selfesteem

Na tomhle pořadu si lze vypěstovat slušnou závislost. Pořád mi hlava nebere, že by ti hosté mohli být skuteční lidé se skutečnými problémy, zajímalo by mě, jak to doopravdy je. Většina těch lidí jsou totiž podle mě učebnicové příklady (díl s narcistními osobnostmi - druhý host, nebo zákeřná tchýně, žena, která tvrdí, že má v sobě několik identit a pod.), okolnosti jejich chování a projevy jejich chování jako by někdo obšlehl z encyklopedie. Pan Phil McGrawe je určitě chytrý člověk, který ví co je správné. Co mi nevyhovuje, je neustálá propagace jeho knihy, kterou doporučuje každému ze svých hostů a někdy i fakt, že neobjasní všechny příčiny problémů svých hostů (třeba násilník, který neví kdy přestat) a někdy jim neposkytne alespoň částečně radu, jak z problémů ven. Většinou jim jen nabídne léčbu v jednom z center, které se konkrétním problémem zabývají. Jako jeden z nejlepších dílů považuji ten s názvem Baby Obsessed, jeho druhou část. Po tomhle díllu jsem si dokonce i já chtěla jeho knihu koupit. Obecně lze říct, že Dr. Phil se snaží ukázat lidem, kteří jsou milí, hodní, naivní a nezkažení, že existuje skutečné nebezpečí kolem nich, kterému je nutné čelit a nenechat se jím převálcovat. Hlavně, naučit se naslouchat svým smyslům, těm, které máme v sobě každý a pomohou nám odhalit zlo kolem nás (znáte to, ne, stojíte v metru, někdo si k vám stoupne a vám začne být z ničeho nic nepohodlně, já to mám, dokážu vycítit, že je ten člověk prostě špatnej). Další dobré díly jsou Confronting Narcissistic Personalities (ta první holka je hodně vtipná), Obsessed with Love a Young Online & Out of Control (brutus). Dá se říct, že je to ještě pořád trošku na úrovni, není to takový ten vyloženě bulvární pořad, kam se zvou skuteční magoři, co mají IQ tykve. ()

Rawar

" This is gona be a changing day, in your life " Velice sympatický hlas Phila McGrawa je jedním z důvodů proč se na jeho show rád dívám. Další motivátor je samozřejmě jeho IQ a trefné odpovědi na většinu stupidních výroků jeho hostů. Od afektovaných pseudopricenzniček, které si myslí že jsou středem vesmíru, přes obézní špíny z ghetta, narkomany až k lidem, kteří jsou přesvědčení o své naprosté moci. Tato všechna individua se dr. Phil snaží přivést na správnou cestu, nebo alespoň ukázat ostatním lidem, jak je důležité aby si zachovali morální hodnoty ()