Reklama

Reklama

MacGyver: Cesta do zkázy

(TV film)
  • USA MacGyver: Trail to Doomsday (více)

Geniálny MacGyver pri pátraní po vrahoch svojho priateľa odhalí obrovské sprisahanie.
Vynaliezavý génius Angus MacGyver cestuje do Veľkej Británie, kam ho pozval jeho starý priateľ Paul Moran na oslavu. Tá sa však rýchlo skončí streľbou, pri ktorej Paula zabijú. Angus sa rozhodne vypátrať, prečo teroristi zabili Henryho a uniesli jeho dcéru Elise. Pri pátraní zistí, že ide o niečo oveľa nebezpečnejšie – v srdci Británie objaví tajnú továreň na výrobu atómových zbraní... (TV JOJ)

(více)

Recenze (35)

jojinecko 

všechny recenze uživatele

Je zaujímavé ako človek vníma svoje "idoly" očami dospelého a očami "decka". Pred desiatimi rokmi by som tento film určite žral, teraz mi príde MacGyver ako post heavymetalový (účes) a trapný trtko, ktorému sluší maximálne 45 minút seriálu, pretože podobne ako v prípade prvého celovečeráku (Atlantída) aj tu je pozeranie miestami príšerné utrpenie. Mac neukáže skoro nič so svojho originálneho arzenálu a celé je to jeden veľký kŕč, chýba nahľad a kvalita vo všetkých ukazovateľoch. Človek by si mal zakázať pozerať sa na určité veci od istého veku- nemusí to dobre dopadnúť a príjemné a nostalgické spomienky sa môžu rozplynúť:) ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Není to holt ten MacGyver, jak ho známe, což je možná na škodu. Tohle je pokud o typicky britský thriller a až na pár nelogických posunutí děje ve střední části to šlape, jak má. RDA má pořád vizáž vykuleného kluka a pár jeho akcí odkazuje je klasice, ale prostě to není ono. Jako britský thriller ano, ale postava MacGyvera je sem potom jen naroubovaná. ()

Reklama

corpsy 

všechny recenze uživatele

Podobne, ako v predchádzajúcom celovečernom TV filme, ani tu nieje MacGyverove dobrodružstvo celkom podľa pravidiel seriálu. V STRATENOM POKLADE ATLANTÍDY, to bolo skôr indianajonesovské dobrodružstvo, s jedným dvoma klasickými seriálovými vsuvkami ( MacGyverove únikové vynálezy ). Toto je zase akési špionážne dobrodružstvo, kde sa tie seriálové vsuvky neukazujú vôbec a vlastne to ani nemá so seriálom veľa spoločného. Každopádne, treba brať aj to, že v tej dobe boli nároky menšie a už len meno titulného hrdinu, prilákalo k TV davy. ()

Fingon 

všechny recenze uživatele

Rozloučení s postavou MacGyvera by to bylo důstojné, kdyby... používal více těch svých kutilských vychytávek než jen nějaké dvě schovávačky a otevření bomby pomocí tenisové rakety s krokosvorkami nebo co to vlastně bylo... a kdyby prvních čtyřicet minut nebyla taková nekoukatelná nuda. Ale kromě toho... docela slušný filmík. ()

Hellboy 

všechny recenze uživatele

Nehorázně klišovitá podívaná, což divákovi dojde přesně na 37. vteřině, kdy pomalý nájezd na obličej hlavního hrdiny ohlásí flashback, během něhož se MacGyver snaží zlézt kolmou skalní stěnu za sněhové bouře, přičemž má na zádech zraněného kamaráda, který je na obtíž a neustále MacGyverovi opakuje: nech mě tady, nech mě tady, jsi blázen, zahyneme oba dva! :D Tohle je nejméně o stupeň horší zábava, než předchozí vcelku zajímavý film MacGyver - Ztracený poklad Atlantidy. Zatímco v Atlantidě ještě aspoň víceméně úspěšně kopíroval svůj vzor Indianu Jonese, v Cestě do zkázy kopíruje laciné televizní filmy, což prostě znamená viditelný sestup v kvalitě. Jednu věc (starší) divák možná ocení - a to, že přibylo vražd a celek se nese v pochmurnějším duchu. Je to takový experiment, zajímavá změna od radostného a bezstarostného seriálu. Takhle je to v podstatě noirová detektivka. Což zároveň poněkud ubralo MacGyverovi na specifičnosti a udělalo z něj obyčejného - zaměnitelného detektiva. Protože čím je MacGyver bez svého švýcarského armádního nože, který tu snad ani jednou nepoužije?! ()

Galerie (4)

Zajímavosti (2)

  • Herec Alun Armstrong, který ztvárnil policistu vyšetřující MacGyvera (Richard Dean Anderson), si zahrál i ve filmu Vysoká hra patriotů (1992). V obou filmech ztvárnil policistu, který někoho honí po městě a vzápětí vběhne do metra, kde pronásledovaného ztratí. (A.MacGyver)
  • Ve filmu je možné spatřit MacGyvera (Richard Dean Anderson) i přes jeho proslulý odpor ke střelným zbraním střílet ze samopalu. Předtím použil střelnou zbraň pouze v pilotním filmu. Jedná se tak o jakousi symboliku a uzavření celé ságy. (korbitch22)

Reklama

Reklama