Wonbyeokhan pateuneo

• Jižní Korea 완벽한 파트너 (více)

Scénárista Jun-seok zoufale potřebuje novou tvůrčí myšlenku a známý šéfkuchař Hee-sook se snaží vymyslet nové recepty. Oba dva si začínají se svými studenty, lépe řečeno s Yeon-hee a Min-soo, s úmyslem najít inspiraci. Jejich tajný vztah přináší ovoce, bude však skutečně naplňovat i jejich potřeby? (Denila)

sniper18

Je to nadpriemerná romantická komédia. Má celkom dobrý príbeh o dvoch pároch, vyučujúcom scenáristovi v strednom veku, ktorý už kvôli pasívnemu spôsobu života prišiel o svoju kreativitu, ale vytvorí pár so študentkou, ktorá ho obdivuje a začne inšpirovať a zároveň starnúcej úspešnej kuchárke, ktorá už tiež prišla o nápady, ale začne si so svojim novým študentom, pričom je to prospešné všetkým, ale aj kvôli vekovému rozdielu a potrebnej autorite sa to snažia utajiť. A navyše obaja mladší z dvojíc sú deťmi toho staršieho z druhého páru. Spracovanie nie je zlé, síce potenciál bol hlavne v rámci komediálneho žánru určite väčší, obzvlášť všetky tie scény s utajovaním mi prišli len také priemerné a prekvapilo ma, že tu prakticky úplne absentujú scény, v ktorých by naraz išlo o oba páry, po celý čas obe línie fungujú samostatne, takže v konečnom dôsledku bol celý ten nápad s rodinnou previazanosťou oboch dvojíc prakticky zbytočný, podobne mi v priebehu filmu chýbajú nejaké výnimočné scény, na ktoré by sa dalo spomínať, ale aj tak si nemôžem moc sťažovať. Určite sa nejedná o nejaký výnimočný film, ale ani na okamih to výraznejšie neupadne, stále si to drží ten svoj čiastočný nadpriemer a tie dve hodiny mi ubehli veľmi rýchlo. Výnimkou je jedine záverečná fáza, ale len v dobrom, tá je o triedu vyššie, než celý film a ešte sa spustí Canon od Pachelbela, čo opäť vyvolalo moje nadšenie, takže mám z toho rozhodne dobré pocity. Čo sa týka jednotlivých žánrov, tak nemôžem moc chváliť, romantika sa začne prejavovať až v závere, humor si ma tiež moc nezískal, možno jedna, dve trochu vtipnejšie situácie, dramatická je tiež až posledná tretina, ale keďže film funguje aj takto, tak nie som sklamaný. Ale ešte musím spomenúť aj erotický žáner, ten je až neskutočne výrazný. Erotických scén je tu plno, sú až mimoriadne odvážne, postavy sa neustále uspokojujú na všetky možné spôsoby a síce mi to neprišlo moc rušivé, ale aj tak je to v tomto type filmu zbytočné a moc sa nehodiace. Herecké obsadenie nie je zlé, ale ani ničím výnimočné. Oba páry mi prišli celkom sympatické, no z nich si ma výraznejšie získala jedine študentka a bavili ma ešte obe dievčenské postavy, ktoré boli často blízko k odhaleniu ich tajných vzťahov. Réžia a technická stránka sú na tom dobre, v rámci žánru mierny nadpriemer. Podľa hodnotenia som moc nečakal a síce sa ani žiadny zázrak nekoná, ale určite nie som sklamaný. Po dlhšej dobe si už asi budem spomínať len na ten záver s Pachelbelom a že to bolo poriadne erotické, ale bavil som sa, takže si nemôžem moc sťažovať. 64% ()

molotov

Pokud si tenhle film pustite v ocekavani romanticke komedie, tak tvrde narazite. Romantickych je mozna par minut, drama tak tretina a zbytek je eroticky film. A to na pomery korejske mainstreamove produkce (film videlo v korejskych kinech 90 000 divaku, coz z neho sice dela slusny propadak, ale zas tak malo to taky neni, jsou i horsi pripady) celkem odvazny. Vypravi o dvou parech v postaveni ucitel zak. Prvni je scenarista v krizi, ktery si zacne se svou studentkou, druhy par tvori starsi sefkucharka, ktera to roztoci s mladym ucnem. Aby toho nebylo malo, tak scenarista je otcem kuchtika a sefkucharka samozrejme matkou te studentky. Po dramaticke strance film jakztakz drzi pohromade, ale zadny terno to neni. To same se da rict o hereckych vykonech, ktere v nekterych momentech pripominaji talentovanejsi pornoherce, jindy aspon slusne serialove harcovniky. Berte to jako eroticky film, ktery neni uplne blby, a mozna odejdete spokojeni. ()

Ceres

Velmi dobré drama, které je netradiční, protože je mixnutá erotikou a komedií. Nesouhlasím s tím, že drama je třetina a zbytek erotika, to je hloupost. Žánry jsou krásně protkané, a ano je tam pár erotických scén, ale že by tvořili přes půl filmu, to ani náhodou. Scénář pěkně vymyšlený a konec celkem očekávaný, aby došlo k té správné pointě. Za mě velmi dobrá záležitost. ()