Reklama

Reklama

Hvězdná brána: Děti bohů

(TV film)
  • Kanada Stargate SG-1: Children of the Gods (více)
všechny plakáty

Obsahy(1)

Rok po misii na Abydos Zem napadne mimozemšťan Apophis. Generál Hammond, velitel základny Cheyenne Mountain, kde je umiestená hviezdna brána, si myslí, že prišiel práve z Abydosu. Plukovník Jack O´Neill mu oznámi, že bombu, ktorú mal odpáliť na Abydose a zničiť tak tamojšiu hviezdnu bránu, neodpálil na planéte, ale na Raovej vesmírnej lodi, ktorá bola na obežnej dráhe a Daniel Jackson zostal žiť na planéte. Hammond rýchlo zostaví nový tím, ktorý má vedca priviesť späť. Apophis medzitým napadne aj Abydos a unesie Danielovu ženu Sha´re a jej brata Skaaru. Na Abydosu Daniel ukáže Jackovi miestnosť, ktorú sa mu podarilo objaviť. Podľa jeho názoru sú na obrazoch v miestnosti adresy ďalších hviezdnych brán, ktoré sa nachádzajú po celej galaxii. Daniel sa vracia späť na Zem spolu s poraneným vojakom, ktorý videl symboly planéty, kam Apophis odišiel a kde sa pravdepodobne nachádza aj jeho manželka... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (99)

Lucasion 

všechny recenze uživatele

Počátek jedné éry a jednoho kultovního seriálu. Navázání na Emmerichovu Hvězdnou Bránu (1994) je hladké, jednoduché a téměř byste nepoznali, že se jedná o "neplánovaný" sequel, který je vlastně pilotem oné SG-1. Mě na jednu stranu mrzí, že se změnily herci (jasně, logicky), ale na druhou tu máme fantastické a neokoukané herce Richarda Dean Andersona, Michaela Shankse, Christophera Judge a Amandu Tapping. Tady je samozřejmě vidět rozdíl v efektech oproti kultovního filmu (jasně, logicky), ale na druhou stranu je to kouzlo devadesátek. Což nikdy neomrzí. Za mě jsou Děti bohů parádním pilotem, který započal jednu zlatou seriálovou éru. (80 %) ()

Terva 

všechny recenze uživatele

Pilotní film k sérii Stargate, který volně navazuje na celovečerní film Hvězdná brána z roku 1994. CITÁT - Tak že ten muž co vypadal jako Ra přišel jinou branou??.................... Líbí se mi, že masky "vetřelců" nemizí jen tak někde za hlavou, ale prostě se jen otvírají - to je chvalitebné, než nějaké digitální mizení. CITÁT - Mám alergii na cestování bránou............ Vidíme zde i první setkání a seznámení s Tealcem. Protože jsem viděl i tu prodlouženou a přepracovanou režisérskou verzi, měním hodnocení na čtyři. ()

Reklama

Dan9K 

všechny recenze uživatele

Velmi kvalitní úvod pro (hned po Futuramě) nejkvalitnější sci-fi seriál všech dob :-). Po té, co jsem si dal úvodní dvojdíl v originále, musím zvednout na plné hodnocení, působí to mnohem uvěřitelněji, zejména pak Teal'cova změna týmu. Děti bohů jsou mnohem lepší než Emmerichův film a zároveň si z něho berou to nejlepší. To, co pak v samotném seriálu bylo již opomíjeno. Mimozemšťané tu pořád téměř nemluví anglicky (zásadní chyba seriálu, nebyl žádný důvod, proč to nezařídit jakousi technologií), Daniel má pořád alergii, přenos bránou dělá omrzliny. Všechny tyhle věci pak v seriálu takřka okamžitě zmizely, aniž by to bylo pořádně vysvětleno. Zásadní úlohu v úvodním filmu má hudba. Joel Goldsmith podivuhodným způsobem spojil geniální témata Davida Arnolda a do nich ještě zakomponoval svá vlastní, z nichž bych vypíchnul zejména pochod Gouauldů (respektive Apophisův pochod), který co do působivosti si skoro nezadá s Imperial Marchem, o to víc mě pak mrzelo, když ze seriálu postupně vymizel. Hudba způsobuje to, že Děti bohů vyznívají neskutečně velkolepě. Zejména pak scéna, ve které Apophis rozkáže Teal'covi všechny postřílet a v Teal'covi se to vaří pochybnostmi. Hudba už pak v seriálu nikdy nebyla lepší, lehce se jí kvalitou přiblížil až závěrečný film Ark of Truth. Děti bohů jsou pak také jediným dílem celé Hvězdné brány, kdy se objeví nahé lidské tělo v plné kráse. Jsou také dost možná jediným dílem, kdy jsme svědky mimozemské hudby, alespoň na chvíli na Chulaku, krátce předtím, než se Apophis jde pochlubit svou novou manželkou. Když už jsme u Apophise, ten na mě vždycky působil neuvěřitelně démonicky, zvlášť když byl jeho prvním mužem Teal'c. Hodně za to mohou ty skvělé hadí masky, které za nějaký čas ze seriálu vymizely rovněž. Kdoví, jestli by seriál nebyl ještě lepší, kdyby Teal'c bojoval delší dobu za špatnou stranu. Každopádně nářezový film. Některé díly a dvoudíly jsou možná ještě asi lepší, tenhle díl je ale co scéna, to zásadní zlom pro vývoj Hvězdné brány a já prostě zažíval během sledování těžko popsatelné extatické pocity. ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

No na tohle se ještě dalo koukat. Hlavně začátek ušel, pak už jen nevýrazné tv sci-fi v levných kulisách stejně jako celý po něm jdoucí seriál, jehož fanouškem jsem nikdy nebyl a platí, že ani původní film pro mě není žádný velký kult. No aspoň jsem se dozvěděl kde se vzali ti Gualoudi kteří tam pak strašili v každém dílu.40% ()

berg.12 

všechny recenze uživatele

Ambice a velkolepost. Něco, co v průběhu série vybledne poměrně rychle. Humor a nadsázka, něco, co série naopak získává až postupně. Pilotní díl seriálu má bohužel až příliš společného s původním filmem a nastartoval celou sérii jako jeden dlouhý nepřetržitý boj. Výborný díl, do kterého se ovšem promítá mé zklamání coby sci-fi fanouška. ()

Galerie (37)

Zajímavosti (6)

  • Na Hvězdné bráně z původního filmu se objevilo celkem 39 symbolů. Na bráně, použité v tomto seriálu, bylo symbolů o jeden méně. (Terva)
  • Hned na začátku filmu, když Apophis (Peter Williams) projde hvězdnou bránou, má na sobě zlaté brnění. V času 5:02, když se Apophis otočí a jde zpátky k hvězdné bráně, má na chvíli jeho brnění klasickou matně šedou barvu a ne zlatou, kterou mělo před chvílí. (dom156)

Reklama

Reklama