RuPaul's Drag Race (TV pořad)

RuPaul's Drag Race

• Austrálie

RuPaul's Drag Race

Reality-TV

USA, 2009, 45 min

Nick Murray

Germano Saracco

Účinkují:

RuPaul, Shangela, Bianca del Rio, Carson Kressley, Bert V. Royal, Fantasia Barrino, Kelly Osbourne, Julie Brown, Aubrey O'Day, Bebe Wood, Abby Lee Miller, Jennifer Love Hewitt, La Toya Jackson, Wynonna Judd, Demi Lovato, Ariana Grande, Marg Helgenberger, Neil Patrick Harris, Rebecca Romijn, Johnny Weir, Coco Austin, Jessica Alba, Kat Dennings, Michael Urie, Olivia Newton-John, Rachael Harris, Alyssa Milano, John Waters, Adam Lambert, Lena Headey, Jaime Pressly, Leah Remini, Linda Blair, Paula Abdul, Lainie Kazan, Juliette Lewis, Pavlína Pořízková, Jamie-Lynn Sigler, Khloé Kardashian, Chaz Bono, Kym Johnson, Debra Wilson, Ester Dean, Judith Sheindlin, Arden Myrin, Chanel Iman, Jackie Collins, Chris Stein, Kelly Mantle, David Sedaris, Candis Cayne, Tori Spelling, Chloë Sevigny, Jeffrey Bowyer-Chapman, The Lady Bunny, Gigi Hadid, Marc Jacobs, Naya Rivera, Cheyenne Jackson, Meghan Trainor, Lucy Lawless, Niecy Nash, Vivica A. Fox, Jordin Sparks Thomas, Nicole Richie, Kesha, Lady Gaga, Andie MacDowell, Denis O'Hare, Wilmer Valderrama, Lisa Kudrow, Debbie Reynolds, Cloris Leachman, Tatum O'Neal, Dita Von Teese, Laverne Cox, Kris Jenner, Bobby Moynihan, Katy Perry, Katya, Fortune Feimster, Christina Aguilera, Shania Twain, Lena Dunham, Halsey, Abbi Jacobson, Ilana Glazer, Kate Upton, Kumail Nanjiani, Emily V. Gordon, Padma Lakshmi, Courtney Love, Nico Tortorella, Audra McDonald, Ashanti, Logan Browning, Tisha Campbell-Martin, Carrie Preston, Andrew Rannells, Miles Heizer, Todrick Hall, Jamal Sims, Isaac Mizrahi, Terri Nunn, Bob The Drag Queen, Alex Trebek, Michelle Visage, Mike Ruiz, Carmen Carrera, Oprah Winfrey, Judi Dench, Finty Williams, Bianca Castro, Alaska Thunderfuck, Alyssa Edwards, Adore Delano, Willam, Courtney Act, Gia Gunn, Our Lady J, Detox, Mayhem Miller, Tempest DuJour, Latrice Royale, Ginger Minj, Chad Michaels, Sharon Needles, Trixie Mattel, Jinkx Monsoon, Bebe Zahara Benet, Sahara Davenport, Ross Mathews, Marissa Jaret Winokur, Pandora Boxx, Shea Couleé, Ongina, Trace Lysette, Darienne Lake, Laganja Estranja, Jasmine Masters, Lizzo, Derrick Barry, Kim Chi, Gloria Allred, Valentina, Amber Rose, Eureka O'Hara, Kylie Sonique Love, Raja, Peppermint, Naomi Smalls, Monét X Change, Manila Luzon, Nadya Ginsburg, Miley Cyrus, Sydelle Noel, Cara Delevingne, Guillermo Díaz, Clea DuVall, Tony Hale, Katherine Langford, Natasha Lyonne, Joel McHale, Cassandra Peterson, Gina Rodriguez, Troye Sivan, Wanda Sykes, Lena Waithe, Rachel Maddow, Kennedy Davenport, Vanessa Vanjie Mateo, Tatianna, Trinity the Tuck, Adam Rippon, Delta Work, Raven, Pork Chop, Alexis Mateo, Jujubee, Jaymes Mansfield, Mariah Balenciaga, Jade Jolie, Monique Heart, Michelle Jubilee Gonzalez, Chester Lockhart, Nicki Minaj, Robyn, Thandie Newton, Olivia Munn, Alexandria Ocasio-Cortez, Chaka Khan, Daisy Ridley, Daniel Franzese, Jeff Goldblum, Jonathan Bennett, Leslie Jones, Normani, Rachel Bloom, Whoopi Goldberg, Charo, Sasha Velour, A'keria Chanel Davenport, Gigi Goode, Nina West, Asia O'Hara, Blair St. Clair, Miz Cracker, Dolly Parton, Lisa Rinna, Kim Petras

