Kahaani

Story

Drama / Thriller

Indie, 2012, 122 min

Tak tohle je hodně příjemné překvapení. Čekala jsem, že i když se mi to třeba bude líbit, budu muset přimhouřit oči nad některými bollywoodskými manýrami, ale nakonec jsem se dočkala napínavého a scénáristicky dobře vystavěného thrilleru, který se prostě odehrává v Indii. Žádné zpěvy a tanečky, žádné kýčovité výjevy, zato atmosférické prostředí kalkatských interiérů i exteriérů, tajemství, komplot, dobré herecké výkony a co jsem se dočetla, tak v Indii už zkultovnělá postava nájemného vraha – pojišťováka (čemuž se vůbec nedivím). A pokud jsem měla o průběhu děje přeci jen nějaké pochybnosti, tak je zcela vyvrátil závěrečný zvrat, který se možná dal i předvídat, ale mě dokonale překvapil, protože jsem se nechala zmást přemýšlením vedeným jiným směrem. Což byl nejspíš promyšlený tah scénáristů, který se jim v mém případě vážně povedl. Co si ale mohli odpustit bylo zhruba posledních pět minut, kdy tam mermomocí museli propašovat sentiment a taky zbytečně doslovnou vysvětlovačku. Ale to už je vzhledem k tomu, že šlo o nadbytečný doslov, celkem nepodstatný detail. Filmová výzva 2016(10.9.2016)

BOHOVÉ STVOŘILI DÉMONY. PROPŮJČILI JIM MOC. ALE KDYŽ DÉMONI SVOU MOC ZAČALI ZNEUŽÍVAT, BOHOVÉ STVOŘILI MOTHER DURGA. ABY DÉMONY ZNIČILA. ŘÍKÁ SE, ŽE BOHYNĚ DURGA BYLA STVOŘENA SPOLEČNOU SILOU VŠECH MATEK.... /// Když šílenej indickej chemik místo zvolání ,,Heuréka! Pláče!“ drží hubu a pošle vzorek do metra, maj se v Kalkatě indiáni (vím, vím...nejsu blbé...) na co těšit. ŽÁDÁME PASAŽÉRY.... Zajímavej (indickej Steven Soderbergh?) styl vyprávění se zvláštní atmosférou, jako když dvanáctku prokládáš desítkou (pivo uchyláku!). Indická představa thrilleru potěší sympaticky se zamotávajícím se příběhem, do kterýho nejdou namontovat ty jejich barevný tanečky a popěvky (proto ,,jen“ 2 hodiny...), pokusem o romantiku (proto ,,ty“ 2 hodiny...) a dokonalým rozuzlením. Nečekejte Finchera, ale tam v Bollywoodu jsou zase o kousek dál. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Cože? Indickej film bez barevnejch tančících indiánů? Sci-Fi! (hovno sci-fi, thriller to je!). 2.) Rád ponořím nozdry do atmosférou nasáklý Kalkaty. 3.) Thx za titule ,,richja“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(28.5.2012)

Nečekané příjemné překvapení z toho vzešlo. I Indové umí natočit něco pod tři hodiny bez zbytečných tanečků. Thriller, který po celou svoji délku nenudil, jen místy lehce polevoval (hledání a objíždění bylo "možná" trochu zdlouhavé). Nicméně i tak se všechno vyvrbilo zajímavě, sice poněkud fantasmagoricky, ale zajímavě. Tři zajímavé hlavní postavy, bohyně, naivní ale bystrý policista a přezíravý agent. Nečekejte honičky, přestřelky a bitky, ale vyprávění, které umí udržet pozornost. ~ Pátá hvězdička chybí za tu délku, přeci jen sestřih, lehounký, by se hodil, a potom, určitě se vám vybaví, že tohle jste už taky někde viděli, sice trochu jinak, ale viděli. Ode mě jsou ale i tak **** velkou pochvalou.(18.8.2012)

Za mě zcela určitě příjemný šok, co se indických filmů týká. Nejen stopáží, která byla přijatelně dlouhá, ale i atmosférou a v neposlední řadě napětím, které se stupňovalo až do závěrečného finále, kde mně nad koncem spadla brada, protože i když jsem mírné tušení a otázky vzhledem k některým okolnostem měla, tak až takový konec jsem nečekala. Zkrátka vůbec žádná nuda, plus výborné herecké obsazení v čele s krásnou Bidyí - Vidyí, slizským vrahounkem Bobem, Khanem s fascinujícím knírem, který byl jak podle šablony a s milým průvodcem Vidye Ranem, který je moc a moc zajímavý človíček. Najdou se určitě někteří nespokojenci, ale já k nim tentokrát rozhodně patřit nebudu.(20.4.2014)

Tehotná hlavná hrdinka v konšpiračnom detektívnom thrillery, to neznie vôbec zle. Som veľmi rád, že sa tento zaujímavý nápad podarilo rozvinúť do celkom pútavého deja a napínavého pátrania po zmiznutom manželovi, pri ktorom dôjde aj na vraždy a prekvapivé finále, proste na všetko čo k dobrému krimi thrilleru patrí. A to nepočítam super slizkého zabijaka. Nemám rád Bollywood, ale toto sa náhodou podarilo. 75/100(7.3.2016)