Reklama

Reklama

RuPaul's Drag Race

(pořad)
  • Austrálie RuPaul's Drag Race (více)
Trailer 3
Reality-TV / Soutěžní
USA, 2009, 45 min

Účinkují:

RuPaul, Michelle Visage, Ross Mathews, Carson Kressley, Akashia, BeBe Zahara Benet, Jade, Nina Flowers, Ongina, Pork Chop, Rebecca Glasscock, Shannel (více)
(další profese)

VOD (1)

Soutěžící soupeří o 100 000 dolarů a titul Drag Superstar Ameriky. Show získala cenu Emmy a uvádí ji nejslavnější drag queen, samotný RuPaul. (Netflix)

Videa (12)

Trailer 3

Recenze (24)

dragonfire 

všechny recenze uživatele

RuPaul je prostě MOTHER. Nikdy v životě by mě nenapadlo, že někdy budu tak nedočkavě sledovat jakýkoli TV pořad o drag queens. Neskutečně mě to chytlo. Co mě asi štve nejvíc, že jsem to viděl na přeskáčku, takže jsem dost často věděl, kdo zvítězil v předchozí sérii, protože ta daná queen předávala korunu a žezlo té nové. Nicméně, je to fakt sranda. Většina postav si prošla peklem, jak už v životě, tak v soutěži, a je to absolutně inspirativní, přestože je to tak moc kontrolované produkcí. Členové poroty jsou taky super, především zbožňuju sarkastickou Michelle a věčně usměvavého Rosse. Některé řady byly slabší, ale 6., 9. a 11. jsou za mě nejvíc top. Dost záleží na osobnostech queens v jednotlivých sériích, ale většinou tam bylo aspoň 6 charismatických lidí, díky kterým se na to dalo koukat, i když třeba challenge nebyly ničím zajímavé. Teď už jen počkat 14 dní or so na finále 12. řady. Jaida, snatch the crown! ()

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Bavila mě šestá řada, protože měla nejsympatičtější účastníky. Jinak to u mě má ale tenhle pořad těžké, protože v něm chybí jakýkoliv konflikt. Vše je pod dokonalou kontrolou a veškeré narativy jsou řízené produkcí - v průběhu není nic, co by se mohlo odehrávat samovolně a na co by produkce musela nějak reagovat. Dokonce se tu ani nepředstírá nějaké rozhodování poroty, vše je na volbě jednoho člověka, což není ideální a po dvanácti řadách ani zajímavé. Když si to porovnám se Survivorem, ten je pro mě pořád nejzajímavější reality TV, protože se odehrává zčásti mimo kontrolu produkce - ta může například jen částečně ovlivnit vyřazování soutěžících, protože o vyloučení i vítězi rozhodují vždy sami hráči. Jakákoliv manipulace tedy musí probíhat okolo něčeho, co má v sobě náznaky autenticity. RuPaulovi se dokonale podařilo cokoliv, co by nebylo pod jeho kontrolou, izolovat od samého počátku, a v důsledku toho vypráví jen banální a nudně konzervativní hřejivé příběhy. Je to prostě po chvíli hyperkorektní nuda postrádající jakoukoliv příchuť. Jakmile opadlo ohromení, že takový pořad může existovat v rámci mainstreamu a dokonce se stát nejprominentnějším reality tv pořadem své doby, což už deset let bude, nezbývá moc dalšího. I ty tři hvězdy, primárně za povedenou šestou řadu, mi přijdou docela štědré. ()

Reklama

dubinak 

všechny recenze uživatele

RuPaul's Drag Race je pro mě asi nejoriginálnější a nejzajímavější reality show, co kdy spatřila světlo světa, když teda nepočítám Survivor. Kam se hrabe Amerika hledá topmodelku. Tohle je enormní záplata pozitivity na rozjaření duše, protože dívat se na ty skvostné designové kostýmy, nádherné paruky a perfektní makeup je něco, co mi prostě vždycky dobije baterky. Každá série je úplně jiná, ale zpravidla vždycky jsem si našla favority, ač jsem třeba několikrát nebyla s vítězkou spokojená. Porota je naprosto ikonická a přesto, že si často zve zajímavé hosty, nejlepší čtyřka je jednoznačně Michelle Visage, RuPaul, Carson Kressley a Ross Matthews. Teď už mám shlédnuté všechny série a doufám, že tahle show nikdy neskončí. Long live RuPaul. Nejoblíbenější řady: 9., 6.,11. ()

Loooki 

všechny recenze uživatele

Vadí mi ten samosudca RuPaul pri konečnom lip sync zúčtovaní, kedy divák vidí, že jeden z dvojice je na tom lepšie (alebo sú na tom obaja rovnako) a pošle domov toho lepšieho [mali by hlasovať aj spoluporotcovia] :/ Inakšie sa pri tom neskutočne bavím či už z úloh, alebo dokrútkových xichtov a hlášok protagonistiek :D ()

viruscrack 

všechny recenze uživatele

První dojem: Ewww. Extravagantní gayové, co se navíc převlékají za ženské. A některým by nepomohla ani plachta od auta. Nicméně... když je člověk doma se zápalem plic, sleduje cokoliv. A rozhodně není čeho litovat. S každou další řadou se kvalita vždy posune dál. A to dosti znatelně. Takže když srovnáte účastníky 1. a 6. série... a pak klidně 6. a 12. série, je to sakra znát. Takže za mě klobouček. Soutěž o něčem, o čem bych nikdy ani ve snu nepřemýšlel, která má významné umělecké rysy s nádechem módního umění. Nechybí drama, konflikt, souznění i vhled do tématu, ke kterému mnozí z nás nemají "přístup". ()

Galerie (29)

Zajímavosti (29)

  • Nina Flowers je prvá queen, ktorá bola na runway a prvá, ktorá vyhrala prvú epizódu. (dwdb)
  • Bianca del Rio je jediná víťazka, ktorá nebola v bottom 3. (dwdb)
  • V šiestej sérii sa natočila verzia finálnej epizódy, v ktorej v remíze vyhrali Bianca del Rio a Adore Delano. (dwdb)

Související novinky

Netflix ovládl seriálové Emmy 2021

Netflix ovládl seriálové Emmy 2021

20.09.2021

Netflix všude, kam se jen rozhlédneš. Tak zhruba tak nějak to letos vypadalo na předávání slavnostních cen Emmy 2021. Oproti loňskému komornímu přenosu bez živé účasti publika se letošní ročník… (více)

Reklama

Reklama