Nekecej a zahraj hity (festivalový název)

Shut Up and Play the Hits

Dokumentární / Hudební

Velká Británie, 2012, 110 min

Reed Morano

Thomas Benski, Lucas Ochoa

Mark Burnett

"pokud to má být pohřeb, tak si poďme udělat ten nejúžasnější pohřeb všech dob.." Celý dokument a účinkující v něm působí jako jedna velká milující se rodina, v čele s neuvěřitelně nadaným hudebníkem jako je James Murphy je prostě show jak má být! Já nemůžu vytknout vůbec nic, tak shrnu plusy. Perfektně nadávkovaný live koncert s nabitou kapelou a ještě více nabitým publikem, chytré, vtipné až psychologické výroky od James Murphy tvoří právě jeho slovy "weird experience for everybody". Jako skalní fanoušek (since 2006) hudby LCD, DFA records a samotného cool muzikanta a DJ středního věku James Murphy, nemůžu dát nic jiného než 100%! Pecka, na kterou se s radostí podívám znovu a znovu, abych si legendární LCD Soundsystem udržel stále naživu.(10.10.2012)

• Tamanka

Film začal a všichni se náramě bavli prvotními scénami, ve kterých ani nevím jestli lépe hrál James nebo spíš ten buldoček. Následovala první rekonstrukce z koncertu a teprve v tu chvíli jsem se dozvěděla, co LCD soundsystem vlastně dělaly za hudbu. Styl hudby jsem si celkem oblíbila a nenávidím se za to, že jsem si po první písni v duchu přála, aby hudby ve filmu bylo víc - nic jiného pak už film neobsahoval. Pokud se nejlepší film pozná podle toho, že na něm skoro usnete nebo přemýšlíte, co si dáte následující den na snídani a nakonec předčasně odejdete, tak pak bych hodnotila plným počtem hvězd. Na hlasovacím lístu Deníku Právo jsem označila trojku, druhé nejhorší hodnocení a ke stejnému ohodnocení jsem se uchýlila i zde. Nechtěla jsem hodnotit nejhorší známkou, aniž bych znala konec. Takhle mám stále naději, že film měl absolutně poutavé a smysluplné vyvrcholení či rozuzlení.(8.7.2012)

Příběh jednoho stárnoucího rockera, který se rozhodne uspořádat nezpomenutelně ohromující koncert na svůj odchod. Rockera, který se tváří neuvěřitelně rozhodnutě, jenže s každým dalším úspěšným vystoupením víc a víc váhá a ztrácí pevnou půdu pod nohama. Snímek, jehož hudba může neskutečně nadchnout každého diváka, jenže zárověň i vyprávění a pocity Jamese Murphyho, které docela snadno unudí k smrti...(4.7.2012)

• MiGi87

Moc koncert, málo dokument, hudba, která mi nesedí a ještě jsem usnul, mají v Thermalu až příliš pohodlná křesla, na druhou stranu z nepohodlného bych asi po hodině vstal a odebral se ven. Takový průměrný snímek na téma, které mě nepálí, o kapele, kterou neznám. Na festivalu jsem hodnotil 2/4, ve zdejším přepočtu tedy 2*.(6.7.2012)

47th KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2012 -2012: A MUSICAL ODYSSEY - 2012: Hudební odysea (Shut Up and Play the Hits / SHUT UP AND PLAY THE HITS / Nekecej a zahraj hity) - Toto byl film na který jsem se dostal zcela omylem a po zjištění na čem to jsem se mé myšlenky ubíraly k urychlenému odchodu. Místo toho jsem zavřel oči a jen poslouchal, nezajímal mě děj, zajímala mě jen ta hudba která byla v koncertní formě skvěla. Zhodnotím to na etapy - 1: PŘÍBĚH který mě absolutně nezajímal a nesledoval jsem ho tak ten za 0%, 2: KAPELA o niž jsem nikdy neslyšel a nic o ní nevěděl (a nevím) a která není nic pro mne tak průměr 50% a 3: HUDEBNÍ ZÁŽITEK báječného koncertu na rozloučenou 100%. Takže asi takto... - 4. 7. 2012 - kino Thermal - Malý sál - Karlovy Vary - 50%(14.8.2012)