RuPaul's Drag Race (TV pořad)

Reality-TV

USA, 2009, 45 min

Nick Murray

Germano Saracco

RuPaul, Shangela (herec, a.z.), Bianca del Rio, Carson Kressley, Bert V. Royal, Fantasia Barrino, Kelly Osbourne, Julie Brown, Aubrey O'Day, Bebe Wood, Abby Lee Miller, Jennifer Love Hewitt, La Toya Jackson, Wynonna Judd, Demi Lovato, Ariana Grande, Marg Helgenberger, Neil Patrick Harris, Rebecca Romijn, Johnny Weir, Coco Austin, Jessica Alba, Kat Dennings, Michael Urie, Olivia Newton-John, Rachael Harris, Alyssa Milano, John Waters, Adam Lambert, Lena Headey, Jaime Pressly, Leah Remini, Linda Blair, Paula Abdul, Lainie Kazan, Juliette Lewis, Pavlína Pořízková, Jamie-Lynn Sigler, Khloé Kardashian, Chaz Bono, Kym Johnson, Debra Wilson, Ester Dean, Judith Sheindlin, Arden Myrin, Chanel Iman, Jackie Collins, Chris Stein, Kelly Mantle (herec, a.z.), David Sedaris, Candis Cayne, Tori Spelling, Chloë Sevigny, Jeffrey Bowyer-Chapman, The Lady Bunny, Gigi Hadid, Marc Jacobs, Naya Rivera, Cheyenne Jackson, Meghan Trainor, Lucy Lawless, Niecy Nash, Vivica A. Fox, Jordin Sparks, Nicole Richie, Kesha, Lady Gaga, Andie MacDowell, Denis O'Hare, Wilmer Valderrama, Lisa Kudrow, Debbie Reynolds, Cloris Leachman, Tatum O'Neal, Dita Von Teese, Laverne Cox, Kris Jenner, Bobby Moynihan, Katy Perry, Katya Zamolodchikova, Fortune Feimster, Christina Aguilera, Shania Twain, Lena Dunham, Halsey, Abbi Jacobson, Ilana Glazer, Kate Upton, Kumail Nanjiani, Emily V. Gordon, Padma Lakshmi, Courtney Love, Nico Tortorella, Audra McDonald, Ashanti, Logan Browning, Tisha Campbell-Martin, Carrie Preston, Andrew Rannells, Miles Heizer, Todrick Hall, Jamal Sims, Isaac Mizrahi, Terri Nunn, Bob The Drag Queen, Alex Trebek, Michelle Visage, Mike Ruiz (herec, a.z.), Carmen Carrera, Oprah Winfrey, Judi Dench, Finty Williams, Bianca Castro (herec, a.z.), Alaska Thunderfuck, Alyssa Edwards, Adore Delano, Willam, Courtney Act, Gia Gunn, Our Lady J, Detox, Mayhem Miller, Tempest DuJour (herec, a.z.), Latrice Royale (herec, a.z.), Ginger Minj, Chad Michaels (herec, a.z.), Sharon Needles (herec, a.z.), Trixie Mattel (herec, a.z.), Jinkx Monsoon, Bebe Zahara Benet (herec, a.z.), Sahara Davenport (herec, a.z.), Ross Mathews, Marissa Jaret Winokur, Pandora Boxx (herec, a.z.), Shea Couleé, Ongina (herec, a.z.), Trace Lysette, Darienne Lake, Laganja Estranja, Jasmine Masters (herec, a.z.), Lizzo, Derrick Barry, Kim Chi, Gloria Allred, Valentina, Amber Rose, Eureka O'Hara, Kylie Sonique Love, Sutan Amrull (herec, a.z.), Peppermint, Naomi Smalls, Monét X Change, Manila Luzon, Nadya Ginsburg, Miley Cyrus, Sydelle Noel, Cara Delevingne, Guillermo Díaz, Clea DuVall, Tony Hale, Katherine Langford, Natasha Lyonne, Joel McHale, Cassandra Peterson, Gina Rodriguez, Troye Sivan, Wanda Sykes, Lena Waithe, Rachel Maddow

Scénografie:

Zachary Skoubis

Kostýmy:

Zaldy

Když jsem objevila RPDR poprvé, myslela jsem si, že jsem se (opět) dostala na temnou stránku Youtube a video jsem zapnula spíše pro pobavení. To jsem ještě netušila, že během jednoho dne stihnu shlédnout celou 7. sérii a že budu mít během dvou týdnů v malíku všechny Drag Queens (Except for Serena), co se kdy pořadu účastnily. Pořad se pro mě stal posvátným náboženstvím... RPDR > ANTM(3.5.2018)

Tahle show hrave strci vsechny Americke topmodelky do kapsy. Je kreativnejsi, vic crazy, bitchy a plna nezapomenutelnych hlasek. Doporucuju sjet sezony 2-7. Jen u poslednich rad se zda, ze tvurci uz moc tlaci na pilu, strihaji, polishujou a vymysli, jak to udelat vic dramaticke, coz vede k lehke sterilite, ale porad je to koukatelne. Az je mi nekdy lito, ze nejsem chlap a nemuzu byt drag queen.(28.5.2016)

Vadí mi ten samosudca RuPaul pri konečnom lip sync zúčtovaní, kedy divák vidí, že jeden z dvojice je na tom lepšie (alebo sú na tom obaja rovnako) a pošle domov toho lepšieho [mali by hlasovať aj spoluporotcovia] :/ Inakšie sa pri tom neskutočne bavím či už z úloh, alebo dokrútkových xichtov a hlášok protagonistiek :D(2.3.2015)

<3(22.3.2015)

Drag Race som si pustila, ked som hladala nejaku lahku nenarocnu zabavu. Naozaj som necakala to, co som dostala - konsku davku kreativity, talentu, originality, humoru a dokonca umenia. Velmi rychlo som pochopila, ze Drag nie je len o zenskych satach, tone mejkapu a afekte, ale ze je to tvrda drina, ktora si vyzaduje celu skalu talentov - od toho vytvarno-umeleckeho (navrhovanie a sitie kostymov, mejkap), cez pohybovo-tanecny a herecky az po ten najdolezitejsi - komedialny. Po zhliadnuti troch serii dostupnych na Netflixe sa zo mna stal skalny fanusik. Priatel na mna sice najprv zazeral krivo, ze co za ulet to pozeram, no velke finale osmej serie sme uz so zaujmom sledovali obaja. Trochu mi sice vadi, ze RuPaul je samosudca, no on sam v tomto programe zvlada vsetky roly - je nielen moderatorom a porotcom, ale aj mentorom sutaziacich. Co je, mimochodm, dalsia vec ktoru na tejto show ocenujem - RuPaul sa o sutaziacich naozaj zaujima a snazi sa ich pri ich ulohach vzdy usmernit, namiesto toho aby ich v ulohe moderatora zamerne strapnoval (ako je uz, zial, v reality show zvykom) a snazil sa zamerne hrotit situacie. Drag Race je proste mily, zabavny - a pritom riadne uleteny a bizarny - program na urovni, ktory si bud zamilujete, alebo ho proste len nechapete (alebo tretia moznost je, ze ste zakomplexovany bigot, ktory nedokaze zniest pohlad na skupinku stebotajucich gayov, ktori maju asi tak stokrat viac talentu ako vy). Tato show hravo prekonava vsetky superstar/supermodelky/farmarove zeny. Inak by uz asi nebezala tak dlho.(16.5.2018)

• - Ongina je prvá queen, ktorá vyhrala dve epizódy. (dwdb)

• - Carmen Carrera je jediná queen, ktorá lip-syncovala trikrát a nikoho neposlala domov. (dwdb)

• - Phi Phi O'Hara je jediná súťažiaca, ktorá bola poslaná domov dvakrát v jednej epizóde. (dwdb)