Hodiny jdou pozpátku (divadelní záznam)

Muzikál

Česko, 2011, 123 min

Přímo na prknech Semaforu zážitek samozřejmě intenzivnější, ALE i ze záznamu je cítit semaforská poetika, specifický humor, více než zdařilá hudba, o textařině v případě Jiřího Suchého ani nemluvě. Vážně jsem se radovala nad silou (nikoli myšlenky :D ) imaginace. Jako by byl Jiří Suchý čím dál lepší, pod slupkou legrace a "jenom" takového hraní a hračiček se jen tak mimochodem dotýká nevýslovna.(30.8.2012)

K přijetí tohoto dílka (a většiny ostatních věcí Jiřího Suchého) je zapotřebí především mít rád jeho poetiku. Nečekat film - drama, příběh, ale hravost, fantazii, radost ze slovních hříček, hudebních nápadů, zážitek z toho, jak se sami aktéři na jevišti baví. Jiří Suchý nekonstruuje složitý stroj příběhu, nabízí šňůru skečů, písniček, scének... Jestli od něj čekáte právě to, pak určitě nezklame.(27.4.2012)

• Eraser

I když jsem fanda Semaforu, připadlo mi to trochu spíchnuté horkou jehlou. Pár hezkých a vtipných nápadů, ale na celovečerní představení jich bylo strašně málo. Cena za odstrašující herecký (nikoliv pěvecký) výkon pro Jiřího Štedroně a Michala Stejskala (v profilu je uvedeno chybně "Miloš Stejskal").(27.4.2012)

• gudaulin

Tak v tomhle případě budu důrazně nesouhlasit se svým oblíbeným uživatelem Akym. Tady není problém v nějaké svérázné a výlučné poetice divadla Semafor, k jehož fanouškům se konec konců řadím. Tady jde o autenticky špatné divadlo a problém, který spočívá v osobnostním nastavení Jiřího Suchého. Mám ho rád, dělal jsem mu na CSFD profil, nicméně při zpětném pohledu na jeho uměleckou dráhu je jasné, že vždycky považoval Semafor za svůj osobní projekt a nechtěl nebo nedovedl si vychovat následovníky, kteří by jeho dílo dále rozvíjeli. V 90. letech měl ještě dost sil na to, aby Semafor ve svobodných poměrech vedl, a jeho hry byly přinejmenším slušné a zajímavé. Od začátku nového tisíciletí ale nastal nezadržitelný sestup kvality daný věkem a uměleckým vyčerpáním. Semafor stále víc připomíná muzeum a parodii sebe sama. Za dlouhou dobu je tohle bezkonkurenčně nejslabší divadelní představení uvedené na obrazovce ČT. Jedna hvězdička je za mladé herečky Bobo sisters a jednu nebo dvě slušnější swingové melodie. Můžu obdivovat, jak to pan Suchý všechno hezky napsal, oblékl, výtvarně podpořil a zrežíroval i odehrál, ale byl by v tom bohužel pořádný kus ironie. Celkový dojem: 15 %.(8.5.2012)

• lubospoti

Divadlo Semafor mi nikdy moc neoslovilo.Tedy pokud bereme v úvahu dvojici Suchý-Šlitr.Neříkám,že by to byl špatný humor,chraň bůh.Ale není to úplně můj šálek kávy.A s odchodem Jiřího Šlitra se mi tento humor ještě více odcizil.Samozřejmě,že se u něj občas zasměju,ale vyhledávám trochu jiný styl.Toto divadelní představení nejen že není pro mě,ale řekl bych,že ani skalní zastánci Semaforu z něj nebudou nadšeni.(9.2.2013)