Reklama

Reklama

RuPaul's Drag Race

(TV pořad)
  • USA RuPaul's Drag Race (více)
Reality-TV / Soutěžní
USA, 2009, 45 min

Účinkují:

RuPaul, Shangela, Bianca del Rio, Carson Kressley, Bert V. Royal, Fantasia Barrino, Kelly Osbourne, Julie Brown, Aubrey O'Day, Bebe Wood, (více)
(další profese)

Soutěžící soupeří o 100 000 dolarů a titul Drag Superstar Ameriky. Show získala cenu Emmy a uvádí ji nejslavnější drag queen, samotný RuPaul. (Netflix)

Videa (8)

Trailer 5

Recenze (20)

halogenka 

všechny recenze uživatele

Tahle show hrave strci vsechny Americke topmodelky do kapsy. Je kreativnejsi, vic crazy, bitchy a plna nezapomenutelnych hlasek. Doporucuju sjet sezony 2-7. Jen u poslednich rad se zda, ze tvurci uz moc tlaci na pilu, strihaji, polishujou a vymysli, jak to udelat vic dramaticke, coz vede k lehke sterilite, ale porad je to koukatelne. Az je mi nekdy lito, ze nejsem chlap a nemuzu byt drag queen. ()

Loooki 

všechny recenze uživatele

Vadí mi ten samosudca RuPaul pri konečnom lip sync zúčtovaní, kedy divák vidí, že jeden z dvojice je na tom lepšie (alebo sú na tom obaja rovnako) a pošle domov toho lepšieho [mali by hlasovať aj spoluporotcovia] :/ Inakšie sa pri tom neskutočne bavím či už z úloh, alebo dokrútkových xichtov a hlášok protagonistiek :D ()

Reklama

KlárkaS 

všechny recenze uživatele

When you become the image of your own imagination, it’s the most powerful thing you could ever do . Asi tak nejlepší show na světě a RuPaul je král! Člověk se baví, směje, slzí, dojímá se... Je to navíc fakt lepší než jakákoliv terapie, nejen že je to děsně inspirativní, ale za těch pár sérií se fakt začnete mít víc rádi a budete hrdí na svojí jedinečnost. Odhoďte předsudky, fakt to stojí za to :') ()

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Bavila mě šestá řada, protože měla nejsympatičtější účastníky. Jinak to u mě má ale tenhle pořad těžké, protože v něm chybí jakýkoliv konflikt. Vše je pod dokonalou kontrolou a veškeré narativy jsou řízené produkcí - v průběhu není nic, co by se mohlo odehrávat samovolně a na co by produkce musela nějak reagovat. Dokonce se tu ani nepředstírá nějaké rozhodování poroty, vše je na volbě jednoho člověka, což není ideální a po dvanácti řadách ani zajímavé. Když si to porovnám se Survivorem, ten je pro mě pořád nejzajímavější reality TV, protože se odehrává zčásti mimo kontrolu produkce - ta může například jen částečně ovlivnit vyřazování soutěžících, protože o vyloučení i vítězi rozhodují vždy sami hráči. Jakákoliv manipulace tedy musí probíhat okolo něčeho, co má v sobě náznaky autenticity. RuPaulovi se dokonale podařilo cokoliv, co by nebylo pod jeho kontrolou, izolovat od samého počátku, a v důsledku toho vypráví jen banální a nudně konzervativní hřejivé příběhy. Je to prostě po chvíli hyperkorektní nuda postrádající jakoukoliv příchuť. Jakmile opadlo ohromení, že takový pořad může existovat v rámci mainstreamu a dokonce se stát nejprominentnějším reality tv pořadem své doby, což už deset let bude, nezbývá moc dalšího. I ty tři hvězdy, primárně za povedenou šestou řadu, mi přijdou docela štědré. ()

dubinak 

všechny recenze uživatele

RuPaul's Drag Race je pro mě asi nejoriginálnější a nejzajímavější reality show, co kdy spatřila světlo světa, když teda nepočítám Survivor. Kam se hrabe Amerika hledá topmodelku. Tohle je enormní záplata pozitivity na rozjaření duše, protože dívat se na ty skvostné designové kostýmy, nádherné paruky a perfektní makeup je něco, co mi prostě vždycky dobije baterky. Každá série je úplně jiná, ale zpravidla vždycky jsem si našla favority, ač jsem třeba několikrát nebyla s vítězkou spokojená. Porota je naprosto ikonická a přesto, že si často zve zajímavé hosty, nejlepší čtyřka je jednoznačně Michelle Visage, RuPaul, Carson Kressley a Ross Matthews. Teď už mám shlédnuté všechny série a doufám, že tahle show nikdy neskončí. Long live RuPaul. Nejoblíbenější řady: 9., 6.,11. ()

Galerie (29)

Zajímavosti (29)

  • Hodiny vo werk room nie sú funkčné, drag queens teda netušia presný čas. (dwdb)
  • Peppermint je prvá transgender súťažiaca (osoba, ktorej identita nie je jednoznačne v zhode s konvenčnými pojmami mužského a ženského rodu) za prvých deväť sérií. Zároveň prvá drag queen, ktorá lip syncovala 5x za celú sériu. (dwdb)
  • Súťažiaci sa dozvedajú lip-sync pieseň 24 hodín pred natáčaním epizódy. (dwdb)

Reklama

Reklama