poster

Kahaani

 • anglický

  Story

Drama / Thriller

Indie, 2012, 122 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Vavča
  *****

  Parádně promyšlený příběh, film který není ani čistokrevým thrillerem nebo akcí, ale perfektně promyšleným dramatem, postupným detektivním pátráním, co vás vtáhne. Vidya Balan je charismatická herečka, která je prostě bezprostřední, skvělá ve své roli, ohromně sympatická,. Zvraty jsou napínavé a finále graduje, jak má, dobrá kamera, atmosféra přelidněné Kalkaty má také něco do sebe. Letos jsem překvapen nad míru, nejlepší filmy letošní sezóny 2011/12 pro mě totiž zatím jsou The Raid(Indonésie), Headshot(Thajsko), a nyní hodnocený kousek z Indie. Pánové z Koreje, HK, Číny, Japonska by se nad sebou měli zamyslet, protože jim roste tvrdá, kvalitní konkurence. A kdo ví, třeba se časem dočkáme i něčeho zajímavého z Malajsie(kde o sobě dali vědět kdysi tímto titulem http://www.csfd.cz/film/283523-laska-mezi-kapkami-ledove-triste/) nebo Filipín a regionů, které mají tradičně nálepku velkotováren na nekvalitní výrobky...(2.6.2012)

 • Niktorius
  *****

  Pátá hvězdička je sice kvůli problémům s polevujícím tempem a několikanásobným, zbytečně doslovným závěrem taková ušmudlaná, ale nakonec ji tam přece jenom nechám, neboť bollywoodské snímky tohoto typu mají mé vřelé sympatie. Ono už samo o sobě potěší, když člověk vidí indický film, kde je odkazování na hinduistickou mytologii nebanální a propracované. A pokud se jej ještě podaří natočit se suverénní řemeslnou zručností, napínavě, atmosféricky a s vizuálně i herecky úžasnou Vidyou Balan v hlavní roli, pak výsledkem nemůže být nic jiného, než naprostá divácká spokojenost. Je mimochodem velmi zajímavé si všimnout, jak komplexně Kahaani těží ze zasazení příběhu do svátečně naladěné Kalkaty. To je v době, kdy bollywoodští filmaři křižují svět kvůli lokacím, jejichž jediným účelem je vypadat cool, také velmi potěšující.(15.4.2012)

 • rikitiki
  ***

  Těhotná hlavní hrdinka, která hledá manžela a spravedlnost? Skvěle. Tady se toho Indové nebáli a ukázali ošuntělý svět laciných hotelů a hrdinku, která je drsná a zároveň ženská, aniž by vypadala jakože vypadla z komiksu. Je normální, tedy hodně odvážná a drsná, ale pořád postava, o které věřím, že bych ji mohla i někde potkat. Moc jemný a dojemný milostný příběh, vlastně spíš vzplanutí, které k ní pocítí spřátelený policista: zamilovat se do těhotný ženský… ? Tohle je film pojatý odvážně po mnoha stránkách.(7.7.2017)

 • MartinezZ
  ****

  Nečekané příjemné překvapení z toho vzešlo. I Indové umí natočit něco pod tři hodiny bez zbytečných tanečků. Thriller, který po celou svoji délku nenudil, jen místy lehce polevoval (hledání a objíždění bylo "možná" trochu zdlouhavé). Nicméně i tak se všechno vyvrbilo zajímavě, sice poněkud fantasmagoricky, ale zajímavě. Tři zajímavé hlavní postavy, bohyně, naivní ale bystrý policista a přezíravý agent. Nečekejte honičky, přestřelky a bitky, ale vyprávění, které umí udržet pozornost. ~ Pátá hvězdička chybí za tu délku, přeci jen sestřih, lehounký, by se hodil, a potom, určitě se vám vybaví, že tohle jste už taky někde viděli, sice trochu jinak, ale viděli. Ode mě jsou ale i tak **** velkou pochvalou.(18.8.2012)

 • Crocuta
  *****

  POZOR SPOILER! Věru nečekaný zážitek - nikde žádné klišé ani sentiment, patřičná dávka napětí, humoru a atmosféry ale hlavně Vidya Balan, která je prostě k sežrání! Do oboru "prego" na svých oblíbených stránkách zavítám jen zcela výjimečně, ale v tomhle případě úplně chápu strážníka Ranu a jeho choutky (no dobře, u toho romantického mouly možná i city, když jinak nedáte). Ačkoliv to jak si paní Bagchi představuje píchání mne v samém závěru poněkud odradilo...(17.12.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace