Escape

(studentský film)
všechny plakáty
Krátkometrážní / Drama
Slovensko, 2012, 21 min

Film ESCAPE je semestrálnym filmom tretieho ročníka FTF VŠMU, pričom jednou z podmienok bolo obsadiť do filmu nehercov. Film rozpráva o realite a snoch mladých tanečníkov, pre ktorých je tanec ich vlastným svetom, plným entuziazmu a úplne odlišného spôsobu životu. Zároveň však film odkrýva skutočnú realitu, ktorá už nie je tak jednoduchá, ani veselá. Unikanie z reality, plnenie si svojich snov a konfrontácia so životom takým, aký je. Aj o tom je film ESCAPE. (oficiální text distributora)

Marek1991

Mám taký pocit, že hlavnú aktérku poznám z gymnázia, ale to bude skôr tým, že veľa z tých ľudí naň chodilo tancovať na rôzne akcie. Neviem, či sa dajú brať spomínaní účinkujúci ako neherci, ale väčšina určite áno, takže toto podľa mňa splnila. Na študentský film je to veľmi profesionálna práca, najmä graficky, zvukovo, strih, dej, lenže tie dialógy sú veľmi amatérske, neprirodzené. Tvorcovia sa mali zamyslieť nad tým, ako sa rozprávajú bežne oni a vytiahnuť do filmu to podstatné s tým nádychom. Koniec filmu pokladá zásadnú otázku, ktorú necháva na nás. Ísť si zas svojím snom, napriek chorobe a iným neistotám alebo poslúchnuť radu starších a skúsenejších a ísť za istotami, bez prekážok, akými je napríklad choroba. Veď sa predsa hovorí, že zdravie je najdôležitejšie, tak stojí za to mu obetovať sny? To je na nás a preto aj záver filmu hodnotím kladne. Film je dosť dobrý a režisérka má podľa mňa ním dvere do našej kinematografie otvorené. Veď jej študentský film hodnotím lepšie ako študentský film Guernica, svojho obľúbeného režiséra Emira Kusturicu, ale tiež to znamená, že práca režiséra a jeho úspech, povesť a znalosti sú celoživotnou prácou a napriek pádom, treba vstať a treba sa snažiť o to, na čo mám vlohy. Veľa šťastia. Odo mňa má film 75%. ()

nessbeal

Film ESCAPE je semestrálnym filmom tretieho ročníka FTF VŠMU, pričom jednou z podmienok bolo obsadiť do filmu nehercov. Film rozpráva o realite a snoch mladých tanečníkov, pre ktorých je tanec ich vlastným svetom, plným entuziazmu a úplne odlišného spôsobu životu. Zároveň však film odkrýva skutočnú realitu, ktorá už nie je tak jednoduchá, ani veselá. Unikanie z reality, plnenie si svojich snov a konfrontácia so životom takým, aký je. *** Cely film online: http://vimeo.com/39052513 alebo http://www.youtube.com/watch?v=4MqWy7yMeZ8 ()

• Natáčení probíhalo v ulicích Bratislavy a v tanečním studiu Street Dance Academy Laciho Strikea. (Sufferer)