Hvězdná brána: Děti bohů (TV film)

• Kanada

Stargate SG-1: Children of the Gods

Hviezdna brána: Deti bohov

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

Kanada, 1997, 92 min

Jako přechodový můstek mezi filmem a seriálem, velmi pěkně zpracované a promyšlené. Jako film nekoukatelná slátanina, která nemá ani hlavu ani patu. Divák, který neviděl původní film, ani není seznámen se seriálem budou děti bohů jen špatně strávený čas, vzhledem k neúplnému vysvětlení a seznámení hned na počátku TV filmu.(10.9.2009)

Dr. Daniel Jackson a O´Neil jsou zpátky. Kdžyž jsem zjistil, že se tohle chystají dávat na naší komerční nejmenované stanici, byl jsem nadšený. Samozřejmě jsem si to nemohl nechat ujít a vlastně od té doby jsem se začal těšit na každou neděli dopoledne. Jenže, to by nebyla tv hnova aby zase něco neposr... Po několika dílech, bylo vše přesunuto do odpoledních časů v týdnů. Proto jsem logicky neviděl všechny díly a zájem o hvězdnou bránu opadal, protože tenhle seriál je opravdu nutné brát jako celek. Záchranou se o něco později stal internet, kdy jsem si dopřál všech dílů v libovolné dni a čase. Děti bohů platí za skvělý pilot, který připravil a vyšlapal cestičku pro seriál Hvězdná brána.(31.3.2007)

Otvíračka k dlouhé a hlavně kultovní sérii Stargate SG-1 dopadla na TV film úplně skvěle. Tématika Hvězdné brány pokud jste fanoušek vás prostě chytne a cestování červí dírou po vesmíru vás naprosto pohltí tak jako mě. Vizuálně výtečné bez do očí bijících chyb a jako pilotní film zcela postačující příběh pro otevření tohohle seriálu. Takže pokud vás tohle chytlo tak "otevřte iris" a vzhůru do sledování seriálu!(10.4.2013)

Tak tohle byl jden z nejpovedenějších filmů k SGC. Měl všechno a divákovi ještě přinesl dárek v podobě příslibu, že uvidí ještě mnohem více dalších světů. Celá SG mě bavila výborně a tenhle film něbyl vyjímkou. Je docela zajímavé, jak si pořád dokáželi držet svou tvář. Většina seriálů jde sestupnou tendencí co se sérií týče. Tady jsem měl pocit, že seriál graduje, totiž že každá nová série je lepší a lepší. Tenhle film byl na začátku tohoto boomu, a proto si zaslouží plný počet.. =))(20.2.2013)

V podstate úvodné dva diely seriálu, ktorý priamo nadviazal na veľký hollywodsky film. Pilot trpí očividne malým, televíznym rozpočtom, no na druhú stranu prekvapuje nahotou v jednej scéne, ako aj dobrým výberom hercov. Neveril som, že Richard Dean Anderson by zvládol nahradiť Kurta Russella (predsalen MacGyver bola úplne iná úloha), ale čudujsasvete, podarilo sa mu to. Slušný vstup do seriálu, ale to najlepšie nás ešte len malo čakať. Nikto ešte vtedy nemohol tušiť, aká veľká sága započala a že sa seriál bude točiť neuveriteľných 10 rokov. 7/10(19.5.2018)

• - V epizóde O’Neill (Richard Dean Anderson) povedal generálovi Hammondovi (Don S. Davis), že ich "prvé zistenie" bolo, že Ra je mimozemšťan (nie človek), bol fakt, že jeho oči planuli. Vo filme však O’Neil (Kurt Russell) netušil, že Ra (Jaye Davidson) je mimozemšťan, až kým mu to nepovedal Daniel Jackson (James Spader). (Piri)

• - Na začátku vchází nepřátelé otevřenou hvězdnou bránou. O pár sekund později je brána v záběrech zavřená a následně opět odchází otevřenou bránou. Nemohli tu bránu otevřít bez počítače. (Sca7ha)

• - Na Hvězdné bráně z původního filmu se objevilo celkem 39 symbolů. Na bráně, použité v tomto seriálu, bylo symbolů o jeden méně. (Terva)