosvorkami nebo co to vlastně bylo... a kdyby prvních čtyřicet minut nebyla taková nekoukatelná nuda. Ale kromě toho... docela slušný filmík.(23.6.2009)

Pro MacGyvera mám slabost. Je to ten nejkladnější klaďas na světě. Ani šampaňské na oslavě 40tých narozenin svého nejlepšího přítele si nedá... Je to prostě můj velký, největší hrdina... Jako malý jsem chtěl být jako on a při hodinách ve škole jsem konstruoval složité stroje z propisek a kuliček z papíru.. Kde jsou ty časy... Tenhle film není ani zdaleka tím nejlepším, co může postava MacGyvera nabídnout, ale mně prostě stačí ten pocit že na něj koukám i kdyby se ukázal v jednom díle rodinných pout na 10 vteřin...(10.2.2011)

• - Ve filmu je možné spatřit MacGyvera (Richard Dean Anderson) i přes jeho proslulý odpor ke střelným zbraním střílet ze samopalu. Předtím použil střelnou zbraň pouze v pilotním filmu. Jedná se tak o jakousi symboliku a uzavření celé ságy. (korbitch22)

• - Herec Alun Armstrong, který ztvárnil policistu vyšetřující MacGyvera (Richard Dean Anderson), si zahrál i ve filmu Vysoká hra patriotů (1992). V obou filmech ztvárnil policistu, který někoho honí po městě a vzápětí vběhne do metra, kde pronásledovaného ztratí. (A.MacGyver)

• - Richard Dean Anderson zde ztvárnil postavu MacGyvera naposledy (jako MacGyver pak natočil už pouze reklamu na MasterCard, která běžela při Super Bowlu v roce 2006). (SG-1)