Scénografie:

Zachary Skoubis

Kostýmy:

Zaldy

RuPaul je prostě MOTHER. Nikdy v životě by mě nenapadlo, že někdy budu tak nedočkavě sledovat jakýkoli TV pořad o drag queens. Neskutečně mě to chytlo. Co mě asi štve nejvíc, že jsem to viděl na přeskáčku, takže jsem dost často věděl, kdo zvítězil v předchozí sérii, protože ta daná queen předávala korunu a žezlo té nové. Nicméně, je to fakt sranda. Většina postav si prošla peklem, jak už v životě, tak v soutěži, a je to absolutně inspirativní, přestože je to tak moc kontrolované produkcí. Členové poroty jsou taky super, především zbožňuju sarkastickou Michelle a věčně usměvavého Rosse. Některé řady byly slabší, ale 6., 9. a 11. jsou za mě nejvíc top. Dost záleží na osobnostech queens v jednotlivých sériích, ale většinou tam bylo aspoň 6 charismatických lidí, díky kterým se na to dalo koukat, i když třeba challenge nebyly ničím zajímavé. Teď už jen počkat 14 dní or so na finále 12. řady. Jaida, snatch the crown!(14.5.2020)

When you become the image of your own imagination, it’s the most powerful thing you could ever do . Asi tak nejlepší show na světě a RuPaul je král! Člověk se baví, směje, slzí, dojímá se... Je to navíc fakt lepší než jakákoliv terapie, nejen že je to děsně inspirativní, ale za těch pár sérií se fakt začnete mít víc rádi a budete hrdí na svojí jedinečnost. Odhoďte předsudky, fakt to stojí za to :')(18.6.2019)

Tahle show hrave strci vsechny Americke topmodelky do kapsy. Je kreativnejsi, vic crazy, bitchy a plna nezapomenutelnych hlasek. Doporucuju sjet sezony 2-7. Jen u poslednich rad se zda, ze tvurci uz moc tlaci na pilu, strihaji, polishujou a vymysli, jak to udelat vic dramaticke, coz vede k lehke sterilite, ale porad je to koukatelne. Az je mi nekdy lito, ze nejsem chlap a nemuzu byt drag queen.(28.5.2016)

Když jsem objevila RPDR poprvé, myslela jsem si, že jsem se (opět) dostala na temnou stránku Youtube a video jsem zapnula spíše pro pobavení. To jsem ještě netušila, že během jednoho dne stihnu shlédnout celou 7. sérii a že budu mít během dvou týdnů v malíku všechny Drag Queens (Except for Serena), co se kdy pořadu účastnily. Pořad se pro mě stal posvátným náboženstvím... RPDR > ANTM(3.5.2018)

Bavila mě šestá řada, protože měla nejsympatičtější účastníky. Jinak to u mě má ale tenhle pořad těžké, protože v něm chybí jakýkoliv konflikt. Vše je pod dokonalou kontrolou a veškeré narativy jsou řízené produkcí - v průběhu není nic, co by se mohlo odehrávat samovolně a na co by produkce musela nějak reagovat. Dokonce se tu ani nepředstírá nějaké rozhodování poroty, vše je na volbě jednoho člověka, což není ideální a po dvanácti řadách ani zajímavé. Když si to porovnám se Survivorem, ten je pro mě pořád nejzajímavější reality TV, protože se odehrává zčásti mimo kontrolu produkce - ta může například jen částečně ovlivnit vyřazování soutěžících, protože o vyloučení i vítězi rozhodují vždy sami hráči. Jakákoliv manipulace tedy musí probíhat okolo něčeho, co má v sobě náznaky autenticity. RuPaulovi se dokonale podařilo cokoliv, co by nebylo pod jeho kontrolou, izolovat od samého počátku, a v důsledku toho vypráví jen banální a nudně konzervativní hřejivé příběhy. Je to prostě po chvíli hyperkorektní nuda postrádající jakoukoliv příchuť. Jakmile opadlo ohromení, že takový pořad může existovat v rámci mainstreamu a dokonce se stát nejprominentnějším reality tv pořadem své doby, což už deset let bude, nezbývá moc dalšího. I ty tři hvězdy, primárně za povedenou šestou řadu, mi přijdou docela štědré.(27.4.2020)

• - Nina Bonina Brown nechcela nechať odkaz na zrkadle, producenti ju k tomu ale donútili. (dwdb)

• - Phi Phi O'Hara je jediná súťažiaca, ktorá bola poslaná domov dvakrát v jednej epizóde. (dwdb)

• - Sharon Needles je jediná drag queen, ktorej bolo dovolené si zopakovať príchod do werk room. Pri prvom pokuse jej spadol klobúk. (dwdb)