Reklama

Reklama

Londýn roku 1962. Dvě nerozlučné dospívající kamarádky Ginger a Rosa spolu chodí za školu, povídají si o lásce, náboženství, politice a snech o budoucnosti, ve kterých se budou rozhodně mít lépe, než jejich matky. Rostoucí hrozba jaderné války však zastíní jejich životy. Ginger to táhne k poezii a protestům, zatímco Rosa Ginger ukazuje, jak kouřit cigarety, líbat se s klukama a modlit se. Obě však vzdorují svým matkám – Rosa Anoushce, svobodné matce, Ginger Natalii, frustrované malířce. Ginger má navíc otce pacifistu, Rolanda, který připadá oběma dívkám romantický a bohémský. Svou dceru povzbuzuje v protiválečných aktivitách, zatímco Rosa se o něj zajímá z úplně jiných důvodů. Vrcholí Kubánská krize, zdá se, že svět spěje ke svému konci a nerozlučné přátelství dvou dívek se zlomí. Ginger se upíná k jediné naději – může zachránit lidstvo před vyhynutím? A přežije zároveň vlastní zkázu? (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Recenze (24)

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele

Zrzka v hlavní roli kromobyčejně zajímavá a dobře hrající (jak se zdá z komentářů, měl bych ji z nějakého důvodu znát..), ale je to snad jediná dobrá věc (spolu se scénama homosexuálních kmotrů), ano, občas, jednou za deset minut se možná zjeví dobrá kompozice kamery, dobrá scéna, ale to je všechno. A to nestačí, dialogy jsou nudné asi jako četba Bible v hebrejštině, za předpokladu, že hebrejsky neumíte. Na konci se sice zjeví zčista jasna zjeví silná scéna, ale to mi nestačí, protože filmem je protknuto nesnesitelný množství kdejakých debat o Karibský krizi, které jsou k ničemu a ději nepomáhají + je hromadu záběrů o vteřiny delších, než by bylo záhodno, díky čemuž ztrácí tempo. Podprůměr. Krystalickej ()

Rob Roy 

všechny recenze uživatele

Příběhy nahlížené citlivou holčičí optikou v režii ženy to mají těžký, protože pánská komunita CSFD se těžko dokáže naladit na pocity mladé slečny, která se hroutí z toho, že s její nejlepší kamarádkou spí její bohémský táta. Pokud ale máte trochu dobré vůle, nebo jste přecitlivělí, tak možná trpět nebudete. Škoda, že po dramatické stránce se zabere až posledních 10 minut a vyhodí vás načnuté díky finální scéně s básní. Jinak já po tomhle filmu nešel díky Elle Fanning, ale hlavně kvůli kameramanskému esu Robbie Ryanovi, který zase dokazuje proč je asi nejlepším současným ostrovním kameramanem. ()

Reklama

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

Na jednu stranu opravdu perfektně zahráno - Elle definitivně potvrdila, že je herecky mnohem lepší a uvěřitelnější, jak její starší sestra. Na druhou stranu podivný příběh, na mě až moc hustá a místy až klaustrofobická atmosféra díky kameře, která vše snímá jakoby strašně zblízka. Uvěřitelné je to tak napůl. ()

whack 

všechny recenze uživatele

V mnohých filmoch, v ktorých hlavné postavy sú zapojené do nejakého protestného hnutia, väčšinou pochádzajú z nefunkčných rozvrátených rodín, kde jeden extrém strieda druhý. Je to až trochu trápne. Trpia scenáristi na celom svete nejakou fóbiou? Otec hlavnej hrdinky predstavoval tú formu odmietania autorít, ktorú presne nemám rád, sú presne tým dôvodom rozvracania rodín. Takto to nefunguje. Počas Kubánskej krízy, kde v rádiách denne rozprávali o atómovej vojne, ktorá je na spadnutie, tomu nemohlo byť inak, že mladí sa obávali o budúcnosť. Iba dnešní hlupáci sa smejú z tých „smiešnych hipíkov“, čo vtedy protestovali. Lenže v tomto filme sa toho stalo viac ako sa malo stať, a to, čo malo byť viac rozobraté, nebolo. V podstate som si ani žiadnu postavu neobľúbil. ()

Aljak 

všechny recenze uživatele

Vôbec by nezaškodila nejaká poriadnejšia dejová línia, pretože toto bolo naozaj krátkozraké a aj dosť nudné. Jeden z tých filmov, kde človek čaká kedy sa to už konečne rozbehne, a potom keď už to vyzerá, že konečne vznikol nejaký podnet na dramatizáciu filmu, tak nastane plač a ticho. Námetovo to vôbec nebolo bez potenciálu, dokonca aj mladé herečky a ich charaktery boli zaujímavé. Akurát to bolo miestami príliš mĺkavé a predovšetkým nerozvinuté. Aspoň že na Alice Englert sa tak dobre pozeralo, aj keď to bola mrcha. ()

Galerie (41)

Zajímavosti (3)

  • Skratka YCND znamená "Youth Campaign for Nuclear Disarmament". (dwdb)
  • Elle Fanning (Ginger) zažila v tejto snímke svoj prvý filmový bozk. (Crybaby)

Reklama

Reklama